Lirohet Naim Prelvukaj

Sipas informatave jo zyrtare, portali ynë mëson se në orët e vona të natës së kaluar është liruar Naim Prelvukaj.

Ende nuk ka ndonjë njoftim zyrtar në lidhje me procedurën e arrestimit apo të lirimit të Prelvukajt.

Prelvukaj u arrestua dje, kur kishte tentuar të pengojnë kamionët të cilët po transportonin mbeturinat në depon e cila u hap edhe përkundër protestave të banorëve të fshatit Martinaj në Plavë-Guci.

Kujtojmë se Prelvukaj ishte ndër udhëheqësit e protestuesve nga Martinajt e Plavë e Gucisë, të cilët protestuan kundër vendosjes së deponisë së mbeturinave në afërsi të shtëpive të banimit dhe shumë afër burimeve të ujit të pijshëm i cili përdorët për disa fshatra.

 /MALESIA.ORG/

17 Comments

 1. Shyqyr chi u lirue kryetari i protestve trimi i Martinajve bashkimi ban fuqi bashkonu Shqiptart gjith ku ini me ni za kudra kriminelave te malit te zi me disa shqipfolsa chi bashkpunojn me shtetin anti Shqiptar se Tirana e Prishtina nuk kan koh me u chart me gjukanoviqin me na mrojt ne se ekan mik te shtrejt

 2. e shpetoi FDI-ja …urime Naimit lirimin, por njekohsisht KEQARDHJE per PLEHNAT!!!

 3. Nuk ka vend ketu per gezimngjersa nuk hiqet deponia e mbeturinave nga Martinajt,prap Naimi do te proteston ,prap do ta arreston qeveria e Gjukanoviqit e ne te nderuar vellezer e motra sikur po kenaqemi me dy apo tri postime,kjo nuk eshte zgjedhje e problemeve,politikajt shqiptar duhet te reagojne ashper ne parlamendin Malazez .

 4. Po zotri Jashari,si thoni ju kishte me u dasht me kene ,por politikanet shqiptar nga rradhat e partive te shumta shqiptare qe veprojne ne Mal te Zi aty jane per me mbrojte interesat parsonale dhe qedhimisht jane fut ne qeveri per ti mbush xhepat e vete me para dhe per te i legalizua te gjitha veprimet antishqiptare para opinionit ndefrkombtare qe ngurrojne nga qeverija anti shqiptare malazez e jo per te mbrojte interesat e kombit te vete.Uroj qe rrugen e keti burri ta ndjekin edhe shume e shume shqiptar dhe ky gjest te behet udherrfyes per te gjith ata qe kan harrua se jane shqiptar.

  .

  • O Anza e preht,po kuj poi kuvêt ti,Jektynet çi ja lân fajin dikuj tjetër veç me rahatua vetin.Poti hiqu atynet se bosh po tret fjal,s ata tarakasin veç me hjek fajin prej vetit e meva lân Malazezvet por rrogat i marrin megjithse i ka xgijell populli e meva pa hajrin intelektit me fakulteta, çi jân ën politik.
   I neruoshimi Martin Uli ata nuk jân disa Shqipfolsa por tan politikanat e Shqiptarin n’Malin e Zi pûnojn me Malazes A po she se si luftojn Malazest e Serbët për popullin e vet ën Kosov,atynet va lumsha se e kan kujdes komin e vet.Tash pot dves çka bân Kosova për Luginën e Preshevës,çka bân Shqipnija e Kosova për Shqiptart n’Mal t’Zi?.

 5. kurravica. martin uli mir po thot pse po ke qef tash me prish ktu e me kuvet dich trushej a por e kem na gjithmon duhet me dal demek dikush maj “urt” se tjetri. e mos me ja lan ati po me lan ne vetit tash ni kjoft zdi cka.

 6. Ha mos ne lueni “diturine” e Dodes u lutem se aj asht i nxane me Vatikanin tash per tash, ater ma vone merret edhe me Malesine masiqe intelekti asnje qe e ka ba nana nuk i vije gja. Pse ? Sepse aj asht ma i mechim.

  • I neruoshimi Komisjon,vet kâm prit prej tejet se po del me argumenta kûdra komentit e jo kûdra mejet.Tash pot dves edhe vet ty:Sa çobana e puntor ke ën politik?Jo i neruoshimi tân jân intelekt buz intelektit e ata manipullojn me popull t’Malësis.T e din mir se çka kan tha Berisha e ministri i jashtjes Kosoves ën Tus e çka kan tha tash von Dačići e Vučići kur jân kên para xgijellvet ën Verin e Kosoves.Lexoje se çka ka tha Papa për pedofila e luksuzin ën Kishen Katolike.Nuk i ka gjet Doda jekto ndodhje e ni mos t’pëlqehen ater e ke fajin ti e jo vet.

 7. Jo per bes ty mase shumti te pelqejne punt e kqija prej tan komentuesve te kti portalit, pse ka po tije se po merret me to sa ti ? A din chka Dode, mas mirit krijoje ti i shtet me chobana thishe e berresh, por natyrisht ti me kene presidenti, se kshtu te pelqen ty, ater munesh edhe me ndalue besimin krejt chi mos te jet populli i detyruem me pague hakun e kishes se tane i fiki Zoti tye pagua, e per bes pat meu permet per “lavdata” parlamenti yt, dikush ti ruej berret para ditet sa te mbahen mblelljet e parlamentit, e dikush mas ditet dhe t’na rroj Kurravuca !

  • Mir komisioni,Hajde tash po bâjm jekshtâ,kur don t’mirat mei përmêt.A je lajmua me koment n’temen e Gjyste Vulaj çi poi nimon jâtij fëmiut prej Kosovet.Jo besa me as ni fjal.Çka don matmir shêmull,çka don ma human se kan me bâ koncerti jo veç Gjystja por shum kangatar mei nimu atij fëmiut.Ti Komision veç këqyr se si mema kûl kûjin pa nevoj se vet i shkruoj argumentat e ti hala nuk e dhan i koment për Naimin,as kur e kan arestua as kur e kan lëshua.Kush e din belda Çobanat kin mei prî Malësis mamir se intzelekti se deri tash intelekti-politika haje dreq se kan punua gjâ tmir.Çobanat kujdesojn për bakti t’veta ni duon me pa gjâ me hâgër, gjth verës bashkojn tagjin e u napin e jo si intelekti për popull.Ata i kan rrogat e veta e nuk çajn krye për bakti.

 8. Po besa Gjystja ka ba mire, paj vulajt gjithmone jane kene per bamirsi, por e kane pase edhe i tjeter te mire, se jan kene te lillun me kishe gjithmone. Prite Zot se i ka tije kush tye chpife udheheqesine e kishes, por u ka dale kun noj pjelle e keqe chi edhe ata e ban me apetit te madh. Gjithchka lexon te keq ne dreqo shtyp, ka qief me perhap i chas e ma pare djas te tijen te tane, e Zoti si ka than kurrkuje me u marre me thashethanje. Ka pa tha njani: pasha Shejtin e Shenkolle vet nuk rrej, po kuves chka tijej. Po imet Dode chka u ba me at dreq balotazhit, a thua po na fiton partija demokristjane noj ven ne asamblene e Kosoves ?

  • Jo besa e Zotit nuk kan me lân me hî mren,se aq perqin nuk i kan me hî n’per komuna.
   Që pra Komision jekshtû bâjn burrat muhabet.Ni mu begenist komenti yt kam met tha aferim e ni jo kâm mei pa kudrashtimet.Po besa mir e ke se vëllaznit Nik e Tom Prêla Vulaj e kan çua meshën n’kish Shnatonit,e kam tije se edhe tash Luka e Luca. edhe jâm krenar çi i kam gjâ.

   • Po mire ata te ndierit nuk kan chua meshe se nuk jan ke friten, por ata te pakten nuk kan gazit tye tarakat pa mej dvet kush, per gjithchka chi ka te baj me kish e xhami, me hoxh e friten sikur ban ti chi ne korite fisin tane. Bare tash chi ije mej kam ne vorr ktheju e kqyre vetin e penoju per mkate si tan te kshtenet tjere, e jo e garkon vetin perdit me marrina tye menue se po shet urti. Zoti nuk thot me fole chka nuk din, e ti e perserit perdit marrine tate. Ti pastro vetin ne ven se me pastrue klerin e kishen. Kush tka shti ty me ba gja ne ate drejtim. Pse ti pe citon shtypin chi ska tjeter pune vech me plotsua faqe e me shit gazeta, e ti vech qyhe kot. Bare te kishe perfitim si gazetart

Comments are closed.