Mesazhe Urimi me rastin e Krishtlindjeve

Portali MALESIA.ORG

Portali MALESIA.ORG uron gjithë shqiptarët e besimit Krishterë gëzuar festën e Krishtlindjeve. Paqa, dashuria, shëndeti e lumturia mbizotërofshin në familjet tuaja.

Ashtu si na shërbyen ndër shekuj, le të na shërbejnë këto festa për forcimin e bashkëjetesës, harmonisë e mirëqenies duke
qenë më pranë njëri-tjetrit pa dallime të përkatësisë fetare.

Për shumë mot Krishtlindjet!

___________________________________________________

Shoqata ” Malësia e Madhe-Nderi i Kombit “

Me rastin e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri 2014 deshiroj nga zemra personalisht por edhe në emër të Shoqatës Patriotike ” Malësia e Madhe-Nderi i Kombit ” tju uroj Gëzuar e sa më shumë paqe, lumturi, gëzime, solidaritet e mirëkuptim tek secili malësor, familje malësore e për gjithë trevën Malësi e Madhe. Qoftë për gjithë bashkëmalësorët viti që vjen viti i realizimit të deshirave tona të përbashkëta që Komuna e Malësisë të marrë statusin e Plotë e me plot surpriza të tjera për mbarë shqiptarët kudo që janë. 
Me respekt Sytki Ndrecaj President i Shoqatës ” Malësia e Madhe-Nderi i Kombit “.

___________________________________________________

Partia Demokratike

Gjeka uron besimtarët katolikë me rastin e Krishtlindjes

Ulqin,23 dhjetor 2013-Lideri i Partisë Demokratike,z. Fatmir Gjeka, deputet i Koalicionit shqiptar në Parlamentin e Malit të Zi,u ka dërguar urim të përzemërt besimtarëve katolikë me rastin e festës së dritës, dashurisë dhe gëzimit,Krishtlindjes.

“Shqiptarët gjatë gjithë historisë mijëvjeçare,kanë festuar bashkë.Vlerat tona shpirtërore,kombëtare,historike,kulturore dhe humane,bëjnë që në mbarë botën spikat tradita e tolerancës fetare dhe uniteti vëllazëror”,- thuhet ndër të tjera në urimin e kryetarit Gjeka dërguar gjithë shqiptarëve të ritit të krishter katolik.

Krishtlindja është festë,që na bashkon e fisnikëron të gjithë shqiptarët.Në emrin tim personal dhe në emrin e PD,uroj shendet,progres dhe lumturi të gjithë besimtarët katolikë shqiptarë,- përfundon mesazhin z. Gjeka.

20 Comments

 1. Urime te gjithe shqiptarve te besimit Katolik Krishtlindjen per shum mote ne harmoni familjare dhe bekimet e krishtit ne shtepijat tueja niherit ju uroj gjith shqiptarve Vitin e Ri 2014.

 2. Te gjithe SHQIPTARVE EVROPIANO-PERENDIMOR GEZUAR KESHTEDHAT DHE VITIN E RI 2014 PER SHUM MOT.

 3. Urime Krishtlindjet te gjithe vellezerve e motrave te mi shqiptar katolik.
  Me kenaq kur shof urime te tilla nga stafi malesia.org qe gjithmon jane ne frymen e aferimit te shqiptarve pa marr para sysh fene.

 4. Urime per Krishte lindjen
  Ho ho Merry Christmas
  Urime doktor

 5. Me rastin e festave te Krishtlindjes ju uroj gjithe shqiptareve te besimit katolik festen si dhe lumturi, shendet e suksese për vitin e ardhshëm … Gézuar

 6. O,”Doktoro” Ty hajte dreqi urimin.Se po ti si po ua uron Krishtlindjen e Vitin e Ri”vec”. Shqipetareve Europiano-perendimor.Kufiri “Euro-Perendimor” fillon c’prej kufirit te Bosnjes me Kroacine ku dikur luftonte Fikret Abdiqi e pertej.Ti pra po ia uron vetem Dod Gjekes ne ILirska Bistrica ne Kroaci,si dhe 80 shqipetareve ne Austri,156 ne France e Belgjike,40 katolikeve shqipetare ne Gjermani,(mos i numero 300,000 muslimanet e mije kosovare ne Gjermani qe nuk i kremtojme Krishtlindjet).Se po ti pse nuk po ua uron Krishtlindjen e Vitin e Ri 8 milion shqipetareve ne Ballkan edhe Kosove rexha Bales me Shqipetaret e Amerikes.Ne se te kam keqkuptuar,dua sqarim te lutem….! Mua ma pret mendja se ku e ke hallin!

  • E ke shum gabim, nuk e kisha fjalen en aspektin gjeografik por kulturor. Kultura Evropiano-Perendimore bazohet ne rrenjet e Judeo-Krishtenimit-Perendimor cka d.m.th. Hebrejo+Katoliko+Protestante. Evropianet Perendimor kryesisht Anglezet kur kan arrit ne Amerike dhe Australi e kan perhap po kyt Kultur Perendimore dhe sot asht Kultur dominuese ne kto 2 Kontinente. Ortodoxizmi asht devijim i Krishtenimit Perendimor i nderthurur me mentalitetin lindor Egjyptiano-Persian kurse Islamizmi ose Muhamedanizmi asht mentalitet dhe kultur pagane Arabe.

   • Urimi im asht drejtua githe Shqiptarve t’cilt e ndiejn se i perkasin Kultures Perendimore dhe i ndijen Keshtedhat si pjes te kultures tyne pavarsisht nese besojn ose jo. Ti nga niku ci ke zgjedh dukesh se nuk i perket Kultures Perendimore por Arabo-Lindore kshtu chi ske pse mu shqetsua.

  • Zotni Kosov Rexha Bala,doookqoorri i pershendet vetem ata te prendimit sepse ata e prenojn Gey popullaten te cilen i takon dokqorri,kurse ne arabo-lindor sic thot ai nuk i prenojm kurr si njerez,se ata here jan shkije her … …….Kurse Juve vllazerve te fese Katolike mbare botes Urime te perzemerta diten e Krishtlindjes,e kalofshi ne paq,me zemer te mir,e vitin tjeter e festojm se bashku me nje Komun te Pamvarur…URIMEEEEEEE…..

 7. Me shendet krishtlindjen mbare atyne qe besojn ne te mirsi harmoni ne te njejtin rast gezuar edhe vitin e ri mbare njrzimit

 8. Une i quajturi,Kastriot Albani,prerazi me koken time,edhe me perkrahjen arbitrare te Gjygjit Nderkombetar te Hages,i rrefuzoj kategorikisht e pa ngurrim urimet e,ALI – AL – ALBANIT!? Ju them me ton te sigurt se me kete emer anti-Krisht bjen direkt ne perplasje me parimet judeo-kristjane.Hook,line and sinker! Te gjithe katolikeve jo vec shqipetare por,dhe “vellezerve” tjere katolike -Urime Krishtelindjet,- Vitin e Ri,2014 do te uroj pasneser e mbrapa.Le te pastrohet njehere ajri i Krishtlindjeve.Shendet

  • Cka ke ti “Kastriot” kunder neve Al-Albanëve? Merre ate fanatizem te felliqte qe te eshte varur si jarget dhe zhduku se po na e prish platformen. Ti sikur te kishe fytyre, kishe me u pergjegje si duhet me rastin e urimit per festen tende, mos tjeter ne frymen e festes, e jo ne frymen e urrejtjes dhe injorances. Ti, “Kastriot” je me large frymes se Krishtit se krejt Sanhedrini, ndersa neve qe e respektojme dhe duam Krishtin me shume se jeten tone (sepse e kerkon feja jone ISLAME nje gje te tille) mos na impono mendimet tua fanatike te felliqta.

   Te gjithe dashamireve te tjere, pjestare te fese katolike iu deshiroj urime.

 9. Te gjith Shqiptarve ne krye me Z,Krye Minister Edi Rama ju uroj Krishtlindjen dhe vitin e ri 2014kun ky vit qe erdhi me Z.Edi Ramen ka per te kenun viti ma I sukseshem dhe ma I mir per tan shqiptart kun do jan qe prej vitit 1912ten vit historiet dhe bashkimit ashtu si I konvenon popudhit shqiptar urime edhe nji herit.

  • Shum t’neruoshimit Malësor ishall jau plotson Zoti e dita e Kështellët tâna dëshirat çi ja doni vetit.Me shnet e gëzim stafit e shum sukses Malesia Org.

 10. Zoti Al-Iskander Al-Albani dakordohem me ju..! nuk kam ankesa as sqarime,e kam te qarte si driten e Diellit,kalofh mire dhe faleminderit ne urime te perzemerta.Tung.vella

 11. Urime dhe per shum mot me shendet e tana te mira I festoshi vellazrit e mi katolik. Me vjen shum keq ci edhe ne ket urim po shoh komente kudra njani tjetrit dhe me urrejtje, mosni vllezer SHQIPTAR leni festat te festohen ashtu si thot I madhi Zot ne paq me lumtuni dhe fjal te mira ne mes te njani tjetrit URIME edhe nje her.

  • Edhe une ket porosi kisha per te gjith z.Islam, por duket se bash keto nuk merren parasyshe sepse kemi ketu komentues qe u pelqen tjetra ane e medaljes. Fale Zotit kemi edhe asish sikure juve qe ndjellin paqe dhe miresi.

   • E neruoshime Gyka pse nuk guxon kurrkush me mênua me krye t’vet, por i duhet me pa mênimin si ti.Sigurisht e ke tije Papa Frânin edhe dje e parprâmit se çka ka predikua e as aj nuk e ka mênimin si ti.Papën Frânin e ka çua Zoti me dlir pak Kishën prej jâtynet çi jetojn ën luksus,çi keqpërdorojn fëmit edhe po lufton kudra llobit homoseksual ën Vatikan,çi nuk ka mujt papa para tij.por jâ dasht me dhân dorhijeqje.E tash a kame mujt me fitua luftën kem me pa. Gazeta Amerikane e ka bâ si njeri i par n’vjetin e kaluom.

 12. Urime gjith Shqiptarve diten e Krishtlindjes e vitin eri. 2014 ci kjo vjet tien Bashkimi Kombtar ✊

Comments are closed.