Myslimanët ndërtojnë Kishën në Krujë (VIDEO)


Toleranca fetare është një virtyt që ka karakterizuar historikisht shqiptarët dhe rasti më i fundit është ndërtimi i një Kishe me kontributin e 15 familjeve myslimane.

Si rrallë herë, në fshatin Derven të rrethit të Krujës banorët e fesë myslimane kanë kontribuar financiarisht, apo me punë vullnetare ndërtimin e Kishës së Shënkollit, e cila sipas tyre po ringrihet për herë të tretë, pas luftërave apo vendimeve për asgjësimin e objekteve fetare në periudhën komuniste.

Banorët që kanë ndihmuar në ngritjen e kësaj kishe shprehen se ky kontribut ka ardhur pasi në këtë fshat nuk ka ekzistuar asnjëherë dallimi fetarë mes myslimanëve dhe katolikëve.

Edhe përfaqësues të Kishës katolikë e kanë vlerësuar këtë gjest human në ceremoninë e përurimit të kishës.

“Pa dallim feje, Myslimanë dhe të Krishterë, janë bashkuar vullnetarisht me ne për të ndërtuar Kishën për të cilën u jemi shumë mirënjohës. Ky solidaritet vëllazëror, human e fetar është i veçantë për të gjithë ne dhe Shqipërinë, sepse në të gjithë botën, vetëm Shqipëria ka një fe të përbashkët, Myslimanë dhe të Krishterë”, tha Kryetari i Kishës së fshatit Derven, Pashk Cypi.

“U habita kur pashë aq shumë njerëz. Unë mendoja se do jenë 20 veta. Gëzohem gjithashtu që shoh aq shumë fëmijë, sepse Shën Kolli është shenjtori i veçantë i fëmijëve”, u shpreh Ipeshkvi i Tiranës dhe Durrësit Gjergji Rondo.

Për ndërtimin e Kishës së Shënkollit kanë kontribuar banorët e 5 fshatrave, kryesisht të besimit mysliman. /A1/MALESIA.ORG/

kisha-xhamia

55 Comments

 1. A thue e din keta mysliman, se ku gjiindet D?
  Don zoti e su shkon nder mend d. se shkojn e ja u lavrojn oborrin!
  Kruj o qytet i bekuar,Kruj o qyteti i Gjergjit, gjithmon kjosh e bekuar.
  Ja pra shqiptare keshtu na ka hije,keshtu eshte bashkjetesa,keshtu jemi vellezer.

  • e din ata per arsye se gruen e kam prej krujet, smuc pa fitla ti Llesh Tuzi

 2. Me shpres se të kthehemi ne Fe të parve,e të shkojë në Europe një her e pergjithmone

 3. Vlazen vec bashkimi ban fuqi na ne Malsi vie me zan prej Krueje se si respektohet Kojshia jo si na ne Malsi Para Vllazne te ni Kombit et ni Gjakut et ni Flamurit Feja asht pr para ma fort e duem Anmikun vec se bashkut ecim prpara

 4. Me te vertete per tu lavdua. Urime! Ketu fjala “tolerance” nuk ka vend, zavendsone me fjalen RESPEKT. Tung!

 5. Kjo eshte nje shembulle i shkelqyeshem e vllazeris sone kombetare shqiptare, pra kombi mbi te gjitha. Kjo dite per ata qe duen ta dine do te mbetet si dite e shnuar ne bashkejetesen tone vllazerore.Ne europe munde te shkohet edhe me njerzit e vllezerve dhe motrave tona te fes islame qe e pranojn edhe besimin e vellaut tjeter, si puna e ketyre ne krujen legjendare, pore ne Europ nuke munde te shkohet me ata me mjekrra drei ne gju, me VEHABISTA antishqiptare qe po vdesin edhe ne SIRI per ALLAHUN. Sikur edhe te krishteret te vdisnin per Romen do te ishte shume e gabuar. Kombi dhe gjuha jane permbi besimet. Kemi Dy fe nje zot,dy shtete nje kombe,dy dialekte nje gjuhe..Ju lumte vellezerit tone nga Kruja per kete dhurate qe ju dhate vllezerve tuaje, jemi te gjithe nje KEMI BAJRAM dhe kemi…

 6. PASHKE pore shqiptarin e kemi bashke..Prandej vetem te bashkuar si vellezer qe jemi do te hecim perpara. Mose te lejojm qe askushe mose te ndajne per hire te intereseve te ndryshme te momentit sepse ne kemi pase kemi dhe do te kemi nje jet te perbashket ne ato troje ILIRE. NE duhet te jemi nje dhe te pandame, me raste dhe gjeste te tihda ne i tregojme te gjithe armiqve se skan me pasur sukses me na perca ne aspektin fetar..Le te rrnojn shqiptarete e te gjitha besimeve, pore qe ne shpirt dhe ndienja kane Shqiptarizmin mbi te gjitha, ajo eshte dhe duhet te mbetet motoja jone..ju pershendes dhe e pergezoj kete akte madhore nga vellezrit tone KRUTAN ne kete akte madhore…fetar e kombetar..

 7. Kjo tregon se Shqiptaret e vertet me gjak Ilir, cdo dit e ma shum jan tue u largua erresires magjypo-arabo-lindore e cila na asht imponua me dhun nga barbaret turq. Duke u kthye ne rrenjet tona te Krishtena, ne ni her e pergjithmon i kthehemi Drites, Kultures Perendimore, Nanes Europe dhe Vetvetes.

 8. nuk ka fe as ka parti qe percan kyt Shqiptari , ni fillim i mrrekullueshem qe duhet te marr hoov ne ter Shqipri Etnike ashtu dikur ishte zakon elle ne Malsi i festonim bashk Bajram e Pashk por tash???!!

 9. Kjo pra vellezer asht nje shprehje qe tregon dashurine dhe afrimin mes njani-tjetrit,dhe terheq te tjeret me gjestet e buta e te perzemerta.Nuk ka dyshim se kjo asht nje rezultat konkret si rrjellim dhe pasoje e perpjekjeve praktike te shokut Enver,pishtarit te kultures dhe perparimit i cili i pat perzier me kohe guret e dominos dhe e beri popullin shqipetar miell te perzier.Enver Hoxha e pat zhduke fodullekun fanatik dhe ata “burra” qe mbaheshin me te madh dhe u krekoheshin te tjereve me mosperfillje e percmim – jo ti je turk – jo ti je latin.Ai e kishte kuptuar me kohe se katoliket dhe muslimanet i kishte marre pisha nga te dy anet dhe Xhaxhi (per 50 vite) e shkaterroj ne shkalle te gjere fanatizmin fetar.

 10. …Enver Hoxha u pat dhene hak atyre qe besojshin verberisht ne dogmat fanatike dhe zakonet prapanike.Beri qe shqipetari ta ndiej vehten ne shtepi te vet.I miqesoj katoliket dhe muslimanet,sot me qindra e mijera nga te dy palet jane te martuar mes veti.Shqiptaria u be vater familjare Shqipetare.Ai rrebsisht ndaloi hemorragjine,vrasjet simbas zakonit te gjakmarrjes dhe nje polic xhuxhimaxhuxh,1 derhem burre,i zaponte 500 hora….

 11. Po mire besa kjo tregon veçse vazhdimsi dhe bashkjetes vlllaznore more vllazen e motr shqiptar kush po I ndalon malsort te bashkohen per te mir e per hillrime me n njani tjetrin pra shpresoj se ky shembull do vazhdoj edhe neper malesin ton te dqshur qe te gjith e duom pa marr parasysh besimit . ?????? Do presim se shpejti .

 12. Pse “zoterinje” ju tremb islami? apo se nuk lejon me nxierre gjokset sic nxierrin sot femrat e dallohen neper bordellot e Italise e gjetk.I ndrrojne dashnoret sikur veshjet e brendshme,atehere kuku kercet druri.Feja asht zgjellje personale perderisa askush nuk ushtron presjon mbi tjetrin.Askush s’ka te drejte te ushtroj presjon mbi fene e dikuj,mbi veshjen e dikuj.Nuk prishin pune xhubleta,shamite as dimijte,por droga e lakuriqsia.Shihni si veshen sot deri edhe neper shkolla,dhe ju gomaret meshkuj ashtu ju pelqen,por vajzen tuaj s’deshironi me pa ashtu te veshur.Katolike apo muslimane shqipetare s’ka rendesi! ka rendesi se te gjithe jemi te njejte para Zotit.

  • A ka ktu ndonje vajtor apo vajtore t’ja kjane hallet Rexhes per Xhaxhin se i plasi zemra per te. Fundrrina me fundrrinen, ska chka tjeter.

 13. Malesia ka nevoj mej korigja shume gabime duke filluar me ndalimin e paragjykime te lejohen martesat mes Hotjanve te cillit nuk jan afer me gjak te lejohen martesat mes shqiptarve te besimit katolik dhe musliman rinija sot ne malesi esht ne nje gjende shum te keqe

  • Martesat mes hotjanve kan fillue kaher dhe skan pse konsiderohen si te palejueshme. Ndersa keto mesfetare jane pak si me te komplikueme

 14. Gjest historik,human,kombetar dhe fetar. Dasht zoti qe ky activitet human i besimtarvet islam,te atyre fshatrave te jet shembull per te gjithe shqipetaret e te gjitha trevave e te gjitha besimeve pa dallim. VETEM SHQIPTARRRRRRRRR

 15. O kosov rexh bala at te mire siç e pat siell enveri Ta baft zoti dhurat ne famile tande

 16. Çfarë kombi janë këta mysliman që ndertojnë kishën në Krujë?Pse nuk është titullua shkrimi-Shqipëtarët e besimit islam,ndërtojnë kishën në Krujë?Më mirë të ndertojnë edhe ndonjë shkollë se kisha e xhamija ka
  dashtë Zoti kemi mjaft tash në shqipëri e kudo jetojnë shqiptarët!Ndofta mendojnë krutanët me u konverua në fenë e Gjergjit?!

  • Paj po flitet per Krujen shqiptare e jo per noj shtet ne ameriken latine, afrik apo azi. Ata musliman e ata katolik jan shqiptar, pra ska nevoj me u cek per ata qe jan en ket bot. E bile kqyr fotografin, videon apo shkrimin ater e ke mat qart. Fotografia kallzon mjaft, por dikujt as foto as shkrimi e as pamja nuk ja blon truni

 17. Te vetmen Gje esht Bashkimi. Jam Krenar ci kan Punua dhe Drejtua Ket Kish Bashksis. Se keshtu dhe Katolikt kemi Dhan Funde per Gjamija Shqiptare, Na Majt Zoti te Bashkun Gjiethmon. Dhe te kemi Tolerans per Fe. Vetem Mendimi I Jem Esht Per pa Ofendua kan. Kjofshin Xhamijat Vetem Njato Minare Personalisht me Tregojn Okupim. Dhe Gjiethmon me Shkon Mendja ne Turk. Me Falni por Prap E Kam jo me mendim te ofendoj. Vetem te Tregoj Mendimin tem Personal.

  Tung

 18. Hajt tash edhe ju katolikt si burra tmir chi jeni goditnie edhe i xhami en Tuz hehe.ma par kishi me godit manastir srrbiet

  • Jo Jo Beqaj. Ma par Kishim be Godije Xhamijet Islame Shqiptar. Pa Minare.
   Nuk Mundi me Kuptua pse u Vjen Keq Kur Vini Ball per Ball met Verrteten. a Te Dhem ndo Kun Ndoshta. Ti E din Mir se Malsia Ka Luftua Kunder Slavit 47 Beteje. Ater Ku Po Na Bashkon me Serbit. Malsort Kan Luftua 450 Vjet te Mbajn Kombin Dhe Fen. Dhe 100 Vjet Kunder Slavit Per te Majm Kombin. A ti Harrojm ate ci na kan Dek Per ket Mbrojtje. A te Prendojm Dhe Na Malsort Anmikun?? JO JO JO.

   Por ti BEQAJ. Per Bashkim Duhet te Prendojsh te Verrteten. E Mos U Reno met Verrteten.

   Tunmg

  • Shqiptaret e Krujes Madheshtore te Gjergj Kastriotit me Gjak te Paster Ilir te cilet si GJITH SHQIPTARET E VERTET KAN KOSHIENCE(VETDIJE)KATOLIKE prandaj kan vendos ci ni her e mir te largohen nga ……………. e cila na asht imponua me dhun nga barbaret turq tpave tan dhe kta tash ne liri kan vendos Dhasht Zoti te rikthehen ne Fe te tyne te vertet, Fe Katolike nisoj si Gjerj Kastrioti i cili pasi e cliroi Krujen me 28 Nantor 1443, hoqi flamurin turk me gjysehan dhe vendosi Flamurin e Familjes Kastrioti gjithashtu u rikthye ne Fe te Familjes, Fe Katolike…shembull te cilin duhet ta ndjekim te GJIHT NE SHQIPTARET E VERTET ME GJAK TE PASTER ILIR.

   • Ju Fisi B jeni me origjin …. Bullgariet, t’cilve Turku pase e ka pushtua u ka marr me veti si Janicher dhe u ka vendos ktu en Dinosh pasi e ka pushtua Malsin dhe Arbnin.

 19. cfare komenti eshte ky o S. Beqaj, Edhe ky gjest i krutaneve po ta plase zemeren por skem se cka te bejme o i gjor!!! Po a e pyet vetem se cka kishe ba ti, hiqu provokimeve, leri katoliket … Trego a kishe me e ba nje gjest te tille apor ma pare kishe pranua vdekjen.. Ky eshte realiteti dhe mentaliteti famkeq ne kete Malesi krenare , qe po mundoheni ta turperoni dhe gjunjezoni, por jo . Se shpejti do fitoni medikamentin e duhur, se vetem eshte bere gati dhe ka filluar te aplikohet nga Tirana e Prishtna me direktiva te Amerikes dhe Evropes.. Nese nuk ndikon “ilaci” shpetimin ti me disa anadollak e ke ne vendet Arabe e jo ne token arberore.

 20. Po edhe ktu e gjet motivin percares o g… eeee cka ban vaki. po pertimet ini g….
  zoti na ruejt

 21. Zoti Beqaj, nuk e di a jeni sulejman Beqaj ni shok imi ne shkoll te mesme, apo jo, por nese po ateher komenti juaj pome befason pa mas,
  Pershendetje

 22. zt Beqaj chfar komentit si mos meju dukt katolikt e Malsis Chfar burrash Tuzi ka chami Katolikt e Malsis kan rujt fen besen nerin komin gjuhen e gjichka shqiptare e ju gjithchka turke si tishi trathtart e komit Kosova thot se muslimant e malsis se njehin vetin Shqiptar katolikt si ne Malsi si ne diaspora I nimuan Kosoves pa dallim jeje por si vllazen chi jena elle prap kishim mej nimua perchamjet si komentijuoj se marr vesh por bela se jam katunar

  • Katunari me vjen keq ci zotni beqaj e tha keta por se jinni ju katolikt ma komtar dhe ba mirsa e ke gabim se edhe na muslimanet jem kombetar, fisnik,malsor, bamirsa e te tjera e tjera, ka edhe ma par ci kan kontribua ma shum muslimanet per kisha se katoliket por sasht luvdua kush se skan ba nje pun te madhe se vellazreve se vet u kan nimua dhe prap kan me nimua se sjan tan muslimanet te kqi,ka te mir e te kqi si te muslimanet ashtu dhe katoliket. Per gjuh sa te duesh ka katolik ci se din ni fjali shqip vec noshta fjal po e din serbishten , englishten italishten e mos ti permes por ka edhe musliman ashtu.Ju lutem kurt komentoni mendoni se cka flitni si ti sa aj beqaj si tan tijert pa ofendime se skem ka e cojm njeni tjetrin en malsi se en malsi bashk te miren e te keqen te pershendes.

 23. Toni, n’se asht shoku yt, perjetoje si nje humbje, por jo edhe aq te madhe, sepse n’se me te vertet mendon keshtu, aj shkon nga vetja. Ndoshta aj mendon se ata te Krujes gabuen dhe aj kurr nuk do ta bante nje gja kaq te madhe per bashkimin e shqiptarve te dy besimeve. Ndoshta edhe aj do te bante ma shume per nje Xhami ne Afganistan

 24. Mbeturina te pa riparueshme jane prradhat e Rexhes, besojme qe me ket gjeneraten e Rexhes po perfundojne…….

 25. O S. Beqaj, ta kishim pas fatin mos me ndertua xhamia,ne trodhin shqiptar,sot s’do ja u kishim lakmi as gjermanvet!
  Ne Shqiptaret veç sherrin ja u pame xhamivet dhe atyre qe na i prun xhamit.

  • JAM PLOTSISHT DAKORT ME TY Llesh Tuzi. Aty ku egziston xhamia asht prezent mjerimi, varfnia, primitivizmi. Po Dhasht ZOTI e na Shqiptaret te rikthehemi sa ma par ne FEN E T’PARVE TAN dhe te largohemi ni her e mir nga kjo fatkeqsi ci na asht imponua t’parve tan me dhun nga ata barbar turq.

  • Llesh tuzi ne se jeni ne moshen mbi 30 vjecare ather nuk asht e bukur kta ci e shkrove per ni koment te nje fmijacit se si musliman ci jam I malsis nuk kam nije kan as se kam perjetua per kto vite ci I kan ba xhamijat gja noj malsorit katolik.Nuk po te thom gja as nuk kam qef me ofendua kan se feja sme lejon pra aso fejet ci ty te paska ba shum te kqija jam por nese je ne mosh duhet edhe kta ci flasen pa lidhje me u munua mej xbut pak mej ba me nije ata vehten fajtor per shkrime ci bajn.Vet do ta thom kta Zoti ma coft ata cka ta menoj por edhe ty ta coft ata ci e mendon per mua pershendetje.

 26. O “Unifiko”! ty s’te rrihet pa trazuar! prap po mi ban brryl muhabetit.Une pata menduar se une dhe ti ishim duke ju shemange perplasjeve dhe se patem gjete nje rruge te mirekuptimit ne permirsim e siper.Une mendova se ne ty gjeta nje shok vuajtjesh nga Malesia ku atje dita dites po e perfshin Zjarri i Lugatit….! me komentet tua je duke mi djege shpresat..? prandaj harmonine tone qe e patem arnue,me komente qe ben,prap poi e merr lumi. “UNIFIKO!” mos je i verber? a e sheh se as une as ti,as shqipetaret tjere nen okupim nuk kemi Vatan,tueqene se ato “troje tona” jane teritor i Malit te Zi.Ai ke vu re ata 5 perfaqesuesit e Malesise ne debat si bien dakord mos me ra dakord? Ata i kane vesh edhe kostumet e bukura.Kostumet e bukura nuk veshen kur shkon ne beteje pozicionale per Liri…

 27. O more “Llesh Tuzi” burazeri im ci pasha Zotin as nje gisht tendin as te zotit Beqaj nu e jap per DPS-in, Malin e Zi dhe fallangat e tyre – sa te hekurosur e ke at rradaken tande! Sheqerke me helm je ti,fanatik! Me mire shkelmi Turk se helmi Sllav.A nuk po i sheh pasurite dhe dhuratat e armikut sllav qe na i kane lene kujtim neper Kosove? kishat e tyre,patrikanat e tyre,manastiret e tyre (qe i ndertuen pa ardhe turku ne ato troje Dardane) edhe sot e asaj dite bukur po ua shofim hajrin.Si mos te kishte hyre Turqia ne Kosove,sot ato troje do ishin si “Manchu Pinchu” e fiseve Inka ne Andet e Peruse.Vizitoret dhe arkeologet e huaj do te thoshin; ketu dikur kane banuar Shqipetare.

 28. SAFET Beqaj kojshia im si muc me u shpreh ashtu Daji ni do tjera Xhamija ne Tuz ne 3 kilometra iike 6 ta godisim por mos na perul aq fort he burr se elle ti je si un barabar mielli i jaj thesit ti i Grud eun i Kojas Si Kisha si Xhamia isoj jan shtepi e Zotit ✊

  • ooo Martin Uli mos u grabit se me shkrojnen S ka shum emna en Beqaj si bashk vendasit po ta thom se ndoshta I jete ne qaf dikuj.Safet, Sulejman,Sakib,Sadik Sead, Senad,Sadet e tijer e tijer ci I njoh vet qysh en moshen 12 deri ne moshen 50 vjecare, te pershendes.

 29. O sa per ty Rexh, me thane te verteten kam pase ra ne gjume. Por chka me zgjou here pas heret, ishin lavdatat, qe dashte e pa dashte ja drejtoshe ti Rexh Xhaxhit Enver dhe ndrrimi i nofkave tua. Ke plotesisht te drejte qe lyp te le te qete, dhe po te le. Ti vazhdo e peruli edhe me tej ata qe i rezistuen komunizmit famkeq qe e ktheu mrapa kombin tone, herojve qe Malesija i kjajti me zemer se me lote nuk guxojti prej atyne qe e adhurojshin ate “shpetimtarin” tand qe ti aq e don edhe sot te cofun. Tu llasht e “mara” Rexha i pagezuem ne kishe te Traboint !

 30. Po pse more njerz po e perdhosim ket akt kaq te bukur me turlifare shkarravinash. Pse nuk lusim qe te kete perdit ma shume gjeste te tidha nga te gjith e te shohim ihere edhe na drite bashkejeteset si vllazen qe kemi lind ? Kjo vlen per te gjith pa dadhim

 31. Duke e bazuar ne komentin e Martinit nuk kenka shoku im Sulejmani,por kenka ni Safet qe nuk me duket se e njof.
  Me gjith ata ky Safeti duke set tash me e ka kuptua gabimin e madh ndaj vehtes, dhe asht pendua per komentin qe ka ba .
  Safet dhe te gjith ata qe kan mendimin si juvet, qofshin te besimit katolik apo musliman, ju lutem ti leni percarjet, e te kthehemi drejt bashkimit dhe mirshkuesis me njeri tjetrit.Ky rast ne kruj le te jet shembull per te ghith.
  Asht koha e bashkimit e jo e percarjes.
  Musliman apo katolik te gjith jemi vllezer.

  Pershendetje.

 32. Safeti si me humor ja futi kote, pore thone nje fjale bane shume dame, dhe aje eshte i penduem tani pore bani e tha tashe skemi cka me i ba dreqit vella e kena…Besa ka katolik te mire dhe musliman te mire, ka katolik te keqije dhe musliman te keqi bolle, prandaj pyetja shtrohet sa ka shqiptar te mire more vellezer, se pasha zotin qe esht ne qiedhe nuke jane ne problem ase katolicizmi ase muslimanizmi, ase qe jemi te zote me i shpetua na edhe ne kjoshin ne rrezik. Eshte ne problem SHQIPTARIZMI ne MALESI o vellezer e motra e te hjekemi ktyre fjaleve e nencmimeve me njani tjetrin. Kemi bolle edhe(teper bile), kisha e xhamija..pore tashe spo shkoj ma teje se po ja baje qefin teper Kosov Rexhe Bales ater po na del e levdon Xhaxhin E tije ENVER.. ja kalofshi nje kohe te mire kudo qe gjindeni…

 33. dhe sa per kosove-rexhe-balen mose na e prekni se e kemi simpatik, dhe ka te drejte te shkruejn dhe japin mendimin e vet, dhe ne munde te pajtohemi me te apo jo, kjo eshte e drejta jone. E kemi atedhetar dhe duhet ta durojm edhe kure ja tepron me Xhaxhin duhet me ja fale gjynafet se e ka dashte forte..ska gje ashtu mendon aje..se paku ma mire ate se ndonje serbe…ose serbofile…

  • O Pasqyre, masiqe une i kam lene “muhabetet” me Rexhen, naj thuej ti se as aq atdhetare sa paraqitet nuk asht, se po te ishte, nuk do ti perkrahte ata qe ma se shumti vrane shqiptar. Ti kujtojm vetem masakren e Tivarit te kryeme me dashjen e Xhaxhit, qe asht vetem nje pjese e asaje llahtarije qe bani deri ne cofjen e tij.

 34. Mos e merrni me zuuç,se nuk jeni ma shqiptar ose ma patriota se une.e di se keni mu hallakat e me rra gjyksin por kot e keni .
  mos shitni mët as burrni se kish mva bath kaj par shtiklla hehe tshkretat ju

  • Z. Beqaj.
   Kush esht ma Patriot. Ne mendimin tend. Aj ci u Dorzua Anmikut a po aj ci Diq tuj Luftua Anmikun. Ti Kenke Nji Njeri ci i thuen Rruges Shtremptas, Rrug e Drejt. Keta Nuk Ben Kuptim as Kund. Ti U The Katolikve Serb. Ate Thomi na Ty Turk ose Arab. Jo Beqaj Jo. Por Prendoje te Verrteten Dhe Mos ben Percarje.

   Tung

 35. S Beqaj , me siguri je patriot, por shtrohet pyetja se me cilen ane … Nese je vertet atdhetar shqiptare, me vjen keq se pervec atdhetarizmit kenke i prekur edhe me virusin e anadollizmit fanatik duke hedhur vnere mbi paraardhsit tu, vellezrit katolit . Me kaqardhje dua te te them se patriotizmi yt eshte mos o zot ma keq e ma zi qe agje s”vlen per kete shqiptari!!!

 36. Jo jo mire e ke Safet po te falim, po zbatojme fjalet e Krishtit: Fale o Zot Safetin se nuk din chka flet

 37. Une prej Familjes me Fe muslimane jom, por mua personalisht xhamiat ma rikujtojn okupatorin turk V-shek. e mi vrasin syt sidomos minaret ci em duken si raketat e Iranit prej t’cilave Hoxha duke bertit nga mengjesi en dark me njat gjuhen magjypo-arabe mi vret vesht. Edhe Davutlogu(ministri i jashtem i Turqis) en librin e tina Thellsia Stragjedike e ka shkruaj:Cdo xhami en Ballkan dhe Europe per Turqin perfaqsojn Kasermen ushtarake, minaret perfaqsojn gjylet kurse muslimanat ushtaret e allahut me ane te cilve do sulmojm Europen Perendimore dhe Kulturen e Saj Judeo-Kristiane(Hebreje+Katoliko-Protestante). Tash une Shqiptar dhe Europian si Gjergj Kastrioti normalisht se em pengon dhe irriton cdo gja cim asocion en okupator ma barbar ci ka njoft njerzimi.

Comments are closed.