Abazoviq: Mund të tërheqim paralele Danaj-Sheshel

Deputeti  i Malit të Zi Pozitiv (PZP), Dritan Abazoviq tha se ai nuk e shikon serioze deklaratën e Koço  Danajt, se Mali i Zi duhet të lëshojë pjesët lindore të territorit të saj, ku shumica e shqiptarëve jetojnë në atë zonë në mënyrë që ti takojnë “Shqipëria natyrale”.

“Sot kërkojmë bashkimin e të gjithë shqiptarëve, pa luftë,”  kishte deklaruar Danaj.

Abazoviq tha se atij koncepti i jepet rëndësi që nuk është reale, siç kanë konfirmuar edhe zgjedhjet e fundit në Shqipëri. Ai deklaratën e Danajt më shumë e sheh si një përpjekje për marketing dhe promovim personal duke shtuar se mesazhe të tilla mund të kenë efekte negative te shqiptarët në rajon.

Siç shkruan faqja e RTMZ, Abazoviq pajtohet se në deklaratën e Danajt mund të gjenden elemente që kujtojnë në paraqitjet e radikalit serb Vojisllav Sheshel.
“Këtu nacionalizmat e këtij lloji asnjëherë nuk do të vdesin krejtësisht, pyetja është se sa do të margjinalizohen. Pyetja është se sa dikush i tejkalon veprimet e politikës së moderuar. Mund të tërhiqen disa paralelizma, por Shqipëria kurrë nuk ka patur qëllime ekspansioniste dhe nuk ka luftuar për territore që nuk ishin të saja “, përfundoi Abazoviq.

Vojisllav Sheshel është akuzuar në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte ndaj kroatëve dhe boshnjakëve.

Funksionari i Lidhjes demokratike Nikollë Camaj tha që këtyre ideve nuk duhet t’u kushtohet vëmendje e veçantë, por që janë ide që forcohen për shkak të sjelljes së shteteve të regjionit ndaj Shqiptarëve dhe çështjes shqiptare, shkruan ul-info.

Funksionari i PDS-së Nikoll Gegaj mendon që deklaratat e Danajt janë anakronike dhe të panatyrshme, duke shtuar që Mali i Zi ndërton marrëdhënie të shkëlqyera me shtetet e regjionit, shkruan po i njëjti burim.

Analisti Koço Danaj ditë më parë, për agjensionin gjerman DPA, kishte deklaruar se Mali i Zi duhet lëshuar pjesët ku jetojnë shqiptarët. Ai po ashtu theksoi se, po që se nuk bashkohen tokat shqiptare, do të ketë luftë të re në Ballkan. /ulqini-online/ /MALESIA.ORG/

57 Comments

 1. O Dritan Sulltanoviq:po si i quan qellime ekspansioniste,kerkesat e vellezervet per tu bashkuar?
  O te mjeret ne,me ju perfaqsues te ketij kalibrit,po ju s’jeni as uj,as vër,as mish as peshk,por nje dit historia do ju denoj ,per krime qe po beni!

 2. Jo Abazovic nuk mundesh me e karahasua Danaj me Sheshelin sepse Danaj nuk kerrkon tjeter vec tokat shqiptare ci sot jan te okupueme nga sllavet e greket, derisa Shesheli kerrkonedhe ma shume okupimin e tokavet shqiptare. Nuk cuditem se e kem dise se here a vone te del boja e vertet derisa edhe emnin e ke sllav dhe kandidon me partine sllave. Po me vjek keq per ata fansat tu ci te kan paraqit si shqiptar te math. Per Gegoviqin nuk cuditej e po pak cuditem per Nikoll Camaj, por jo shum.

 3. I (ç)nderuari Abazoviqeviq(me mijera “viqa”),nuk mund te besh paralelen mes kriminelit Sheshel e Koco Danajt,se Sheshelin e njeh mbare Europa si kriminel e radikal,ndersa Koco Danaj eshte duke kerkuar ato qe i takojne Shqiperise me te gjitha ligjet e Zotit e te Ropit.Nese nuk e din,ti fare politikanit,egzistojne konventat nderkombetare per te drejtat e popujve te shtypur dhe lirdashes per vetevendosje,e nuk e kemi shpikur ne Shqiptaret.Dallimi midis radikaleve te serbise dhe atyre qe kerkojne Shqiptaret jane te medha.Radikalizmi ska te bej me te drejten per vetevendosje,e cila na takon ne Shqiptareve,se ndaj nesh jane bere shum te padrejta,dhe na ka shum borxh Europa.Po ti mos u shqeteso cka thot z.Danaj,se ato jane vizatuar tashme,e jo ti por ska Zot qe mund ti ndal.Me intereson edhe…

 4. …edhe dicka:Pse gjithmon te paret reagojne disa shqiptarciqash ndaj perpjekjeve te mirefilleta kombetare,e Serbet e Malazezet shum ma von?A mos po don me ju hi ne qef Shkijeve i mjeri ti?Ne pra te pame para ca muajve ne parlamentin malazez me disa kritika te ashpera ndaj pushtetit aktual,e tash po na del ti ai qe po i del perpara se drejtes sone per bashkim.Po ske faj,se cka pritet prej teje?Je ne parti politike malazeze,e sigurisht qe ti nuk mund te mbrosh Shqiptaret.Kot e ke 😉

 5. tyrp te qoft abazović. krahason Danaj me kriminelin e luftes!
  jam i zhgenjyer shum!

 6. Pse ije ne parti sllave e kam dijt,edhe pse e ke emnin e tyne a kam dijt,por pse ije kaq injorant i p…. ose si thom na Malsoret i marr si tetan te marrir nuk e kam dijt.E lus te madhin Zot te mesim pa ty se jemi shum ma mir…

 7. Dritan o Dritan me sulmet tua qe i bere Kriminelit Gjukanovic shqiptaret te shifnin se nje Drite ne fund te tunelit nje rreze shpreset per ta ni avokat mbrojtes i cheshtjes shqiptare ne vand dhe me gjer.
  Kjo deklarat dhe krahasimi i Danajt me Sheshelin fiku Driten dhe holli rane Ulqinit ne syt e te gjithe atyne qe te shifnin ndryshe.
  Ti e pate mush kofen me tamel para kohet, por i re me shkelm e derdhe te gjithen.
  Ky Gabim nuk u prit nga ana jote, Per mua ti je dekun edhe pse te kisha afirmua dhe mbrojt i disa her ne kete portal.
  Per mua ai qe nuk e done Shqiprin Natyrale nuk mund te jete mbrojt i cheshtjes shqiptare.
  I vetmi shqiptar qe e done me zemer dhe me shpirt Anton L.

  • Analisto! Keq e ke pas analizue Abazovicin. Besoj se po e analazon mire Antonin, por se ashti i vetmi chi e don Shqinine Natyrale je shume gabim. Shpresoj se edhe Antoni me fdi tash kan me e kuptua se kush ashte Abazovici dhe kush asht Pozitiva dhe ata chi punojne me Pozivnen, dhe te hiqet prej atyne chi punojn me Pozitivana dhe te filloj te punoj me ata chi ja duan te miren Malsis dhe Shqipnise Natyrale.

 8. Po cka kini prit Prej kti sultan abazovicit që e Ka krye shkollen ne sarajev e asht ne parti slave, kta kly… kop… slavsh mat part reagojn, pih, su vjen marre.

 9. A si si kem dy a tre Danaj en Malesi me i zhduk nje her Abazoviqin,Gegoviqin,N.camajn dhe shum te tjer si keta keqberes te Malesis dhe kombit Shqiptar…Abazoviq,Gjermania eshye ma i madh se ti me Mal te Zi,e Danaj din mir kuj i drejtohet dhe deshte ti apo jo,ajo do te realizohet pa luft po’ te them une qe jetoj ne Gjermani,more pijun nakaradesh…

 10. Zoti Abazovic,po ty ka te lindi kjo ide ne koken tende te besh nje krahasim ketille ne mes te zotit Danaj e kriminelit me skurpulloz qe deri me teri eshte paraqit ne Gadishullin Balkani i cili per krime e masakra te pa para ndaj popullates se pa mbrojtur ne hapsire e ish Jugosllavis ushtroj ne emer te serbis se madhe e tani po denohet ne gjygjin e Hagut ,po ty te mbuloft tyrpi e marrja dhe je ne te ardhemen shume i pa desheirueshem qe te paraqiteshe ne faqet e Malsia org.Po ky Dano nuk po kerkon kurrgja qe nuk i takon shtetit shqiptar pervec trojeve etnike te grabitura me dinakri e hjeksi te Rususe.Po te kishim fate keto kerkesa duhej te vinte bash nga ju qe po lupini neper sahana e Malit te Zi a haram u kjof gjini i nenes.

 11. Analisti pati shpall dr Angj…. shpetimtar te shqiptarizmit, tash e gjuan pesha. Pastaj shpalli Abazoviqin, e tash edhe ket po e gjua pesha. Gjithmon i gatshem ne mbrojtje te Lubisha Stankoviqit, reformistit, e tash ambasador i Malit te Zi ne Britanin e Madhe. Ne mbrojtje te Kavariqit poashtu e shume te tjerve. tash ka mbet me A.L. e drua shpesht edhe ata ka me gjuajt pesha, se nese ka mbet shqiptaria ne nje femi ater mos dvet per ne.
  Po keshilltari i Pozitivnes e Abazoviqit e FDIs ka don tash? A thua i ka marr kshillat prej tij qe me krahasua me gjakpirsin Sheshelin? A mos i kjoft kujt more vcgj se je ken gazi e u bane edhe ma gaz.

 12. DEKLERATA KOMPLETE E NIKOLLE CAMAJ NE DNEVNE NOVINE QE KETU DEL E CUNGUAR:
  “Ne çdo korpus nacional ku cështja nacionale trajtohet si e pazgjidhur, kërkesat e tilla janë normale dhe të pranueshme, sidomos nga strukturat opizitare. Nuk them se duhet t’i jepet teper rendesi, posaçerisht kur dihet se të gjithë gjindemi para dyerve te Evropës dhe se kjo cështje do të zgjidhet brenda BE-së ku të gjithë do të gëzojmë kufijt tonë natyral dhe ku çështja e sovranitetit do të përcaktohet vetem nga fakti se kujt do t’ia paguajmë tatimet, por duhet veçuar se simpatitë ndaj projektit të Danaj natyrisht se vjen e shtohet ne rend të parë edhe per shkak të raportit të shtetve ku ka shqiptar ndaj shqiptarëve dhe ndaj çështjes shqiptare, e që nuk është aspak në nivel të lakmueshëm”.

 13. O Nikoll jo besa e zotit ne BE nuk bashkohen Shqiptart. Na edhe sot mujm lirshem me shkua ne Kosov e Shqipni, me studijua e me punua, e ni asht ky bashkimi qe kerkoni ater ok. Por kto jan pollavra qe po i perdorin politikant ton qe tremen me fol per shqipni te bashkueme. Aq sa muj Cekia ne Sllovaki, apo Hungaria ne Sllovaki, apo Rumania ne Bullgari me ju berzije ne ceshjtet e brendshme.
  Tregu e levizja e lire ne mes shteteve dallon nga bashkimi i tokave shqiptare, por mos qitni pluhen syve. Ma mir mos folni asgja.
  Na ne BE kem me ken nar MZ, nar ushtri e polici te tyne, nar kushtetut e ligje te tyne, diskriminuese ndaj nesh.
  Me ni fjal Kufini nuk ndrron ashtu si nuk ka ndrrua i asni shteti ne BE

 14. Ti Rrok ose je V… Ose udbash, e tash po te dhimbet Dritani, e Angjelli, ateher sulmon Analistin i cili po shkruane ketu i vetmi duke demaskuare te gjitha politikat dhe te gjithe individet qe po tradhtojne ceshtje shqiptare!!
  Ps.. Harrova se ndoshta nuk je udbash, por nje njeri i smure!

  • asnjari spo me dhimbet dhe nuk po sulmoj kan. per tan ata qe i permenda Malsia e ka dit kush jan per ata dhe keni fitua 190 vota.
   Kjo vec verteton sa dini ose cfar qellimesh keni ti e analisti… ater kur u dalin faqet e zeza doni me u ik. tana po u dalin nja pas tjetres.
   edhe ky nuk po i demaskon por ata po demaskohen e cka tjeter ju me ba? va krahason me Sheshelin

 15. Z.Abazoviq e pate tregua vehten pak kur kundershtove Gjukanoviqin dhe shum kush tha se cfar guximit pate por tash po tregon vehten se tek ije i shitun taman per serbofila e jo per te miren e Shqiptarve vec bashkimi kombtar mungon per ti par shqip tart ashtu si vije me kenun z.danaj nuk po lyp kurrgja ma shum se cka u tokon shqiptarve tokat e veta te cilat jan te marruna me zor te okupuera z. Danaj mundem vec me i than sukses dhe punt te mbar kam keq ci ska shum shok per nim se jan shit si ku…t pershendetje.

 16. Deklerat e z. Abazoviq eshte sa e pa pjekur aqe edhe e pa kuptuashme! Ne rend te par Dritani si politolog duhet ta kuptoi se cdo njeri ka te drejt ne mendimin e vet dhe sipas liriis se fjales, ka te drejte ta shpreh ate!
  Kete e beri z. Danaj!
  Ta krahasosh nje democrat sic eshte K. Danaj me nje Nazist sic eshte Shesheli, eshte njelloi si te krahasosh Nanen Treze me Bin Lladenin!
  Nga ana tjeter, Ai flet per kufi dhe teritore, e pa kuptueshme!, po a nuk dine z. Abazo-viq, se edhe historiografija serbomalazeze e pranon zgjerimin teritoriale Malazias!
  Dritane, mos( gabimi) yte eshte i pa falshem!

 17. O Analistooooo, ja pra edhe nje u be, e pranove me vones,qe ne fillim ne te tregueme se kush eshte ky,e vetmja gje shqiptare qe ka eshte emri Dritan dhe pik.
  Dalngadal patriotat tu te medhej po humbin,te ka mbet edhe nji,por edhe aj do ta ket fatin e ketyre,diku deri ne zgjedhje lokale?

 18. O Rrok ose N.. Besom se ma i posh.. asht Vaseli se Dritani, ma i poshter eshte N…. edhe G…. edhe Camaj se ai si do qe asht Une Dreitanin nuk e njof se en jeten teme nuk tej me ta vetem i kam pa en You Tube disa fjalime te ti ne Parlament.
  Une kurre nuk i kam mbrojt reformistat sa kam ba Une per cheshtjen Kombtare s kini ba tan ju qe komentoni ktu bashk, as nuk jeni nje gjendje me sakrifikua per te sa Une.
  Antonin e njoh edhe disa prej shokeve ti te cilt e duan me zemer bashkimin e shqiptareve dhe jo me fjal.
  Une mendoj se Dritani ka muj me i dal zote cheshtjes shqiptare prej ni Partie Qytetare Malazeze, ma par se prej Partive Nacionale qe i ka thmelua Milloja.
  Kur e them une kta qe kam ken i gatshem me dek per cheshtje shqiptare ti RRoke me Udbashat tu muneni me i ra fyellit….

 19. Koco Danaj eshte nje stalagmit stimulues i Kauzes se sotme Shqiptare, Aj nuk e shpiki idene e Shqiperise Natyrale por influencoj dhe intensifikoj endrren e Rilindesve tone te MEDHENJ dhe te Mithat Frasherit me shume Patriote bashkimin e Trojeve Shqiptare ne nje Shtet Shqiptare te Lire dhe Demokratik qe quhej Shqiperia Etnike.
  Kjo ide e Rilindesve ishte e vertete dhe reale, dhe as nuk ishte shoviniste as ekspansioniste por ishte ide dhe e drejte NATYRALE qe tokat e grabitura me dhune te permblidhen dhe te bashkohen ne nje shtete shqiptar.
  Meritat e Koco Danaj jane te pa zevendesueshime sepse sot per sot Aj eshte zeri i vetem kumbues qe mbane te gjalle idene e shenjte kombetare te Patrioteve dhe Luftetareve Shqipetar qe derdhen krejt cka paten,pasurin, intelektin, djersen, gjakun dhe me…

 20. Nuk dij kush asht e për kâ punon Abazoviqi,por asi fjalimit çi e ka pajt, aj, n’palamentin e Malit Zi nuk e kam tije prej kujdo Shqiptarit deri tash,as prej Bardhit.Aq rrebtë me kritikua Gjukanoviqin publikisht n’TVCG nuk ka bâ vaki deri tash.Merrni tash tâna ato shoqata çi po merren me “Bashkimin Komtar” deri sot edhe pa sukses,p,sh.Vetvêndosja,Shqipnija Naturale,KNSH,Kuq e Zi e nukdij se sa jân ma,gjithecilla i ka idejat e veta.Tash rishto ka fol dikush se nuk ka ndryshime kufijsh n’Balkan veç me hjek kufinin dershe Shqipnijet e Kosovet. Politika thot se kem meu gjet tân bashk n’Bashkimin Europjan,por siç tha, shqypni, prap kem me pa letrën e njotimit t’Malit Zi,aj tjetri t’Maqedonis,Presheva t’Sebis e çka kame kên me verin e Kosovës nuk dihet hala.

  • A dini prej kuj duhet me arrdh iniciativa për Bashkimin Komtar?Prej Nânës Madhe motra e vëllazën se kurrkush tjetër nuk muj mena bashkua.Kû jan kên jekto shoqata ose iniciatora për Bashkonmin Komtar parase u bâ Kosova shtet për vetin?Tan kem rrah shplak për shplak e çka u bâ,u da edhe Kosova gati n’tri copa e tash i kem gati shtat pijesa.Shqipnija me Berishën majpriri e ka prênua Kosovën ën vêt se me thirr Këshillin e Sigurimit t’UN-it për Bashkimin Komtar,me shfrytëzua shansën e ni mos kaloft âkên koh both me prênua Kosovën por jo pa Luginën e Preshvës.Ka mujt me vû Berisha ultimatumin, ose Bashkimi Gjithkomtar ose Kosova me komplet teritotrin e vet.

 21. fund edhe jeten e vete, vetem e vetem qe nje dite trojet tona te jene te bashkuara.

  Apelimi i Analistit Koço Danaj ditë më parë, për agjensin gjermane DPA,qe kishte deklaruar se Mali i Zi duhet lëshuar pjesët ku jetojnë shqiptarët, dhe po që se nuk bashkohen tokat shqiptare, do të ketë luftë të re në Ballkan nuk duhet te jete shqetsuese, pasi ka natyren e BORXHIT.
  Ne boten antike, dhe sot ne boten e qyteteruar borxhi mbeti borxh, te huazova dicka, te kontraktova dicka, te volla dicka, te dhunova dicka, te zaptova dicka, te grabita dicka, te gjitha keto jane borxhe qe i ke borxh dhe nje dite duhet te lahet borxhi, me dhune apo me ndere duhet te kthehet borxhi.
  Nese nuk ma jep ose nuk ma njehe borxhin atehere e imja eshte te di te kerkoj borxhin tim,nje here permes pleqeve, pales…

 22. ndermjetsuese, e pastaj me ne fund duhet kerkue borxhi me ane te pushkes.
  Kjo nuk do te duhej te ishte edhe aq alarmuese per vete faktin se kjo ide eshte e njohure te te gjithe shqiptaret nepergjithesi, por edhe jo aq pak per servilet shqiptare te ciftave Abazovic dhe Gegovic,qe te paret, si gjithehere dalin para shqiptareve kolegjialisht me kumtue dyftyrsine e tyre nepermes pushetit gjakepires malazias.
  Keto per ne nuk ishin aspak shokuese sepse ko “Kumbone” e Koco Danes do te ju shurdhoje veshet dhe do te bjere kumbueshem gjere sa te gjithe shqiptaret te mobilizohen rrenjesisht me iden e Shqiperise Etnike apo Shqiperise Natyrale.
  Edhe njera edhe tjetra jane NATYRALE dhe ORGANIKE (Etnike) me trungun e lashte ne dhe e ne gjake gjenealogjik shqipetar.

 23. Jam shume i nxanun e nuk kam kohe te merrem me ju por deshta te ju keshilloj. E di se me keni kritikua qe ja kam dhane doren Tadic por ini aleat me Berishen qe eshte puthe per dite me Djukanovic, e nese ka kalua nje dite pa u puthe, ateherna Ferhati duhet te lajmeronte se Milo asht mire. As mua, kur vizitova Malesine, asnje lider politik nuk me priti ne sale. Donin “sluzbeno”. Me Salihin.. Si strateg te medhenj- berem te kishin marre nje fotografi mesheftas dhe ne rast se fitoj, te ma tregoni kur te takohemi. Luvdohen maloket se jane diplomat e politikan.

  E more Maloket apo malacaket e maleve. Si kurr nuk u mbushet mend. Po perse merreni me pune kote. Vetem me pune te medha. Po kush ju dvet ju per pune te medha kur nuk ju

 24. Abazovic heren e pare qe dole ne media te Malsia.org “Test pe pakica” me 25/10 2012 tu drejtova:
  “Z. Abazoviq do te me duhej ta pranoj se paske nje diapazant te gjere sikurse skena qe keni pas,(Pozitivna Crna Gora) do te kishte dicka pozitivno(pozitive), per ty dhe bashkombasit e tu partiak qe paskeni aterrue ketu.Pozitivna Crna Gora qe nuk u krijue qe te ndihmoj shqiptaret”Pakica” por ti shkaperderdhe ata edhe me zi,armiku gjithmone rrine me kandare ne dore,cpesh here neve nuk e verejme se po peshohemi ne te”.
  As nuk e pata shpresen as atehere as sot ne ty se do te ishe nje zedhens i denjte i shqipetareve kur nuk ke dijeni te mjaftueshime te korrigjosh mbiemrin tand.
  Shqiptaret si ti jane sperma e keqe e fundit qe perhape skleroze skllaverie tek rraca jote e paster qe kishe deri…

 25. dvesin per pune te vogela. Kush u dvet ju per bashkim te Shqiprise. Cfar faktorit ini. Nuk mujte nje komun me e fitua e jo po doni me bashkua trojet shqiptare. Kush i dvete “terroristet katolik” dhe “jihadistet musliman”. Ju kini pune e ini te zanun me punet e medhaja. Si ju ashtu edhe diaspora- me bashkimin e trojeve shqiptare. Per ato pune as nuk ju dvet kush e ma se lehti ashte te merreni me to. As nje cent nuk harxhohet. Patriotet e medhenj shqipetare nen Malin e Zi nuk merren me pune te vogela. Merren me pune qe nuk i dvet kush. Kete po e shef adhe ambasadorja e SHBA ne Montenegro. Ka heqe dore prej jush edhe prej Montenegro. Tera aktivitetet i ka ule ne celebrimin e Iftarit: vjete ne Ulqin e simjet ne Tuz. Eshte super-mode me majte thate. Eshte dashte edhe te i vehet

 26. Analisti, Guri me shkrimtarin e kshilltarin V.GJ.C. deshtim pas deshtimit. Ja niset me deshtim, megjithse arritet qe tjeni tpart ne promovimin e flamurit malazez ne Tuz, si kurr ma par nga shqiptart, me perjashtim te boshnjakve. Populli u ka vlersua teper shum, keni marr 190 vota ne Malsi.
  Ju cdo her deri ne frym te fundit gati me mbrojt Stankoviqin (ambasadorin malazez ne britani), Kavariqin, dr A. G. qe tash e shani, Dritanin qe tash e shani, e deri dje ishte i pari dhe i vetmi, ma i madhi, bashk me A.L. Tash u ka mbet edhe 1. Edhe atij kqyr e thenjani qafen sic ja keni thye qysh se keni nis me e mbrojt e me ken kshilltar te tij e te Pozitivnes e reformistave…
  Nuk e kuptoj ka u vijn fondet qe me shkatrrua edhe kta pak shqiptar qe kan mbet?

 27. I (c)nderuari Abazovic krahasimi yte i Koco Dane me Vojisllav Sheshel eshte i njejte sikur komshia yt ti kerkonte nenes tende te drejten te flinte me te ne vend te babait tand.
  Pyete nenen tende ku eshte dallimi ne mes te preferences dhe te drejtes, atehere merre keshillen e saje dhe do te dishe te gjykosh qartazi a ka apo jo te drejte Koco Dane te kerkoj trevat e vendbanimet tua ti aneksohen Shqiperise.

 28. Ju me qellim e keni manipulua ket djalin e ri A.L. e ai duket shum naiv edhe u ka shkua puna me ta. Tash ka mbet vetem. Nuk e keni lan me bashkua rreth vetes rini te shkollueme qe ka Malsia boll, rini te shendosh kombtarisht e patriot. Sigurisht e dini ju pse i keni ba kto pun, e po duket se e din krejt Malsia tash.

 29. kapaku konflikteve me jehone ballkanike: demshperblimet per demet materiale gjate veprimit te “terroristeve katolik” dhe ndalimi i aktiviteteve “anticivilizuase te jihadisteve musliman”. Duket qe bisedat ka qene te sukseseshme dhe Rexha Bala do vorroset ne Dinoshe. E nese vdeke ambasadori i Turqise, dhe ka shpreh deshiren te varroset ne Dinoshe, ateherna per kete duhet te dveten udheheqesit e fisit te Grudes. Hoti asht i zanun me seminar e Trieshi me 250 vjetorin e kishes. PP eshte ne SHBA. Burrat punojne shume.

  ERDOGANI KA HIQE DORE NGA VIZITA E GAZES. Duket i ka ndegjua keshillat e Morsit. BERISHA MERRET ME NOTIM. Une dhe Rexha do jemi ne pushime verore ne Dardanele.
  PS: Falnje Dritanin. Ndoshta e din ma mir se na perse ka thane ashtu. Njeri edhe gabon.
  Maloku gjithmone met…

  • Ti fundrrin “EDI RAMA” qe po paraqite me njeqind “nofka” e po nencmon Malesoret, more qe..f se mos ta kishin mbajte shqiptarizmin Kisha Katolike dhe Malesoret qe po i nencmon ti nuk do te fliseshe sot shqip. Ty dhe shoket si ti ne trojet tona i kane sjedhe Turqit dhe shtrejte po e paguajme edhe sot e kesaj dite prezencen t’uaj ne trojet tona.

 30. Ku i thosha vet analistit e gurit qe Abazovic mund tjet gjithcka por jo shqiptar me ndjenja shqiptare por nje kozmopolit malazez, kceshin si gjelat e u perbetoshin ne ta! Qe, edhe kjo u tregua, megjithse ka ken leht me dit, kush ka sy ne ball e pak mend ne krye.
  Ashtu paten ba edhe per doktorin e Sukruqit e tash cmos flasin per ta….
  Po po ju u kan besua 190 vet ne Malsi, sot as 19.

 31. Desha te ju informoj se per shkak se mi kan ndale fluturimet ne teritorin e Malit te Zi dha ma nuk do marr pjese ne diskutime. Po flutoroj ne Kosove tek gazeta Ekspress.

 32. ota …… shesheli ……. ty e tanvet qe flasin ashtu.

 33. Dritan, sikur te kishe vazhduar me shkrimet tua ne VIJESTIN e POLICISE dhe tmos kishe hyre ne politike kishe mbetur i urte!!!! keshtu te ka mbetur te shkosh ne BUDVA ne PARADA PONOSA dhe me vete te marresh edhe disa …….. tjere SHQIPTAROVIQA e te Q….. n B… bashke….si per shembull nje here e nje dite N C me rastin e Fluturimit te Shqiponjes deklaronte se KURRMA MARREDHENJET MES SHQIPTARVE E MALAZEZEVE NUK DO T JENE TE MIRA SIC ISHIN!!! ndoshta mendonte ne koherat kur e vrane P. Z.??? E per t cilin N. C. V. C. i Pozitivnas thote se ashte spiun i ANB-se dhe i SHISH-it shqiptar!!!!

 34. e nga e din aj kete???? SPIUNI i kujt asht??? dhe edhe ti me te???? Danaj e ka plotsisht n rregull IDENE e ti dhe shpejt do ta shohesh se nuk asht tyj fol per Bosnjen Serbokopilash por per kufijt e SHQYPNIS…por m fal Dritan se e di se ti sdin casht kta….ma mire merresh vesh n IDETE e CIMBALJEVIQIT e LBGT-se se sa nkto pune…pot tu prifte e mbara n punt e B….s

 35. Nuk dij pse ini tân kudra atij djalit,por zaher nuk e kini nigjua kur e ka kritikua Gjukanoviqi n’parlamentin e Malit Zi,si kurr i Shqiptar deri tash.Çka na vijejn partijat Shqiptare kur kur nuk punojn për Shqiptar.

 36. E Dritan cka na bere, ju krijove mundsi edhe nje her ketyre udbashave dhe injoranteve te ju sulmojne( vertet per nje gabim te pafalshem) por nuk po te sulmojne per tradhti, sepse at tradhtaret i mbrojne!
  Nuk sulmojne V. S, N. C, G.N, Cun. Gje. E tjer, te cilet tradhtuan votuasit dhe shkuan me krminelin antishqiptar gjukanoviq.
  Deri edhe ky i krisuri Pasha Zotin ja filloje !

 37. Burra e burrnesha, ne baz te burimeve te besueshme, kam nder te ju percjell lajmin se Abazoviqi se bashku me Pozitivna crna gora do te jene partneri i ri i koalicioni me FDI ne zgjedhjet e ardheshme …
  Ky popullin shqipetar vetem e shesh si trup votues. Ne baz te ksaj edhe e futen ne list sepse mendonin qe permes tij do te ken akces ne trupin votues shqipetare.
  More Abazoviq filozofi, me nje “viq” e me nje “iq” nuk behesh as kosmopolitan as i qytetar i botes, sepse te mungon themeli – vetdija komberate, qe cdo njeri ne bote duhet ta kete, qofte edhe me i madhi kosmopolitan.

 38. Ja shembulli tipik se si punon sigurimi, ky shurlloku nuk sulmon ata qe jan me Millon antishqiptare, por sulmone Dritanin i cili me gjithe gabimin qe beri te gjithe e dime se ashte kunder Millit!
  Mund ta mbroni Millin, te cpifeni FDI, te coifeni per A. Lulgjuraj, por mos harroni se ju se bashku me Millon i keni ditet e numruara!

 39. Mire se na erdhe Greche Trieshi!
  Je shume i neruem se per bes gjithmon i ke fjalet me vet.
  Kete punen e nans per Abazoviqin taman ja ke spjegua si lypet.
  Rrnosh sa malet.

 40. as abazoviqi as lulgjuraj as gegaj as danaj as kurrnji politikan,nuk kan me ndrrue gjendjet,
  vec koha do ti sjell meritat tona.Mos u trajtoni me fjalet e njanit dhe tjetrit se kufinin nuk do ta shtyj kurrkush por mendimi im asht qe kufijt do te hapen dhe lidhjet tregtare dhe qarkullore do te lehtesohen per cdo dite a ma fort,dmth.populli do te jet i lire me dal kurdo te deshiroj per pun apo per tregti.
  politikanet ton duhet te interesohen qe mos me i lejue malazezet me na i mohue te drejat njerzore dhe te jem te barabart me tjetrin popull te malit te zi se kjo asht ceshtja ma me randsi tash per tash.

 41. Edi Rama,
  Ke shancin ti bashkohesh species (llojit) te vet, ne budva do organizohet Marshi (Parada) e nderit me nder si ti.

 42. Maimiri deputat n’parlamentin e Malit Zi çi e kapa Shqiptari deri tash.Kush ja ka tha Gjukanovićit lekcionin si Abazoviqi për pakicat Shqiptare.Nigjoje video.

  • Domethane ti Dode pajtohesh qe Danaj e Sheshel jane isoj. E pra Abazoviqi asht nje mix musliman-shkja…..

 43. Kane thene se nje shtepi nuk fiket as koritet mbrenda nates. Fikja, koritja personale dhe renja gjitheperfshirese e nje shoqerije vjen nga INJORANCA- mosedukimi.Abazoviqit i mungon edukata shqiptare Nr.1. Ky nuk e din se eshte shqiptar, po te ishte shqiptar e ndrron mbiemrin qe ja kane venue Malazezet ”viq-in”. Deklarata e tij tregon se ky ka ZERO edukate te kultures dhe historis shqiptare. Mendjeshperlar-kosmopolitan.

 44. Me të vërtet kini mëndua se abazovići asht shqiptar,vetëm se ka fol kundrejt Gjukanovićit.po ajo ashtë kën e kurdisun prej vet Gjukanovićit .

 45. O te nderuar kot e keni qe e kritikoni dritanin por nuk e njihni e nuk e kuptoni pike se pari mos e kritikoni se i takon partise malazeze sepse kta udheheqsit shqiptar kurr nuk ja shtrin doren sepse ja kan frigen se eshte super inteligjent prandaj edhe pozitivna e mori e sa per krahasimin e danajt me sheshelin ka gabu se shesheli ka luftu per komb te vet por u ka kushtu serbeve e ky far danaj po don me i kallxu botes se shqiptaret duen bashkim ata e din at prandaj dhe na pranuan kosoven si shtet por mesa duket ky far danaj eshte zedhenes i politikes greko sllave e mos te na kushtoj edhe neve si shesheli serbeve dine te gjithe se kurr kufijt nuk luhen pa gjak e shqiptaret jane lodhur prej burgjeve e luftrave e dritani e din ket e kochoja nuk e din tung e njesha te miren

 46. Mendova se kesaj paralele te Abazoviqit qe i ben Koco Danaj nuk meriton ti kushtohet rendesi. Ky ben nje krahasim sikur nata me diten… Se kush eshte Danaj e kush eshte Shesheli besoj e din edhe femije 5 vjecar… Vertet eshte mekat qe njekohesisht ti permendesh e jo ti vesh ne nje paralele Danaj me Sheshelin, por jam i sigurt se Abazoviqi kete nuk e bene prej padijet por nga sindromi i gjoja qyetarise , per ti hy ne qefe politikes malazeze, qofte pozite apo opozite, besoj se kete e dime te gjithe…. Guri i Kuq, avokat i dashakeqeve te Malesise po mundohet te turbulloje fakte, por me siguri ky eshte jo vetem avokat i tyre por kam bindje se mund te jete njeri nga Ta… Dalngadaj po zbulon edhe veteveten, neser jam i sigurt se do bej debat edhe me inicialet e tij…

 47. Zotin e pacim te gjithe ne ndihem,e ne komentuesit qe na nevojitet me se shumti,ne te gjithe jemi avoketen,politikan,ekonomista,doktor te md.cka nuke jemi ne?gjithcka!.Ne kemi pergjigje dhe kritika per cdo gje,percdo kenin,i ngjisim bishtin dhe ja presim,bejme cka duam neve,por ne realitete dhe jete te perditshme eshte dicka tjeter,tolerance ju lutem.

 48. O ti i sinqerti a po na e spjego cka po turbulloje, se besom se une nuk po e kuptoje cka po turbulloje, ne ket rast ose une kam problem ose ti ke problem me kuptimin!

Comments are closed.