“Pishina e hapur” (FOTO-VIDEO)


Fëmijët tonë tani kanë mundësinë të regjistrohen në klasa për sporte të tilla si fishing, kajaki, notim, etj. Klasat janë falas sot dhe nesër për të gjithë nxehësit e shkollës fillore “Mahmut Lekiq” dhe gjimnazit “25 Maj”. Megjithëse këto dy shkolla kanë më shumë se 2000 nxënës, pishina të gjithë i nxënë. Lokacioni është në qendër të Malësisë.

I këshilloj këta 2000 nxënës të regjistrohen sa më parë sepse “pishina” e mbushur përplot me peshq mund të ikë drejt qendrës.

Martin M. Bojaj

tregu-izi-permbytje-2013-02
Kjo pamje është nga trualli pranë shkollës fillore dhe të mesme, i ashtuquajtur Tregu i Z,i i cili përpos mbeturinave të stërmbushura ditët e fundit nga reshjet e shiut po përballet me përmbytjet.
Kjo pamje është nga trualli pranë shkollës fillore dhe të mesme, i ashtuquajtur Tregu i Z,i i cili përpos mbeturinave të stërmbushura ditët e fundit nga reshjet e shiut po përballet me përmbytjet.
Kjo pamje është nga trualli pranë shkollës fillore dhe të mesme, i ashtuquajtur Tregu i Z,i i cili përpos mbeturinave të stërmbushura ditët e fundit nga reshjet e shiut po përballet me përmbytjet.

 

43 Comments

 1. Me çudit moderatori i ketij portali, si i publikon keto budallalleqe te keti lloji!?

 2. Pse z. Llesh, budallalaqe po te duken? Po ku eshte funkcioni i ketij portali, nese jo me i vu ne spikame ‘te palarat” e ketij pushteti? Mos ke ti ndonji foto me te bukur, prej dasmes tende, ndoshta, e t’a postojne? Pse hi kah kneta o Llesh Tuzi. Rri para qieve pash mbiemrin ci ma paske.

  • kurre mos debato me budallenje ata te terheqin ne nivelin e tyre pastaj te mundin me pervojen e tyre Mark Twain

 3. Si Lleshi shprehen edhe F. L., N. G. e H. D.
  me mujt ket bukuri me perhap pak edhe deri te zyret e Dps e komuns kite me ken taman

 4. Kishe po thom dicka, e hajt, futja kot, marrina. Po, pervec ne Xhibuti, ndoshta ne Bangladesh e Eritre (?), nuk ma merr mendja se ka keso pamjesh. E ty, Llesh TUZI, po te duken budallallaqe. Epo, ja shijet e njerezve pra; ti po me dukesh budallaq e keto foto jane per te shperblyer autorin.

 5. Duket se Lleshi nuk shef ma larg se një pëdhëmbë nga hunda e vet.
  efekti i këtijë klipi është sensibilizimi i opinionit për gjendjen në mjedisin ku punojnë dhe mësojnë mbi 2000 persona. Ndoshta prindërve të mbi 2000 nxënësave të cilëve u mësojnë fëmija në një distancë shumë të vogël nga këto mbeturina do tu bien në mend se një ditë fëmijët e tyre mund të jenë viktima evetuale të cilëve u rrezikohet shëndeti shumë seriozisht !!!!!

 6. ..edhe nje deshmi se duhet urgjentisht me e mbylle kete pamje te shemtuar dhe te fisnikrohet ambienti rreth objekteve me vitale te Malesise….

 7. edhe me na pru miljonat ky vend, vetem kjo lloj pamje pa asnje pasoj mos me pas, duhet me ja thye qafen e jo ma dukja e pasojat. kush asht i qorrt nga syt apo mendja le tja fusin not aty

 8. “HAPET PISHINA E TUZIT pishina gjendet ne afersi te shkolles Mahmut Lekiq dhe eshte nder zonat me te frekuentuara nga vizitoret per pushim dhe rekreacion Pishina e Tuzit ndahet ne dy pjese pjesa e femijeve dhe pjesa e politikanve specialistja e shendetit publik nga podgorica thote se ndryshe nga pervoja e viteve te kaluara ajo cfare vihet re ne pishinen e Tuzit eshte permiresimi i ndjeshem i cilesise se ujit fale investimeve qe jane kryer vitet e fundit nga komuna kurbane pishina do te ket ne dispozicion nje person muskulozi cili do te ofroje ndihmen e pare ne rast nevoje per pushuesit ose sic njihet ndryshe Baywatch

 9. Zotni P.Dreshaj,duhet duhet …po bene nje peticion e nenshkrone te gjith shpi per shpi,se per ndryshe nuk do te mbyllen kto mbeturina kurr,sa i keni lleshat e Tuzit,tan asht duke shkuar per ,,lesh,,…Bravo Bojaj por em duket se spaske kuj me u treguar,respekt….

 10. z.Fikret, respekt per fjalet qe propozove, por perfundimin e pate te keq. Pse nuk po ka kuj me ia tregua respektin? Po te dukemi ne fare injorantash qe ketu po postojme fjale admirimi per z. Bojaj? Une pikerisht per kete ‘i rashe ne qafe” Llesh Tuzit, sepse postimi i tij ishte jo aq provokues, sa bestial. Thua se eshte rrite ne kneta te Vranjines ai fare “kokerllaku”, e tani po i pelqen ai “horllak” para hundeve te nxenesve dhe tere Tuzit, se i mungon kundermimi i kenetes.

 11. Ty zonja,apo zonjusha Arjeta, me shum te brengosi komenti im se sa situata per te cilen po debatohet.
  Ti si çdo her, me problem ke me komentuesit se sa me temen qe komentohet.
  Mue thjesht sme pelqeu,menyra e paraqitjes se ketij problemit,qe mendoj se eshte e drejta ime, ta pelqej a mos ta pelqej.
  Autori i tekstit eshte dasht ti drejtohet, kryetarit te komunes,z Fran Lulgjuraj per ket problem,por me nje tekst me serioz,por ok, se ky eshte stilini tij.
  Arjeta rahatoju, se po vjen …..

 12. Pse po kundershtoni per keto mbeturina nuk ka kush faj vet populli se nuk ka ardh kush prej afriket por vetalit por prap se prap uji I paskambulua pak e nuk po shihen tana por mbas set ulet uji pak merrni ato rroba qitni ne lege per tu terun,shkoni hiqni mbeturinat pampers fmish te cilat po I leshoni ne urrel se kini kthye urrelen kantinjer I shadha atyre ci I bajn keto gjera u hift uji mren ci mos te mundeni me dal jash u kjoft ujt e spimit .

 13. Me duket se para do kohe e paten fidhua nje akcjon per me pastrua Tuzin dhe me nxansa biles edhe Frani e Naser Kerkanoviqi ishin duke bashkua berdhoge neper Tuze qe te jete qytet i paster Europjan ha..ha..ha e vraftu hera po si mundeni me i lejua keto para syve te nxansve, ky ndohe kjo ase ne Somali,Etiopi e Mogadishu.shpresojme se tani me komunen e plote nja 500 mije Euro do ta rregullojne tregun dhe parkingur, kanalin e ujit e te gjitha..pore duhet me marre komunen nje here, dhe ma vone duhet edhe me pase kushe me udheheq ate komune, se edhe ata tjeret ndoshta mujn me harrua se ka nje qender per faqe te zez ne kyte vende…Tashe mbas se te largohet uji, tane malsia i madhe e i vogel shkoni e pastroni ato MBETURINA se me te vertet eshte marre e faqe e zez per tane Malsi…Pershendetje

  • Pasqyra e ngjarjeve,nuk âsht bukur me përmêt e me barazua horllêkun me tjera gjeverij.I shêmull: Deputat ën Bundestag ka tha iher:”Wir sind nich zurickgebliben wie Albanien, und darf nicht so was bei uns pasiren”.Dmtha na (Gjermant) nuk jem t’mrapametun si Shqipnija.Ater çohet i deputat,Kroat. e protestirt:”Herr abgeonderte,ist nicht schön und nicht diplomatisch,das sie hier in Bundestag so sprehen für eine demokratische Europeische land und noch NATO mittglid”.Nuk âsht bukur as diplomatisht me kûvê ën Bundestat për Shqipni,shkurt t’përkthyem.Mos e barazo kurr tjetrin për t’kqijat e veta.Jekto MBETURINA jân aty te na, e nuk e ka tjetërkush fajin

 14. Fatkeqesishte ky eshte realiteti i Malesise, per te cilin pergjegjesin e kemi ne dhe vetem ne !!! Per mua kjo pamje nuk eshte edhe aq brengosese. E them kete se politikanet dhe lideret e Malesise jane me te shemtuar se pamjet me larte.. Mirepo , prap po them fajin e kemi ne qe nuk angazhohemi per ta pastruar njehere e pergjithmone Malesine nga mbeturinat duke ia filluar nga tregu e deri tek lidershipi me kryetarin e komunes ne krye…

 15. Hajde more burra,Ka te drejt “LIesh Tuzi” mos e bani namin per kete brrake me uje,sikur te ishte “Permbytja e gjithesise si ne kohen e Noehit”! Valle a nuk ju kujtohen vershimet e ujerave ne Shkoder me rrethe para 3 viteve?…a i keni vu re shkodranet asohere te mbytur ne uje deri ne qafe,heroikisht ngiteshin dy gishta ne shenje fitore duke brohoritur; – Rrofte Sali Berisha.
  Duke e shiquar me kujdes videon e kesaj “Pishine te hapur” qe te “zhyt e mbyt”,per nje cast bene ta harrojme brengen e okupimit duke u marre me dicka tjeter.Ndoshta portali Malesia.org me kete video duen te emocionojne Franin e Mugoshen (nese e shiqojne) e ti motivojne te ndermarrin dicka?..vetem atehere kur Gega dhe Mugosha te vine me sule neper Tuz,do te bejne ne kunderveprim te menjehereshem.

 16. Bravo mustakuq nuk ban me va chil syt njerzve e prite zot me va shqetsua franin e mugin e mva qit faqen e zez si e kan por duhet me ba reportazh oborret e organizuara private te malsorve, lulet. aty ne at lloq e mbeturina me organizua aktivitete argtimi per fmi

 17. Metevertete atmosfere mbytese,qendrim mbytes,politike mbytese! POR,kujdes nga mbytjet e Malesise qe nuk kane shume shenja te jashtme?,e qe veprojne e te mundojne nga brenda.Dihet,ato komplote thuren e kllociten neper inkubatoret e Podgorices – me ndihmen e kokorraskave te Malesise,per t’na i vu kembet ne leqe….
  O Malesi e shkrete sa here te mbyten me gjak,me zjarr e me hekur? sa here te mbyten lotet per bijte e vrare nga malazezi? me zi merr fryme o Malesi,o shoh,po ta shterngojne gryken duke ta veshtiresue frymemarrjen.Kulcedra malazeze me synime asimiluese e skllaveruese,me fuqi shkatrrimtare dhe agresive ne ortaci me turmen e bushtrrave shqipfoles,duan te na i groposin idealet,te kalueren,deshirat dhe endrrat per liri dhe bashkim kombetar….

 18. …por Malesia e ka zemren barut.Malesia asht vend i trimave dhe luftareve te guximshem ku mbrohet ndera e Flamuri i Dede Gjon Lulit…ku here pas here e me intervale asht ndie era e barutit,era e luftes.Si lufta e Fundnave me malazeze ne mesin e viteve te 800-ta e udhehequr nga Smail Martini dhe Bace Harapi.Lufta heroike e Trieshit ne Lame te Nikmarashit me 1876,ku Trishi e ven ne teh te taganit ushtrine malazeze.Luftrat heroike te Hotit me 1918,19,20 kundra ushtrise serbo-malazeze dhe Save Pjetrit.Lufta legjendare e Dod Smajlit qe kje shua pothuejese me are e me fare ne lufte te pabarabarte me UDB-ene dhe ushtrine jugosllave.Flijimi heroik i Zef Miliqit qe i la nam Malesise.Incidenti para 10-15 viteve ne fshatin Dreshaj te Hotit.Ku shkjau i zi u kanos per te terorizue familjen…

 19. …Dreshaj me bomba dore,por si u ndane e cka i gjeti,si shyta qe shkoi me kerkue briret,por humbi veshet.Malesia ka derdhe gjak me oke,por nuk asht nenshtrue kurre vellezer te dashur.

  Deli Meta rrahka telin,
  e, n shtate kraljni e con haberin,
  haber con n’ kralni Delia,
  jam n’ hall vet e gjith Shqypnia,
  ma ka msy Hotin,Serbia,
  jane dynde me topa e me ushtri,
  e, ka lshue paren Mali i Zi,
  e i merr tradhtia me kori…….

 20. Ta lumsha Martin se përdit duhet me prû jekso horrllêqesh,ater belda u hî ën vesh e sy Politikanvet e intelektit.Politikanvet çi nuk punojn kurrgjâ e intelekti çi heshton e nuk bân zâ.
  Belda tash e çojn zânin profesorat ni u vjen barrej me këqyr ato horrllêqe para deret.

 21. Follow up;
  Edhe ti “LIesh Tuzi” mos i ngre lart as mos u mburr teper me ata qiet “teroca” qe i paske te shpija.Nese don me ndjeke rrugen e lavdise coji ne Zete me barsua shkinat e me ua shti rodin e ropit asaj rraces se keqe……e mos u lavdero motrave trimeresha te Malesise.

 22. sa investim i mir i z. Gegaj me shok nuk kemi nevojen e kujt per plazh elle pse asht dimer,elle aj numer ci jeton atje te fitoj doni smunje sa mkat kjo nuk gjindet as ne emisionin (tabu) ne Afrik

 23. O shok e shoqe uji shkon e bagla akoma ne tuz mbetet e ajo eshte tuzi evropjan dps

 24. Llesh Tuzi, flm per fyerjet. Nuk mirrem me fjalorin tend denigrues, por me dukurine e postimeve dykuptimshe: nese e lexojne pushtetaret, mos te ma marrin per te keq. Sa u perket ………………….

  • Arjeta- po e kritikon Lleshin per fjale fyese e denigruese, e ne te njejtin reagim edhe ti i drejtohesh atij me po te njejtin fjalor!! Vazhdon me ate historine e ‘mzatit’… Gjoja don te tregosh nje nivel kulture, e ne fund te komentit edhe ti perdore fjalorin e Lleshit, dhe me kete gje rë ne gracken e tij 🙂

 25. Flm stafit te malesia. org qe nuk ma leshuan reagimin ndaj fyerjes nga ana e LESH tuzit. Deshta vetem me e lute kete fare Leshi qe te pyes “granimin” e shtepise se tij – ata terocha e kane mesua zanatin te ato, apo mos jane Gay?

  • Poshtersi ky banalitet, na hi dreqi e kem harrua chka asht sjedhja e mire, se ma per virtyte as mos te flasim. Ani ska gajle, po shihen rezultatet e mirsjelljes

 26. I nderuari z.Robert, mbasi vendose ta korigjosh komentin tim,te drejtuar Arjetes,pse nuk po i korigjon edhe komentet fyese qe ajo po mi drejton mue?!
  Ne ket rast,per mue po ije njerk kurse per Arjeten nënë!

 27. Unifikim, para se te gjykosh, lexoje postimin e Llesh Tuzit per mua. Marre me iu ardhe cfare gjerash toleroni ndaj (po me duket te vetmes femer) ne kete portal. Une kur i thashe “rri para qieve”, perdora sentencen alegorike per “kqyr punen tande”, por nuk ishte sharje as banalitet

  • Arjeta, nese ja ven menden, une fola ne shums, fola vetem per banalitetin dhe per ata qe po sherbehen me te, e ti n’se e gjete vehten ne ket mes, une nuk jam fajtor.

 28. Te ishte ky uje nder problemet tona te medha ateher mire do ta kishim punene. Kjo eshte nji tem kot nga njerz kot, qe base po bajme dicka bisedojne per nji brrake me do cukurina ne te. Nese ju interesojne nxenesit atehere mernju me edukimin e tyre, me program me te avancuar e rigoroz e jo se ku pshurri kali e ku u cua urrela. Nese Tuzi ka mbeturina ateher sa here u organizuat per pastrimin e tij, merrni femijt te pastrojne se bashku me ju burrat e SIERRA CLUB dhe mesoni pake per ambientin ateher keni be dicka.

  • Sa idiot ky Albani.Martini e ka marre ket teme.Ti merre temen Tjeter por del si burrat Publikisht e mos e kritiko Marti Bojin .Ai nuk e ka per detyre me i pastrua por me e cua zanin deri te ata ci duhet me pastrua>Prezentoju se po te garantoj se martini te nigjon neser me ba proteste ne kete lokacion por ti tutesh se je frigacak.

 29. organizonju me ba dicka per kyt pun e mos shkruej kso marrinash o marti pushka

 30. Idiot tregohesh ti Shkurt e Shqip, te merresh me tema si kjo brrake eshte idiotizem kur kemi probleme kolosale ne Malesi si Komuna, tokat, shkollimi, punesimi etj.

  • po merru pra ti o idiot Albani…kush po te pengon…por nuk ke ….. as me u prezentua.E Martini paste faqen e bardhe ci po merret me ni problem .

 31. Shkurt e Sqip po hane shume gjana te kqia, ndac edhe ha se goja jote eshte.

 32. Per Kosove Rexhen,pse nuk e shkrove si asht kanga e Deli Metes more Rexhe? Asht mekat mos me shkrua ashtu si asht,ose mos me shkrua aspak!!
  Llesh Tuzi,ke qen teper i ashper me Arjeten,rrofti dreqi ata terocha poti nepu uje dikun tjeter.E kam pa se kjo ka qief me sulmua gjithkan por largo Zot mej than kush gja asaj.Ne ket kontinentin ton thon “if you dish it out you should be able to take it” Me ba me fry murlani i Hotit per dy dite jau shterr ujin ne Tuz e jat GARBAGE kite me jau cua Dushiqit me gollubovc e zete.Mos konsumoni energji se kini gjana ma madhore se kneten e Tuzit,KOMUNEN E PLOT..more hej !!!!!

  • per komune mos u bani marak se jane “patriotat”ci merren me ta e nuk u lane hise kujt tjeter.

 33. O Murlani i Hotit, Une shpreha mospelqim per ket tem qe e solli artikullshkruesi,por ky ishte thjesht mendimi im,pa fyer ken.
  Tash ti ketu paraqitet artikullshkruesi,por nga pozita e komentuesit,me nofken Arjeta dhe me dy komente, qe ne te dyjat me perul me nençmon dhe me ne fund edhe me fyen!
  Ne keto une reagoj me nje koment dhe i pergjigjem,dhe ja ofroj qiet per pun pranverore,dhe e qortoj te ket kujdes,se jane te pa tredhur.(te pa tredhur jane te rrezikshem per shum gjera,dhe tedhja eshte ber per ti qetsuar).
  Mbas kesaj kjo (ky) me versulet me nje fjalor fyes,rrugash,te pa lexuar ndonje her ne ket faqe,qe mue me befasoj,se si e ka lejua moderatori te publikohet!
  Po çka ndodh,moderatori i kerkon falje Arjetes per komentin tim,se gjoja i paska kalue kot pa e korigjua,dhe menjeher…

 34. Intervenon dhe i korigjon,por jo edhe ato komentete e Arjetes qe mi drejton mua!
  Korigjimin e komenteve te Arjetes e beri me kerkesen time.
  Pra Murlani i Hotit, Arjeta nuk me brengosi fare se seshte dikushi,por me befasoj Roberti qe u vu ne krahun e Arjetes, por kjo eshte e drejta e ti dhe i ka mundesit teknike!
  Fryj per jet Murlani i Hotit,e na i pastro keto mbeturina, edhe nga ky portal.

Comments are closed.