FDI reagon ndaj arrestimit të Prelvukajt

Lexoni deklaratën e plotë:

Atëherë kur priten kthesa konvergjence në lidhje me integrimin evropian të të gjithë faktorëve politik dhe shoqëror, në skenën politike në Mal të Zi, shfaqen tensione deri në arrestime të qytetarëve të cilët luftojnë për mbijetesë. Kjo kryesisht për shkak të rrënimit ekonomik në Mal të Zi dhe qeverisjes së dobët të partisë në pushtet, por jo vetëm. Ne morëm lajmin që banorët e fshatit të Martinaj – ve në Plavë e Guci, janë zënë në befasi, të pa përgatitur, dhe sot është hedhë kamioni i parë i mbeturinave në depon e sapo ndërtuar në Martinaj. Një nga banorët, z. Naim Prelvukaj për shkak të tentativës për të ndaluar “një helm” vdekjeprurës dhe vendfundosës për të gjithë banorët është arrestuar nga policia lokale.

Me këtë shkresë publike, Forumi Demokratik për Integrim kërkon marrjën e përgjegjësisë nga ana e Qeverisë dhe u kërkon deputetëve shqiptar marrjen në INTERPELANCË të Kryeministrit të Malit të Zi, si hapin e parë minimum që duhet të ndërmarrin!

Mbeturinat janë pjesë e ndotjes globale. Aty mund të ketë edhe element vdekjeprurës (si elementet radioaktive). Kështu që kërkojmë ndalimin e hedhjes së mbeturinave në mënyrë kategorike në Martinaj të Plavë e Gucisë. FDI del në mbështetje të Kryekoordinatorit z. Naim Prelvukaj, i cili po mundohet në çdo mënyrë demokratike të ndalojë një helm që po i përgatitet, jo pa qëllim, banorëve të fshatit Martinaj. Ne jemi dëshmitar të çështjeve të ngjajshme edhe në vendet fqinje. Ne e kuptojmë rrezikun që kanoset nga hedhja e mbeturinave. Kështu që urgjentisht kërkojmë marrjen e të gjitha masave ligjore nga ana e përfaqësuesëve tanë për të ndaluar këtë katrahur të radhës.

Më qartësisht kërkojmë:
1. Thirrjen në interpelancë të Kryeministrit nga ana e deputetëve;
2. Fillimin e procesit gjyqësor nga një studio ligjore për çështjen e Deponisë në Martinaj;
3. Dorëheqjen e Kryetarit të Komunës së Plavë e Gucisë dhe vënjen e Tij përpara përgjegjësisë penale.
4. Me qenë se janë hedhur, kërkojmë transparencë se çfarë lloj mbeturinash janë hedhur?
5. Mbajtjen e një referendumi lokal, vetëm për Fshatin që preket nga këto mbeturina.

FDI është në çdo moment me banorët në Martinaj.

Forumi Demokratik për Integrim

81 Comments

 1. F D I e tan Shqiptart nen malit zi ka viejt me u chue ne kamb e me shkue ne Martinaj ni demostrat kunra shtetit malazez ne krye me kriminelin gjykanoviq me i kalzue bots se mali i zi na burgos en helmon tokat tona me mbeturinat e tyne zoti e ruejt Trimin e Martinajve Naim Prlvukaj po ku ika shokt Plav e Gusi etan Shqiptart gjith ku jem ✌

 2. Meqense behen reagime nga individe , shoqata edhe parti politike jashte komunes se Plavse per individe apo edhe per ndoj problem qe ju perket Shqiptarve te Plavse dhe Gucise edhe ju drejoheni edhe grupeve politike deputetve deri te kryeministri I Malit te Zi pa e dite realitetin se nte vertet cka po ndodhE ne Plave une deshta ti shtroj disa pyetje per te gjith ata qe nuk e njohin problem tona ne Plave e Guci.
  1 Pse zotri Naim Martinaj nuk u bashkue me 3 subjektet politike Shqiptare ne Plave dhe ju bashkue ides percase te DPS per ndamjen politike te Plavse. 2. Pse muer pjes aKtive ne fushaten parazgjedhore te Fillip Vujanoviqit. 3. Pse ne te ashtuquejturin kshill per parandalimit te deponise apo si ktu ne Plave thirret me emnin kshilli iBASHKIM VLLAZNIMIT pse ne ket kshill ashte…

  • antare paramilitari MILIVOJE VUCELIQ a e zgjedhen banort e Martinajve apo I kshilluen bosatt .4. Meqense reagimet po I bani nga Malesija pyetni te burgosurit ne aksionin e famshem fluturimi I shqiponjes pse deri ne naten para borgosjes ky trim ju epke perkrahje rrinte me ta madje ju premtojke forca te mdha qe ka mbase veti ne Plave ,pse ky mbeti I Ilire dhe cka mshefet mase ksaj. 5. Pse djemt e ti me ni tjeter javen qe shkoj gjuajten me arme ne lokalet ku ishin vetem rinia Shqiptare ne Guci u liruen meniher edhe enden te lire ,me te kujat arme djemt e Naim Prelvukaj dhe me koken e kuj veprojn ashtu.5. Shum kushe ditve e fundit ka pyetur ku jan banort e Martinajve ,ku jan banort tjer Shqiptare te ksaj krahine qe nuk e perkrahin ket kshille ,une ju pyes se mos valle banort e…

  • Martinajve qe jan 400 nuk I shkuen mrapa kti kordinatori dhe shoqrise se ti vetem 25 banore ,thoni ju se Shqiptarte tjere ne Plave nuk jane ne ngjarje dhe pse nuk I shkojn mrapa kti kshilli apo mos valle mbase kti kshilli mshefet nol loje e dyshimte dhe qellim keqe per ta perserit edhe ne Plave ngjarjet e Dinoshse vec me stil tjeter. 6. Pse gjaja ne arrestimin e funit te kti zotnije ishte I vetun apo noshta bahet fjale per dicka tjeter dhe kuj I sherben ky marketing individuale dhe per intersin e kuje bahet kjo loje..PamvarsishtE ktyre lojnave individuale apo grupore ne sherbim te cdo kujt mun te jen po ne inters te shqiptarve jo. Shqiptarte e Plavse e Gucise ballafaqohen me shume problem qe jane jetike per egzistencen e saj ne kto treva . Pse dhe kuj i intereson te problemet jetike…

  • tonat te jesin ne hije e te bajme TEATRO me vetveten.Ka edhe shum cka tjeter te thohet per NAIM AGEN dhe klapen e ti po ksaj radhe besoj se mjafton. ,

   • Eshte per te te ardhur keq se si ti “Martinasi”, I jep vetes te drejt te veshesh me hijen e dyshimit njerin nder figurat me emblemtaike te qeshtjes kombtare,sic eshte Naim Prelvukaj. Ate qe e gjithe bota shqiptare e do dhe e nderon pikerisht per kontributin e tij,ti, nje individ vjell mbi te pandalur duke ngrit hipoteza te pabaza,”me ta ngjasuara e jo te argumentuara.Se sa I “ledhatuar”eshte nga pushteti dhe sa I etshem eshte pas fames,titujve e luksit,tregon menyra e ekzistences se tij I papune,ndonese me dy fakultete. Ndaj do te t´thosha,nese je I verbuar nga injoranca jote dhe zilia,te pakten kafsho gjuhen e mos shfaq erresiren e shpirtit tend pa te kerkuar askush,se dielli me shoshe nuk fshihet!

    • Zotri Agimi . Ashte shume e vertet se nuk fshihet djelli me shoshe per ne qe jetojm ne Plave.Sepse askush smun te demandone se Naimi ashte ne kshill me Vuceliqin .Askush smun e mshef aktivitetin e ti reth referendumit per komun te Gucise ku I gjithe spektri politik Shqiptare I krahinse e kundershtoj edhe mergata jone ne SH B A dhe ne Evrope ndersa ai beri fushate edhe votuet pro kti projekti famkeq.Askush smun ta demantoj pjesmarrjen e Naimin ne fushaten e Vujanoviqit . Askush smunet ma me e mshef gjuejtjen me arme te djemve te Naimit te shtunen e kaluer ne kafiterin galaxy ku aty mledhen rinia Shqiptare e Plavse dhe Gucise ,askush ma smun te fsheh takimet e tij me priferit ortodkse e dakordimet e ti reth kishse ne Martinaj ku bile muer pjes edhe ne rethimin e ksaj prone bashke me…

     • prifterinj . Per te gjitha jan filmimet sepse aty ka pase edhe tv edhe gazetare E permende prejashtimin e Naimit nga zyra e UDSH po pyet zotri se cilin u… e paisi e ja vertetoj te gjitha dokumetat e coj te kontakto me diasporen tone ne SH B A .Ka edhe shume tjera te cilat spo I permendi besoj si ne vazhdim do ti zbardhime. . Sa I perket deponis te gjithe jemi kunder por jo me ata qe I keqperdorin njenjat e Martinajve dhe tane naten bajn takime misterioze e tan diten e rrehin gjoksin e atdhetarit .GJate histories ne momente te fshtira per Shqiptare kan rezatue te urtit edhe keqperdoruesi te cilet dalin nga thellsia e erret e tokes per ta aktrue shpetimtarin dhe atdhetarin sic ashte NAIM AGA

   • Martinas ni je ti prej fshatit Martinaj ti i njef ma mir se na Malsort bashkvendasit tu por un kam ni bindje ndaj Naimit se asht patriot edhe na ne Malsi i kemi do lidera te partive shqiptare chi goditen patriota e punojn me shkije te crtis ✌

    • Duket t´paska pervelu diku ky „NAIM AGA”ty Martinas, perderisa flet cfare te vie ne goje vetem per te perbaltur figuren e tij.Nese ke kaq shume fakte kunder Naimit, atehere dil me emrin tend nw media, denoncoje dhe argumentoje ate qe thua sa komenton ketu pafund. Eshte e pakuptimte!

 3. Do bejme investigime te gjithansheme. Nuk do mbeshtetemi ne thash e thema.

 4. ndoshta ke te drejt ti martinas.une jetoj ne vuthaj kjo deponi mua PERSONALISHT asgja sme pengon as nuk me favorizon.nese jeton ne martinaj si ka munsi nga ana jote ta perkrahesh ket deponi mbi shtepin tande.ndoshta eshte i keq naimi ndoshta jam i keq une ndoshta je i keq edhe ti po asesi sduhet perkrahur projekti per deponin.naimi ishte antar dhe ka punuar ne zyren e udsh per shum vjet,pas mosmarrveshjesh eshte perjashtuar.

 5. Naim Prelvukaj eshte orator i madh,i hijeshim e mjaft i pergatitun,por eshte njeri i …se qe nga vitet e ’90. Naim a te kujtohet lista e refugjateve nga Kosova qe ja pate dorezuar … ne Plave ? Naim,nuk je vetem ,i ke vellezrit edhe ne Malesi,V.C. me shoqni per ata po te mbrojne,por tani ma nuk ka kuptim,gjithkush u njeh.

 6. sa kam kan 2 mi e dy pula???? kush e gjen ket pergjigje me nji t goditun, e gjen edhe se kush fut leket n xhep nga “SMEQET” ne Martinaj. shqiptaret jemi kombi ma i njoftun n bote per tradheti e bese, per mikpritje e inat, per falje e gjakmarrje, per shitje e blerje, per urti e gomarllek, per besimtar e ateista, etj etj…fundi nuk ekziston, prandaj vec perpara…

 7. Ky Naimi te eshte edhe me patriot se Anton Lulgjuraj!!!???hahahaaaa keshtu po del?
  Mbase e paska shok Anti Rexha ose si e kite me par Analist ky tash ja angazhon avokatin e tyre Kavariq,e do e shpetojn kete FDIcat,

 8. per ty martinas jam i sigurt kush je po hap shpifje sa te duash perkrahja ndaj jush u vertetua ne protesten qe pat organizuar para shtepis se kultures ne plave ku smundet 3 partit shqiptare ti mbledhni as 30 protestues.edhe pse ne partit shqiptare ka njerz shum te mire jan disa persona qe krejt kohen merren me shpifje kunder njara tjetres .shpifjet kan ndikuar qe populli te mos u perkrah .hajn ti hajn aj tjetri.tradhtar ti tradhtar aj tjetri -spiun ti spiun aj tjetri e kshtu ka ardh deri te zbehja e juaj edhe e grupit tjeter.e sa per referendum te gucis dihet si ka votuar kshilltari i partis tande -.ne kohen e referendumit eshte hapur nji informat se partit shqiptare kan kerkuar nga 20-000 euro pse asnji here kjo informat nuk eshte demantuar nga partit shqiptare.

 9. Une kam ndegjuare edhe ma pare peopaganden e T Gjonbalaj kunder patriotit Prelvukaj, dhe nga ajo propagande e kam kuptuare se Prelvukaj eshte hale ne sy e bashkepuntoreve te Tahirit, pra DPS!
  Tahire Gjonbalaj e ka problem se Naimi i ka vllezer shqiptaret pa dallim feje, kurse Tahiri i ka vllezer Boshnjaket, permes te cileve Mali i Zi ckattroje Plaven dhe Gucin dhe tani po mundohet te ckatrroje edhe Malesine dhe Ulqinin!

 10. Martinas pse gjithe kete mllef mbi bashkvendasin tend Naimin, Pse??? Nuk dyshoj se edhe Ti mund te jesh shqiptar i mire, por me sa shoh une ty te perdorin disa shoke te partise.. Ti je ne balle te frontin , por i dirigjuar nga pseudopatrioten Gjonbalaj… Naim Prelvukaj nuk eshte i pagabueshem, si te gjithe ne kete nenqiell. Por duhet pranuar se Naim Martinaj eshte atdhetar me zemer e me shpirt dhe pa hile, sic fatkeqesisht kemi shume .., Me siguri me mire e dini ju situaten ne Martinaj, por edhe ne duke u bazuar ne informacione qe na ofrohen,kemi te drejte te komentojme. vazhdim…

 11. Nga pamjet qe shihen ne protesten e disa diteve me pare shihet se pas naimit jane nje numer jo i vogel i Martinasve, cka demanton pohimet tuaja z. Martinasi. Ne kete proteste shihet edhe qendrimi i palekunder e parimor i Naimit, cka poashtu demanton perseri pohimin tend… Zoti Martinasi ky mllef qe po leshon mbi bashkvendasin tend Naimin eshte i pabaze, po me siguri ke bere ndonje llapsuz ne adresen qe e ke derguar.. Po ti adresoje ne emrin e vellezerve Gjonbalaj do te pajtohesha plotesisht…

 12. Zoti Martinasi, me siguri je i ri dhe nuk mban mend shume, por per aq sa mundesh , do te lutesha ktheje koken prapa dhe shikoje veprimtarine e idolit tend me mustaqe T Gjonbalaj se cka ka bere tash 20 vjet per ceshtjen kombetare. Si anetar i LD ne MZ, dhe me “atdhetarizmen ” e tij te pashoq , ka mundur te mastroje shume shqiptare te ndershem , por duket si ka filluar ti dal boja.. . Ky njeri, kauze te vetme ka pasur dhe ka- mbushjen e xhepit te vet dhe familjareve te tije, se sa per ceshtjen kombetare as qe e can koken

 13. Une i nderuar sinqerisht doja te beje ni koment apo disa komente ne Lidhje me kete qe ndodhi ne Martinaj te Plav Gucis por nuk eshte nevoja mbas ketyre qe i the ti ketu siper…
  Por dua tu them ketu siper se Pjestari i UCKse Naim Prelvukaj kishte me u dasht me ken me Patriot se Vllezri Gjonbalaj Tahiri me Mehmetin te cilet jane fajtoret kryesor per nderitimim e deponies, Ai celi ullen e Kamioneve ne Jarin ne ate kshtiell Ilirie…
  Dhe sot me instruksionet e regjimit se bashku me Kr e Komunes duan shqiptaret ti largojn nga ai vend qe aty te ndertohet Kisha Ortodokse srbe…
  Per kete gje vllezrit Gjonbalic paguhen shume shtrenjt….

 14. Te nderuar miq e kuptoj shqetsimin e disa komentuesve sepse po e shohe se te gjithe jane nga Malsia e jane jashte rrjedhave te ngjarjeve ne Plave sepse inf. e kan nepermes rrjeteve sociale ku ne te shumten e rasteve I kontrollojn vet kta demagog .Pyetje persesri .1. Pse ishte vetun ku zotri ate dite gjana u arrestue ku ishin Martinajt e kshilli I B . Vllazimit 2 .Nte takimin ne mes kshillit ne fjal dhe policies locale ne Plave cka u bisedue pse banorte e martinajve nuk u informuen e ndodhen arrestimet te nesermen pse sju treguet se ju kini ba marveshje. 3 Ne takimin tuaj si kordinator dhe perfaquesve te dps ne restoran Kulla ne Guci ku mueren pjes deputet e ministra edhe I ngakueri I DPS per very pse ase sote nuk sqaron ase Martinajt po ase tjerte .Mose valla ky ashte ndeshkimi qe…

 15. MOSE VALLE KY ASHTE NDESHKIMI QE TE EPIN TY DHE KSHILLIT TE BASHKIM VLLAZNIMIT BANORT E MARTINAJVE SEPSE E KAN KUPTUE SHUM KOH MA HERET SE SA AKTOR I MIRE JE.

 16. Eshte e natyrshme se te gjitheve na acarohet lengu i stomakut nga era e keqe e mbeturinave duke perfshi ketu edhe filomalazezet spijune ish-titiste.Nuk due te hillem ne konkluzion as te nxierre nje perfundim te nxituar per zoteri Naim Prelvukaj,por,nese ai bene pjese ne tarafin e bandave partiako-politike malazeze atehere asht dicka tjeter! Gje e mahnitshme kjo qe te len me goje hapur! Nese ky zoteri Prelevukaj asht nje gjel luftarak vetem e vetem per te ndaluar shkarkimin e pleherave ne fshat, atehere per sa me perket mue ajo asht nje rezistence e “shkallezuar dhe e djegur” e pleherave malazeze.Veprimtarija atdhetare e nje shqipetarit asht e gjitheanshme,dhe trimat e guximshem e kokekrisur patriote shquhen nga nje diapazon i gjere…….

 17. I nderuari Martinasi, me vjen keq per ty se ke rene viktim e manipulantit me te madh te 20 vjetshit te fundit, pra T. Gjonbalaj.. Ky dallaverxhinj ty te perdor si kukull me telekomanda, gje qe nuk e meriton me siguri, pasi ti nuk ke asnje perfitim, por ta dijsh se pasojat do ti kesh te medha…. Nuk dua te jem avokat i Naimit, por nje gje po ta perkujtoj , shiko se cfare posti ka pas apo ka Naimi , e cfare kane pas vellezrit Gjonbalaj… Me sa dij une Tahiri tash 20 vjet, here me shqiptare, here me DPs, e here me boshnjake eshte ne funsione te ndryshme…

 18. Po ashtu edhe vellai Mehmeti, drejtor i zjarrfikase, e tash edhe i komunales famkeqe e cila bashke me boshnjaket e djallit po pergatit helmimin e martinasve, e se bashku me ta edhe ty i gjori Martinasi. Po ashtu firma e vellezerve Gjonbalaj ka fitur tenderin, edhe pse noshta ska pas fare, dhe kane shperthyer rrugen deri ne Jerine….. Pra valle nga keto qe i thash, kush na qenke me pushtetin, Naim Prelvukaj i papune e pa para, apo vellezerit Gjonbalaj , te cilet nen petkun gjoja te atdhetarizmit po mbushin xhepat duke i lupir sahanat e cfardo pushteti ne Plave-Guci tash me se 20 vjete….. Besoj se kesaj here do tu mbetet ne fyt, bile shume keq…..

  • SINQERISHT. Sinqerisgt ne vjen keq per ty qe nuk I lexone ato shkrime me vemendje sepse te gjitha ato cka kam cek jane me data e me ore e jane te faktueme.Per mos u lodhe shume me ty qe sdin te kuptoshe po ta sygjeroj te shkojsh ne faqen e fb te zotri S…. S….. sesi e njeh Naimin aktivistja e dalluer nga Kosova D…. K….. , masandej folim perseri sepse une ase perseafermi nuk kam perfundue me Iinformue per anen e errte te kti pseudopatrioti.

   • Martinas,a na thua te lutem kush jane personat me iniciale S.S. dhe D.K.,qe te shohim edhe ne ate ane realiteti te cilen e sheh ti?

    • Inderueri Albert une I shkrova me emra e mbiemra adminstruesit e ksaj faqe I lan inicialet une e rrespektoj vendimin e tyre .Sidoqofte une po I shkruej edhe niher emrat ne faqen e fb te S. S. kometohet rreth arsetimit te Naim Prelvukajt ,komenton D. K. e cila verteton thanjet e mija bile edhe ma teper .

     • Faleminderit “Martinasi”,edhepse inicialet s´me ndihmojne shume.Brengos fakti se komentet ketu me shume u orjentuan kah Naimi dhe veprimtaria e tij kombtare apo antikombtare, sesa kah rreziku qe po i kanoset nje fshati shqiptar dhe popullates shqiptare nga keto presione te vazhdueshme nga pushteti malazez.Mendoj se kjo esenca e reagimit te FDI-se, shoqatave ne SHBA,mediave dhe ajo qe duhet te bashkoje shqiptaret,ne vend se te fusim perqarje ketu.Ndersa,ti nuk permende asnjehere kush nga shqiptaret po ndihmon hapjen e deponise apo cka bene partite shqiptare kunder kesaj deponie?

 19. ..i sere aktiviteteve dhe akcjoneve te lloj-llojshme,duk mos u izoluar vetem ne nje ceshtje.P.sh.ne korridorin gjatesor te Omerbozhajve dekada me rradhe qysh ne vilajetin e hazret-marshalit,behet shkarkimi i pleherave kalamuq nga Podgorica me periferi.Ky krim,dhe kjo fyerje poshteruese e urryer ndaj Malesise sone me duket vazhdon akoma,dhe per kete degradim dhe disrrespekt te dinjitetit tone jane pronauncue jo vetem aktivistet atdhetare por edhe capokat tradhetare e filo-malazese te Malesise.Pra due te them se spijunat filomalazes nuk kundershtonin nga patriotizmi qe kishin ne zemer por edhe atyre u zihej fryma nga asfiksimi i qelbesires se pleherave….megjithese atyre,filomalazezeve u bie era poshtersi ngado qe te shohesh…..

 20. Mikut dhe shokut tim te nderuar,Ismail Mustafe Haxhise Gjonbalaj,une dhe familja ime i deshirojme sherim te suksesshem, dalje nga spitali dhe bashkim te shpejt me familen e tij te nderuar e patriotike atje ne Staten Island….Inashalla i mbush 100 vjet e mbas jetosh sa te duash vete O,Ise Boletini i shqipetareve te Amerikes….miku juaj;Kosove Rexha Bala

 21. O pershendetje i madhi Is, si asht gjendja ne xhenet, si rrin puna me hyriat, mire e ???

 22. POSHTE ALEANCA ANTI SHQIPTARE DJUKANOVIC-PARTI SHQIPTARE

  Po na rekomandojne me lexua F.B., Linked-in, Stenogram dhe prova te tjera me pa si qendron situata me personalitetin dhe karakterin e Naimit. Po na sygjerojne edhe burimet e informatave. Te gjitha jo-prova. A ju vjen tyrp tash 23 vite ne pushtet,e cka nuk po ndodhe me shqiptare nen Tora Bora , e ju end ende po doni te shitni kombetarizem dhe te ngjyrosni ata qe luftojne me antishqiptarin Djukanovic dhe lakejte etyre. Ende po mundoheni te i zgjateni jeten ketij anti-njeriut.
  Po e shof se ishit kenaqur sikurese te ishte kalbur ne burg Naimi. Per ti zgjatur jeten nje krimineli. Pa kurresye ansje metode. Edhe Leshit i del red me fole. Mos o zot ma keq, ku ini malsore, merrni lejsat e lanje leshin. Pa ardhe vera se i jep ere…

 23. Cka po m e shohin syte!!!!!!!!! Ooo a mendon ndojher ndokush prej jush se se ne Shqiptaret erdhem ne kete gjendje qe jemi dhe se cdo nisme atdhetare perfundon keq?
  T ju tregoj un se kam bere nalize hulmtim qe prej femijrise se ja rite m histori rreale te luftes kombetare dhe te till ekma pas gjyshin tim q ekur Shkijet nuk munden ta zejne as ta blejne e as ta thyjne.
  ne jemi popull naiv. Gjither nji sherbyes i sllavevev apo grekeve, ka mund leht te dprtoj n grupet atdhetare, sepse Shqiptari beson fjalet e medha e te bkura, ndersa harron em hulumtu e me verettyu gjerat dhe ekshtu spiuni behet patriot e atdhetari ngulfatte ne punen e tij per shkak te mosdijes se shu7mcies e flasin per komb. Duhet te njohsh kaalteret e nejzve qe paraqite atdhetar. Atdhetari nyuk ben reklame po tardhtai…

  • Dikush nga mesi juaj eshte ne sherbim te Malazezve, ndja kontrolloni radhet se eshte shum qeshrake qe nji forum te bie ne gracka maskarejsh te kategorise me t ‘ulet siq ehte Naim prelvukaj amshtrusi ma i pacipe ne Martianj, dhe vet rasti hste qesharak per ta besuar. Me siguri sllavet u kanqen tu qesh sa lht ben budallnj Shqiptaret. Per askend nuk u shkrua ndersa per njeriun e kategorise me te ulet u be postim ereagim dhe u shpernda si virus edhe neper faceboom sa as per atdhetarin ma te madh nuk ka pas ksi lajmesh , bile as pr fatkeqsite e medha e as pe njrzite ijes, prandja dijeni se jeni te manpuluar ju dhe shum tjer, dhe se sllavi ka gjet bkur do njerz pa karakte per te fut thiken mes Shqiptarve. E di se keni evhstri pasi keni ren en gracke keq, po hulumtoni kush ua solli lajmet dhe…

 24. Javash”Anti-Rexha” hold your horses,mos e nxierr menjehere armen nga kellefi as mos u hell kaq vrrullshem mbi shpate!ndoshta Naimi asht zog sokoli?as qe I vari shpresat as besimet te kritikat e perpunuara,por,thuhet se,aty ku ka tym ka edhe zjarr,dhe ne se keto kritika te rreshtuara nga “Martinasi” qe po levizin si stoli i peshkopit provohen te verteta dhe qe po hyjne dasht e padasht ne temen qe po bisedojme atehere ceshtja e Naimit ndahet ne dy pjese.”Martinasi” qe e plandos Naimin perdhe e qe e pershkruen ate si nje Kale te lyer me boje,ne se keto akuza jane autentike atehere imazhit te Naimit i ngjitet nje interpalance me dyshim?kjo ceshtje nuk zgjillet lehte dhe ne favor te Naimit ne se ai asht “cllan”i partive malazeze……

 25. “edhe Leshit i del red me fole”deklaroni me ne fund ju zoteri”Anti_Rexha” !? si shkoqitje suplementare na tregoni ne vazhdim per cilin Llesh e keni fjalen? Llesh Tuzin? – ne se e ke fjalen te ky “burre” lirisht mund me ia bashkangjite edhe “Unifikimin” te cilet jane si dy tegla te salduara kokemekoke si binjaket siameze nga province Siang Kjang e Kines qendrore.

 26. Se dichka nuk asht ne rregull me Naimin, menihere bjen ne sy. Piksparit, pse vetem ? A thue kurrkuj nuk i paskan pengue plehrat vetem Naimit. Po ky Martinasi besoj se i din punet ma mire se ne te gjith tjeret qe komentojm vetem sa me chtue nje koment, aj spakti i sheh punet nga afer edhe tek ka deshmi boll. Sidokofte ktu jane nje pakice qe komentojne pa marre parasysh sa nofka paraqiten. Pra asht e kote se stili i shpif…….

 27. Z. Martinasi, edhe njeher po e perseris., Une nuk them se Naim P eshte i pagabuesh apo eshte ky apo eshte ai. Une them se ky vetem po e kundershtun depozitimin e mbeturinave ne Jerine. mua nuk me intereson se cka thot S S apo XX apo Y Y, sepse nuk jam ketu per ti vleresuar biografine e personave..Problemi qendron se kush planifikoi, kush e ndihmoi dhe kush po i sjelle mbeturinat ne Jerine. Z. Naim P nuk ka gisht ne kete pune, kjo eshte e sigurte… I nderuari Martinasi, jam i sigurte per kete qe them sepse armiqet dhe kundeshtaret me te medhenj te Z. Perelvukaj jane ata qe kane meriten me te madhe per kete ” investim” ne fshatin Tuaj, e ne mbrojtje te te cileve jeni vene ju, me apo pa vetedije… Fjala eshte per pronaret e “atdhetarizmit” te Plave-Gucise vellezrit Gjonbalaj, per…

 28. vazhdim
  … per te cilet ju z. Martinasi nuk e thoni asnje fjale te vetme , e te cilet jane “investuesit ” kryesor per kete begati qe po e vendosin mbi koken tende dhe bashkevendasve te tu. Nese per ju kjo eshte ne rregull , e drejt dhe ju e konsideroni Investim, ateher e mbajshi me shendet. Por nje gje po ta perkujtoj: si ai qe e prodhon te keqen , si ai qe e mbeshtet me apo pa vetedije , njesoj jane fajtor para kombit e zotit… Andaj dashamiresisht te keshilloj z. Martinasi hapi syte sa nuk eshte vone
  !!!!!

 29. Po ti kordhun tek je cue sot HAPI SYT SE NUK ASHTE VONE dicka fjal e ndegjueme knej nga Plava kto dite e fundit kure po dalin te verteta per pseudopatriotin Nimim me bandat e tina ,pom duket si tu paskan afrit afer kto te veeteta more I sinqerti I pasinqerte. Se deri tashe temtuet te mshefi mbase deponise po sot ku do te hini SEPSE FJALTE KEN TE MDHAJA. E mos valla frymzuesi juej jau hjeki frenin e ju lshoj ne livadh se ju duelen rrenat shpejt.

 30. Une e kuptoj gjendjen me nje veshtrim,summery,shkurt,shpejt e pa formalitet te zotit “Martinasi”,se puna e Naim Prelvukaj qenka beso-kontrollo! pra dyshimet jane shume te forta se Naimi verevertet na qenka nenbarkes,nje rrip veladoni dhe mantel i armatures se sigurimit malazias. #1.Naim P.nuk u bashkue me subjektet shqipetare,por,me idene e DPS-it #2 Agjitoi ne fushate per Vujanoviqin.#3 Pranija e paramilitarit Vuceliq.#4 Implikimi I tij “urith”i shtime”mole”nga sherbimet e huaja ne mesin e LUFTETAREVE TE LIRISE,dhe mbas arrestimit te tyre ai mbetet I lire?#5 Banoret e krahines me plot te drejte nuk e perkrahen keshillin Prelvukaj-Vuceliq.#6 Nganjehere UDB-ja arreston edhe klyshat e vet per qellime te flliqeta ulteriore…..

 31. si shembull Naimin.#7 Shkrepja me kalishnikova e te-te ruse e latifave te Naim Prelvukaj ne mesin e te rinjeve shqipetare bam aty e bam ketu pa u hy ferre ne kambe?#8 Bashkepunimi I Naim Prelvukes me peshkopa(opasna je crnogorska politika koju vode vujo i millo,crkva i vlladika)….shakullim,shtjelleje pluhuri qe bene te kalamendesh.Kuader i shperndarjes agjitacion-propagande.Naim-urerrotulluesi,hem! ovrratin dhe trenin e tij te parkut te lojerave me ulje e ngritje te forta ja shkerllefsha! Pra ti Naim Prelvuka gjitheshpatuku i Martinajve vazhdo me kete ekstaze te ndyre.Dhe si rrjellim e pasoje e silogjizmit,(undyra jote sot po noton mbi corben malazeze)nje dite zoti Prelvukoviq,sic po e gatuen edhe ke per ta hanger.Rrini me shendet,Kosove Rexha Bala

 32. Sinqeritet pyeje per ty 1. Ku I shenzuet 4 mi dollare dhe per cka qe jau deguen bashkatdhetarte tane prej Amerike 2.Ku planifikoni ti shpenzoni edhe 20 mi dollare tjera qe po I pritni tju vine pse po I keqperdorni dollarte e bashkatdhetarve qe I fitojn me gjak. Me kto dy pyetje dola pake prej rendit te atyre pyetje qe ti fillova ma heret po edhe nja po ta qes e tjerat ne komentet tjera.3 Na sqaro pake si e nxjerre vllaun gjat bombardimit prej Prishtine a te nimuen ata kumarte e vjeter si e mban pushken vjerrun ne dhome prej tyre apo noj I ri .Sinqero kto pyetje nuk I baj per ju , edhe pse sju lan te qet po I baj qe tjert tju njohin ma mire sepse kan nis me jau rrite cmimin BOSAT.

 33. Kosove Rexha Bala na vjen me fakte se Naim Prelvukaj, eshte tradhtar, dhe se ishte nje urith i shtim ne mesin e luftareve te Liris, dhe shume info tjera qe flasin se Naimi na qenka Tradhtar nese jane te verteta…
  Por me cudit fakti pse nuk paske info per vllezrit Gjonbalaj, dhe per aktivitet e tyre, lidhjet e tyre me Pushtetin etj
  Une dua ta dij pak mendimin tand per vllezrit Gjonbalaj, pastaj une nuk jam Antar i asnje Subjekti, me trego ti te cili subjekt shqiptar te antarsohem, ne te cilin ti je i sigurt se i kontriboj ceshtjes kombetare….

 34. Pajtohem me “Analist 007”. Eshte fjale e rende tradhetare. Me shume fakte. Shume me teper. E dua te vertteten. Me teper se jeten.

 35. Martinasi, se kush eshte Naimi mua nuk me intereson, se ne fund te fundit ai nuk eshte faktor qe mund te ndikoje ne politikberjen e Plave Gucise. Une sdua te ulem ne nivelin tend te bashkebisedimit, por prap po te pyes – kush eshte hartuesi dhe realizuesi i kesaj poshtersie qe po i behet fshatit Martinaj??? Kush eshte Drejtor i Komunales, qe po i dergon mbeturinat mbi koken tende? Kush e hapi rrugen deri ne Jerine? Kush tash 20 vjet eshte pjese e cdo pushtetit, Kush, Kush??? ketyre pyetjeve nese ke guxim e njohuri jepu pergjigje… lere Naimin anash me te keqiat dhe te mirat, nese ka…….

 36. Dhe per fund z. Martinaj, Edhe njeher dashamiresisht po te keshilloj Hapi syte se nuk eshte vone!!!!!

 37. SINQERISHTO, po ban dredhi si ngjala me dal prej grepit po sa her po temtone me dal I sinqerte cka ne te vetet je shum I pasinqert cka e verteton edhe Drita ,her po done me dal Agim po ne te vertet je AGIM I ARTE . Pyetje perseri se po temton te mu bajsh bishte pyetjeve, 1.Donacionet qe po I merrni nga donatori I cili po ju financon per marifetet tueja, ti besoj se e dine se ata lekte jane fitue me shpernguljen e Shqiptarve per Amerik per 30 vjet radhazi do tju shifni hajrin,me donacionet e te njejtit person I cili kohe ma pare ka ba lista per te vrar njerz bile edhe ne Martinaj , besoj se e din ti , se ne Amerik u ba gjyq per ket pune I cili person u arrestue edhe ne Gjermani ma vone per tregti me qenje njerzore. Po tashe me ato donacione cka temtoni te beni apo ndoshta…

 38. ti zorti Naimi je I perzgjedhuri I I ketyre kohve qe temton te futshe VLLA VRASJEN MESH SHQIPTARVE NE PLAVE E GUCI . JE I DESHTUER ZOTRIA I BERLLOGUT SE TASHE TE GJITHE TA DIME MISIONIN.

 39. Se kush po i ben bisht bisedes le ta gjykojne te tjeret o z Martinasi. Diskutimi ne kete portal eshte per ploblemin e jo indiividin, pra per mbeturinat ne Jerine e jo per Naimin… Z.Martinasi ti shtron pyetje se kush eshte N. Prelvukaj, dhe per kete kerkon pergjigje nga une, e une po te them se njeher ne jeten time e kam pare ne Tuz kete person. Une nuk them se qendrojne apo jo ato qe i thua ti per te, por kjo mua as qe me intereson… Problemi sic thash eshte te esenca, pra mbeturinat dhe per kete une te bera pytje dhe prita pergjigje nga ti se kush jane pergjegjesit….Por ti ske guxim te prononcohesh se je nje kukull e dirigjuar nga pergjegjesit qe e prodhojne kete te keqe mbi koken tende…

 40. Z. Martinasi per kete ” ndere’ qe po ia bene ti me, apo pa vetedije vendlindjes tende, do ta shperblejne dhe kurr nuk do ta harrojne bashkevendasit e tu, por ti vazhdo se heret apo vone do te bjen ndermen keshillat e mia qellimmira… Z. Martinasi po te rikujtoj se :
  1-Drejtor i Kumunales se Plaves, apo urdherdhenesi i depozitimit te mbeturinave mbi koken tende eshte Mehmet Gj….j.
  2- Rrugen nga Martinajt deri ne Jerine e ka hapur po i njejti , pra vellezrit e tij Gjonbalaj..
  3- Hartimin e planit per deponin mbi fshatin Martinaj , e pastaj edhe perkrahjen ne Parlamentin komunal po ashtu jane kontribute po te kesaj familje….

 41. pjesrisht ka te drejt martinas disa antar te kshidhit jan njerz te dyshimte per veprime kunder shqiptare.ne ket rast duhet perkrahur ideja qe eshte kunder deponis e jo personat qe perbejn kshidhin.po me habit elle ti qe asniher nuk deklaron qe jam kunder deponise ,ti nese je pro deponis ja pash hajrin mbi shtepin tande

 42. Z. Martinasi nese keto qe i thash me larte nuk jane te verteta, ateher te lutem dematoje por me fakte dhe une ty do te jap te drejte… Mbetshi me te mira !!!

 43. Zoti “Martinasi”,simbas komentueseve te lartepermendur sjelli si perfundim se edhe ata kurnacet vellezer Djonbalic qenkan shenje e lige e ogur i zi e u paska dale zeri per te keq, hapkan shume telashe me matrapazlleqe,dhe nderlikime te dhoj-dhojshme.Duket edhe ata qenkan terheqes e te se keqes atje ne Martinaj dhe te perveshur perbrenda me tradheti! zoti “Martinasi” edhe ti po me duke dredhim-bishtnim deri sa mos te dalesh sheshte e horizontal para nesh me nje shpjegim per ta xhviell lemshin….dhe nese me jep materjal,Rexha Bala do ti vene edhe Djonbaliqet ne bisht te lahutes…..

 44. Ende nuk mje pergjigjur per Akuzat ndaj Naimit oo Rexha Bala? Ende sme tregove se neser une dua te hy ne nje subjekt politik shqiptar dhe te jap kontributin tim ne realizim te cheshtjes shqiptare, ku duhet te antarsohem qe ta jap ate me se miri…?
  E ti Kosove Rexha bala po deshte ta dish se kush jane vllezrit Gjonbalaj, Mehmeti dhe tahiri, lexo komentet ketu siper dhe do jesh i bindur per kete…
  Sepse paska info te verteta si dita me diell..

 45. Sinqerisht. Une thome qy ujku ti gjurma Une tregoj fakte per te keqen ti e lype gjylperen ne kashte ,ky zotri ashte burimi I te kqijave qe trumbeton atdhetari jo vetem te ne ne Plave po ka faise me dezinformata edhe ne trojet tjera Shqiptare ndersa ti mshefesh mrapa berllogut ,une te flas x raste te bashpuntorit tate qe I sherben shtetit ti ike perseri ne deponi . Ppopulli shqiptare ka shume problem te pa zgjedhura I rezikohet egzistenca ne trojet e veta nen Mal te Zi ku ne mesin e tyre ashte edhe deponija . une asniher nuk e prejashtova demin qe sjell deponija po nuk dua qe matrapazet te mshtjellun ne petkun e patriotizmit tna sjellin rreth deponis te gjithe Shqiptarve .PO e vrej se ti e ke urdher mos te kuptosh te bamat e kti matrapazi po ke vendos te menosh neper mes pultit…

 46. I nderuar “Analisti007”
  Une nuk te rekomendoj te hyjsh ne ndonje parti,e jo qe jo ne ate partine e Naim Prelevukes!Une ate Prelevuken as nuk e njoh as nuk kam degjuar per te gjer ne kete rast.Akuzat ndaj tij nga “Martinasi” jane te ashpra dhe rrenqethese.”Martinasi” duhesh te jete i cmendur dhe psikopat ne se i ka trilluar ato!cka une nuk besoj se asht duke shpife? Une kurre s’kam qene antare i ndonje partie shqipetare.I ndjeri I.Rugova themeloi LDK-ne.Ishte njeri gjakebute,i shtruar,trembalak burralec.Njeri i gjendshem qe zbut,qetson ule e frenon.Parti,parti,parti!Une kurre nuk kam preferue biceklete dyshe,as lidhje ne seri i grupuar si kuajte te lidhur bisht njani per tjetrin.Nuk them se gjate karieres time nuk kam preferue nje parti nga tjetra,por ne anen tjeter kam….

 47. ..kam preferue te jam i lire i cliruar,te jam i natyrshem dhe i pakufizuar.Nuk dij zoti “Analisto007” a i ke percielle perleshjet e pergjithshme, polemikat, sharejet e ofezat e shthurura te partizaneve ne parlamentin shqipetar,kur kryeministri shahet me nene e moter.kur kryeparlamentarja permend “leshin pubik”,fjale boshe,hutim e coroditje,budallek e absurditet.Shume nga partite jane badihava,prandaj asht perpjekje e kote me gjete kuptim e patriotizem aty ku s’ka.Ka pas thane pater Kola i Traboinit asht kot me ia la koken magarit,pra nuk mund t’ja heqesh lakerat nga koka rradake dikuj.Une Kosove Rexhe Bala kurre nuk e kam ndjeke nje person qe vihej ne dyshim patriotizmi dhe kompetenca e tij.Kur asht ne pyetje jete ose vdekje ceshtja e Malesise- une nuk pyes per parti,sepse nga…

 48. ..eksperienca ime,politikanet matrapaze ta prishin nje pune pa nisur mire.Kurse ne anen tjeter nje luftetar militant shqipetar asht nje zjarr i gjalle,flake e pashuar inspirim i gjalle edhe i vdekur.Politikanet shqipetar jane; quick-change artists,ti po i sheh vete!UCK-ja nuk ishte parti politike,Adem Jashari,Adem Demaci,baballaret tane;Isa Boletini,Mehmet Shpendi,Dede Gjo Luli,Smail Martini,LUFTETARET E LIRISE se Malesise te burgosur etj..I madhi Midhat Frasheri,themeluesi i BALLIT KOMBETAR,e ka lene fjale;”Partia ime eshte Shqipetaria”.Pyetja ime asht deri kur ka me qesh Podgorica? a nuk asht koha ta kthejme pllocen? ara e malesorit,plavejanit e ulqinakut,fshaterat e qytetet tona po dhunohen e poshtrohen dita-dites.Vatrat tona po mbesin te zbrazta,pra kushtrim t’jau nxame hovin….

 49. ..vellezer, me arme prehet fati dhe le ta dijne malazezet se ata qe kercnohen me shpate,prej shpates edhe do te vdesin.Ballkani e ka harruar pamjen e luftetarit shqipetar,Jakup Ferrit e Cel Shabanit,Dedes,Cunit e Baca Kurtit e Mujo Ulqinakut.Kane ra ne harres leket e armatosun te Malesise.Mos te lejojme qe ata te harrohen.Le te shohin malazezet le ta ndijejne armiqet tone cka don me thane me shkele nje malsuer,me ia marre vendlindjen(dheun e zi etj.).Mos te frigohemi!cka mund te humbim vec jeten tone te roberuar,vetem zinxhiret tane.Gjere sa mos te levizim per se gjalli kurrkush nuk na nderon.Kush e nderon ate qe pajtohet e pranon te behet rob? te mbetet pa vendelindje,pa ndere,pa babe e pa nane qe u duhet me vdeke pa uladin e sterpikun neper bote……

 50. …vellezer e motra t’ja kthejme nderen,Malesise,Plaves e Gucise,Krajes dhe Ulqinit,te levizim nga vendi e te fillojme.Baj nje porosi te gjithe te kthehemi ne vendlidje,por,te kthehemi ne vendelindje per te rrezistuar,lufte,liria s’fitohet pa sakrifica,me u ngite duhet edhe sikur te humbasin kokat.”Analist007″,vellezer e motra ky asht mesazhi im i Kosove Rexha Bales ushtarit shqipetar.Kurre s’kam qene dikush tjeter dhe i tille do te vdes,kudo te kerkoj situata,pa mu dhimb jeta…..pa mu trembur syri.

  • A po te mun kapej kallashi ketu ne fb jekshtu me nofka sich jemi, por edhe mos te damtojme karieren, chka patem me ba nimo Zot. Patem me u kendue ne lahut. Poti edhe ketu bile Rexha tash asht i penuem qe po thirre ne kryengritje e jo ma realisht. Po si nuk i duket barre mej zbraz gjith kto marrina, jo more sa per me tregue trimnin, fronti chilun kje dje a pardjehit ne Kosove. Imet ku i ke dekoratat ti Rexhe ?

 51. I nderuari Martinasi, Ti se bashku me dy tre martinas te tjeri jeni ne mbeshtetje te hartuesi, mbeshtetesit, ndertuesit dhe me ne fund te realizuesit te depozitimit te mbeturinave mbi koken tende. Pra te vellezerve Gjonbalaj.. Ju dy apo tre banor te Martinajve keni rene pre e demagogjise se te lartpermendurve se gjoja kjo deponi do te jete ne interres te vendasve sepse ketu punesohen dy apo tre persona dhe sic duket keto vende ua kane premtuar juve… Nese eshte e drejte qe tre persona te punsohen dhe me dhjetra te tjere te helmohen ateher bravo te qofte ???!!! Por kete le ta gjykojne lexuesit… Se kush po tregon Ujkun, e kush po sheh vetem gjurmen, e kush po kerkon gjylper ne kashte edhe kete le ta gjykojne lexuesit….

 52. Z. Martinasi fatkeqesia per cdo individ e posacerisht per ne shqiptaret eshte se per pak para apo per nje post te flliqur lejojme qe te shesim karkaterin dhe ne kokat tona te instalohen chipa, ne menyre qe veprimi jone te jete nen dirigjimin e telekomandes, sic konkretisht eshte rasti juaj.. Une me keto qe i thash , nuk dua te te bind ty o i gjori Martinisa- kukull e instaluar, por dua ta njoftoj opinionim me nje te vertete ne Martinaj e qe eshte peshqesh i vellezerve te famshem Gjonbalaj. I nderuari Martinasi , dallimi mes meje e teje eshte se une shof te vertetetn ne sy, kurse ti nuk guxon te perballesh me te dhe per kete arsye me ty s” ia vlen te vazhdohet debati…. Por per hire te se vertetes dhe lexuesve une perseri do te jam prezente me arumente edhe me binsdese…

 53. zoti martinas nuk je nga martinajt se ndryshe kishe fol.ti dajat i ke nga martinajt -dajat tu jan larg nga deponia ne anen e kundert te deponis.nese te pengon naimi shko ne shpi tina ose thirre ne kafe e merrnju vesh e mos hap informata edhe ne qoft se jan e verteta se eshte tturp me i pa kush.

  • Jo te vertetes nuk duhet ti turperohet kurrkush, por me kusht qe te jete e vertet.

 54. Ti Martinasi po flet e po godet pandalur Naimin,sikur t’i kesh vene qellim vetes rrenimin e tij dhe jo shpetimin e fshatit tend nga rreziku qe i kanoset nga deponia.Ndersa,insistimi yt te imponosh bindjet e tua per ta njollosur imazhin e tij,te bejne poaq te dyshimte ne ate qe thua.Mungesa e pranise se tij ne kete forum qe te mbrohet me argumente Naimin e mund gjithsesi, sepse ne po degjojme vec njeren ane.Ndersa,te besh me gisht kah nje person i vetem per te gjitha te keqiat qe e kane mberthyer kete treve,eshte paksa e tepruar!Ti se pari nuk po na thua cfare ke bere ti dhe ata “atdhetaret”tjere perreth teje qe te mbroni vendin nga instalimi i deponise mbi kokat tuaja dhe gjithnje i ben bisht bisedes.Thjesht,sa me shume rrah kete pyke aq me pak je bindes se fundja, Naimin pjesa…

 55. dermuese e shqiptarise e njohin si atdhetar te shquar.ndersa,me sa di une,i ati I tij eshte kalbur neper burgje jugosllave.

 56. Albert. Kurkush smunde ta njollose asnjanin sepse fjalet I merr era e veprat jesin e njollosin te zotin qe I len prapa , une jam shum i vetdishem se kto fakte qe I thome nuke e njollosin vetem ni po eshe sherbimet qe I pregadisin kto teatro ne kurriz te Shqiptarve bindu se te gjitha jane te vertetueme jo vetem nga une po nga shum njerz te cilet nuk don te shfaqen per noj arsye te ndryshme . Une se kam plan me ndreq naimin edhe bashkmendimtarte e ti sepse ana jane te pandreqshem po e kam hallin qe njerzt me qellime te mira mos te bjen preh e kti demagogu sepse te aktrosh athetarit , luftarit, ideologut e te luashe e lojen e dreqit kjo ashte e tmershme e sidomos per ata qe e din cakun e tyre ne te mire te kombit e te cilet temtohen te manipulohen sice I ndodhi te respektueres DRITA…

 57. Zoti “Martinasi” na trego dicka per vellezerit Djonbalaj te lutem mos rri mum,memec.Une bisedova me telefon me disa burra te fshatit Martinaj ne New York dhe ata i veshtrojshin me ligesi vellezerit Djonbalic.Me thane se jane veze te prishura me ere te rende.Ata per Naim Prelvuken me thane s’asht per tu share,asht lule ne krahasim me Naimin!Dreqi por e rroft,s’kuptoj dot dikush thumbit e dikush potkonit!zoti “Martinasi” brejtja e ndergjegjes si bashkekombas ben qe ta themi te verteten.Ne se ti je ne dite te zeze me zotin Naim Prelvuken,dezinformatat tua jane pazar me humbje per Martinajt edhe per te tjeret atdhetare.Ashtu si me thane djemet e New Yorkut fati i mbrapsht per ne jane vellezerit Gjobalaj me zemer te semur e ne sherbim te armikut.

 58. Kosov Rexha Bala. Meqense ne Plave ka zhvillime ne dame te Shqiptarve me protagonistine N.P kto zhvillime te cilat temtohet qe dikush te jet shpetimtari dikush te paraqitet si I damshmi une I I sqarova dhe ju dhashe shume fakte per Naim ne komentet e kaluera se kushe I beson OK kushe nuk ju beson e ardhmja to te vertetoj si te verteta vec te verteta te damshme edhe me pasoja ..Shume kushe nga kometuesit e permend se ky mashtrues ashte edhe pjes e UCK une do ti permendi dy ngjarje qe zhvillohen ne Plave ne periudhen kohore kure ky pretendon se ashte pjes e luftse se UCK .1 .Ne qershor te 98 pase malltretimit deri ne alivanosje te policies malazeze te ikurve nga lufta e Kosoves ai qe ushtroj dhune ishte Vllasto Boshkoviq I cili mbase kti aktite I bashkohet batalonit te 5 I…

  • cili besoj qe per shume ka ashte e njoftur se cfare dhune e terori zhvilloj ne RRafsh te Dukagjinit Naim patrioti takohet me te dhe ja fale kabahatin qe ka ba dhe ngjarja mbyllet kuj I interesonte te mshefet dhuna dihet. Rasti I dyte ne shtatore 98 mbase shkallzimit te luftes ne RR te Dukagjinit kshtu qe te ikurit u detyruen te futen ne Plave refugjat edhe njerz qe ishin nen arme kta u bllokuen ne afersi te Plaves ne ni fshat te rrethuer nga policija dhe ushtria Malazeze dhe aty u mbajt nese nuk gaboj 3 dite e nete, shteti malazez u alarmue se ne mes te ikurve qe ishin afer 5 mi 2 mi nga kta ishin djem qe ishin nen arme u futen ne plave po ndodhi edhe dicka se ni pjes e madhe e ktyre djemve e devijuen rrugen e u futen ne qytet ku kishte edhe te plagosur. Shqetsimit te organe…

 59. Shqetsimit te organe shtetrore malazeze I del ne ndihme matrapazi N…dhe ja ep te gjithe emrat e regjistruarve te future ne Plave e bashke me emra u dishin edhe adresa e banimit I I gjith dokumentacioni I kshillit te emergjences I shkon ne dore mazoviqit se kushe ashte ky gjejeni per cka u deshten ato evidence gjejeni ju nese ju intereson .Edhe ju te bindurit se ky ishte ideologu edhe pjesmarrse I luftes pse gjithmone thirret ne te vdekure se ka lufuare me ta a e dini pse sepse te vdekurit nuk flasin ma. Ne praktiken njerzore laviret zhurshem pretendojn te jene te ndershme matrapazet bajn me gisht te te fjeret se smun te thon per veti ata qe punojn skan nevoj per reklama se ju flet puna te urtit folin rrale po me vend te zeshmit e nrehin zerin se don te dindin dike. Rexha Bala…

 60. Me rrespekt te gjithve ju pershedes besoj se kini inf . te bollshme nuk keni nevoj me I marre si te verteta edhe pse jane percjellni kontrolloni dhe do ta vertetoni qe mose te psojme si individe edhe si kolektive, ktu e mbylli ket Debat flm per mirkuptin MARTINASI.

 61. Une formoj nje nocion te sakte se ti paske njefare sebeti me vellezerit intrigante me name,filomalazezet famekeq,Djonbalic – edhepse te kerkova opinjon per ata hullduma tradhetare,ti po bene rreshqitje gjarperuese duke e menjanuer pyetjen time dhe te disa komentueseve.Problemi asht i ngaterruar.Je fajtor para ligjit! perpara rripe e prapa thike! perpara Prelvuka e prapa Djonbalicet.Degjenerim,ketu ka gisht djalli! Tung.

 62. Z. Martimnasi, nuk eshte ndonje gje e madhe qe e mbylle kete debat, por problemi tek ti eshte se e ke gojen dhe syte e mbyllur ndaj te vertetes. Gjate gjithe debatin ke qene shterp, pra ke shkruar shume por asgje nuk ke thene. Por nuk ke faj se keshtu te dirigjojne prodhuesit e te keqes per Martinajt e besa edhe per Plave-Gucine… Dashte zoti e ti cel syte e te kthjellon mendje, se ndryshe do te turprohen brezat me ty e me te famshit Gj…J
  Mbetshi me te mira!!!!

 63. as ty as dajave tu nuk ju pengon kjo deponi po ju pengoka naimi zoti martinas.pjeserisht ke shkru te verteta po jo te gjitha .pse nuk del me emer mbiemer -pse mshefesh mbas nofkes -je djal i mire per gjak mos me te vra vojvoda i 200 shpive

Comments are closed.