Edhe Muhamed Gjokaj në bllokun e DPS-së

Muhamed GjokajNë zgjedhjet lokale për Komunën urbane të Tuzit, Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) do të dalin së bashku me UDSH-në, Partinë Boshnjake si dhe Listën për Tuz të Muhamed Gjokaj, tha kreu i DPS-së për Tuz Halil Dukoviq.

Ai rikujtoi se edhe viteve të mëparshme DPS ishte në koalicion me UDSH-në dhe Partinë Boshnjake, por që këtë vit janë të përforcuar me Muhamed Gjokaj. /MALESIA.ORG/

91 Comments

 1. E past faqen e bardhe se te zezen e ka. Ma mire te kishe hager I m… Po pse dreqin nuke po nxierr mulin prej Cemit e hjeku politiket. Keshtu I ban ma dam Malsis se ato bunishtat e DPS-it. Tyrp, tyrp dhe vetem tyrp

 2. Eku ini patriota zoti u ruejt se po e kallzoni vetin se sa tmiren ja dashki Malsis ✊

 3. A po i duket kuj çud se asht Tradhtar ma çud ki
  me kën me ba diç ën interes Malsis u shkon për
  btradit me u shit tyrp tyrp

 4. o besa e zotit vec faqe te zez se tjeter nuk ini te zotet me fitua e faqen e zez mut boll kini
  me depesin elleme duko vica kini boll se me ju malsia ka marua sa e ulleqni shokt taj
  se ner as burrni ki pak e aspak

 5. Bravo m po e tregon intelektin qe paske pa arrit.nuk asht prit ma shum prej Kalibris syt Jo.nuk po çuditem fort se pse po mungon R viteve te fundit ne aktivitete te shoqates m, madhe.e kam vu re tash 4 vite e fundit Ka I thirre disa njerz me emrin patriot filani e filani, ajo asht siedhje e bukure per Ty .ma paç faqen e zez qafs Kres ti me tan shokt tu çi ini si ti.

 6. mos kqyrni tjeter vech pamja e tina . tregon se aken ….. tan jeten ater chuditna si ska malsia te drejta …… e ….. si puna e kti nuk e lan malsin me perparua kish meda tnajmerrshe elle do tier me veti por jashtu sich po shkon ti chi pota sheh malsia faqen e zez

 7. Vllezer te nderuar komentues :Tash ma jemi lollur me kta … e me kto … se kta ner as arz as burrni as kseakter asnja prej ketyre partina nuk kan vetem per gjana personale dhe per xhepa te tyre se Malsija as e ardhmjs e popullit malsor absolutisht ketyre as nuk u intereson aspak tash me malsija ashte e mbsruame nese votojn per keta …. se kta dita dites poe tregojn vehten se kush jan pasha neren mejau marr shpirtin nuk kish me u gi vec kish me nejt mej kqyr e mu qesh kati munoshin po mos tu vonohet se edhe asajt ini ka bini ater keni me thirr millin mu nimua jau hupt zoti faren ju e millit bash po si nuk trypnohi ajeni njer agebela akini hjak shqiptarit au kan … serbet me …. e nuk e ndijeni vrhten shqiptar po si keshtu .Tyrp e Tyrp e tyrpi ju mbuloft edhe kur te vdesni

 8. Duket qe M ( M ) Gj, vellai im i besimit Islam, asht duke shkerbye te ecuren e M B i cili tash se fundi u pagezue ortodoks me emerin S ne manastirin e Cetinjes nga metropoliti Amfilohije. Keshtu M ju kthye rrenjeve te vjetra stergjyshore te Crnojeviqeve kure i pari i tyre Ivan Crnojeviqi kje turqizue para 300 viteve. Me rastin e konvertimit ne fene Ortodokse, M deklaroj; “Tragjedija me e madhe per muslimanet e Malit Zi ishte formimi partikularisht i kombesise muslimane, me cka ne kete menyre jemi larguar nga rrenjet e kombesise serbo-malazeze.
  Zoteri M ( M ) c’prej dites se sodit, vellai yt ne Dinin dhe Imanin, Kosove Rexha Bala te ekskomunikon nga feja dhe kombi shqipetar

 9. Te dyja keto parti jane te shituna te dps-i (partia ne pushtet) qysh me vite ma pare, sidomos ajo e ambasadorit prezent ne Tirane (F.L.) qysh ne formimin e saj, votuesit e tyne marrin ka 50-100 euro apo miell e sheqerr e kryesija dicka ma shume edhe keta ma tej as nuk duen me u lodhe fort me mendua. Vlera e tyne eshte zero. U pa qartese se si ne Ulqin i erdhi ne ndihme partise ne pushtet por megjithate humben dhe mbeten opozite. Ne qofte se duan kryesite-lideret e partive Shqiptare ne Malsi ne kete moment te rendesishem me u marre vesh, me ra dakord, me e pase ni plan te perbashet dhe te qarte do te ishte ma kollaj se ne Ulqin me arrit fitoren dhe me i qit ne opozit partine ne pushete bashke me keta sherbyes te tyne. Ju nuke i kini te hollat qe i ka partia ne pushtet (qe i fitou dhe ende…

 10. po i fiton me korrupcion, duke plackitur, me nafte, me cigareta e kohen e fundit me lende narkotike) dhe do te mbeteni pa ato 50-100 eura dhe do miell e sheqerr por mos te u lodhin kjo pune se prap se prap nuk kini me dek unit por shiqonje kete ne menyre afatgjate dhe per te miren e popullit tuej, jo vec per interes personal. Besoni se Titaniku eshte duke u mbytur, largohuni prej tij. Beni marreveshje e bashkohuni, keshtu do te fitohet edhe komuna me buxhet te vertete qe nuke do te kete me tutje nevoje per me prite prej tjeterkuj se sa po te nep. Ne Ulqin u dukte e pamundur por ju ne Malsi ni doni do ta kini edhe me lehte, populli do te kthehet me ju kur te shofin se ini bashke.

 11. O xhahilat e mi H D, M ( M) Gj, F. D e F K, po ju shoh me ato fytyra te zbehta e te shemtuara, jeni duke bere pune te keqija e trathti kombetare dhe ato pune jane shkak qe t’ju fusin ne xhehenem ne zjarr me temperature te larte, ju nxafte dita e kijametit, Allahu ju marrofte se mbi ju mbizoteron fuqija e epsheve shtazarake te Gjukanoviqit e ndoshta edhe me e shemtuar. A mendoni more mekatare pse? e zgjollet rrugen e tradhtise e nuk e falenderoni Allahin qe iu ka fale me sy ne balle si shqipetare per ne rrugen e mbare e te hajrit. Ju ini pjelle e Kainit e Kadar bin Salefit….Zoti ka per t’ju shkatrrue se keshtu ben me ata qe pajtohen me te keqen.

 12. E te vraft emni yte m. mos lashte zoti …….. gjetit vec en ceti e ne stamoll si koritesh more malsore si korite sot malsin per me pase ma plot kusin ta hakt dreqi canten ne dore ta …………… ……… po ku sot ashte vllaznia se perty ashte. adhtia en lulet badhit qe punon per gospodarin ti sije I gjokaj por ije …… leshoje token e malsis ndro mbiemen sikur f. satjesh gjall mos te pushoft shtati po ty syt ti ……. po si sot e shite nderin te ….. …………. mos I thuej I gjokaj vetit se ty turk ose cetinjan te ka hije ty met than e dheu en dhe mos u lashte po baca kurti nga vorri u cofte met kap per sysh e met shkun per floksh o juda I malsis

 13. Abababaaa qyrna pra ket njeri ci nuk din asnji pun me e ba si duhet. Je ken prej shpis mir por ti e prishe rodin. Dikur ke marr pjese en protesta kunder DPS. Dikur ke lyp komunen e Malsis kunder DPS. Dikur je ken en koalicion me partit shqiptare kunder DPS. E sot i shkele tana gjanat, e hjeke masken, e duel e verteta en drit se kush je ti. Beso shoqi yt asht gjynaf me jetua i dit permbi dhe. Si po e ke tash me DPS? A po te don fort kryetari i UDSH? Tash ini ba bashk, Hani meze vetem kujdes. E erdh koha Dukoviqin me e ba kryetar komunet. E ti M.Gj. ke me ia pshi kamt se per tjeter nuk je. Por shihet se interesi yt asht vetem per i rrog..

 14. Qe pra cka ban parja … i siguruan 4 kshilltare UDSH edhe MGJ 1 kshilltare en Tuz.
  Nuk po dua me i ofendua se as ja vlen me zhyt gojen per kta sahanlupisa t’paaft. Kta i thon vetit politikan? F.K. me ke dikush en Malsi? Shoqi i MGJ me ke kshilltare? Kta as e meritojn me ju than njerz, se nuk i kan.
  Nese i referohemi zgjedhjeve lokale me 2010 keta do te kene rreth 3500 vota te bleme.
  Do te shohim a do te pranojn partit tjera ne kete loj ku nuk ka rregulla me cmim qe vetem te marrin rrogen per 4 vjet.

  • E more M.Gj. a tkujtohet kur ke thane ne TV Boin se shkrimi N. I. nuk ka kuptim po M po keka ken e vertet e ktheu e lexoje edhe i her me faqe tzez taten po si nuk te duket turp more t m….
   Kurr se tjet jeta nuk kini me perparua asnji prej jush ci po trathtoni malsin u vraft zoti me doren e vet more ….

 15. z.gjokaj ti deritash u shprehe e u paraqite me gjendrime te forta si shqiptar i vertet pore sote e tregove vetin se ije i koruptuam dhe sa i perkt cestjes komtare nuk ke ndjena as minimale pore ke interesat personale .pra ni shemull dua me ta tregua ne menyre vertet duket si cestje fetare pore ashte fort e fort e vertet se ne qof se partija boshnjake i bashkangjitet partive politike shqiptare elle ju do te ini antare i fort pore kjo nuk ndoll kure . me fjal tjera cestja fetare ashte me fort se ajo komtare ne te arllmen mose ban debata per te miren e malsis pore nuk kite men arlle aspak cudi ne qofte se tash e tutje shprehe se ije boshnjak si shumica tjer shqiptar si ti ni fjal popullore (mos tregon dhija tregon brini )ashte shume me vet .nuk di si kini ndergjegjje me dal para popullit a…

 16. ne qofte se kemi fitua turkun me lufte mujm elle bosnen me vota elle ata ci jan ba pro-boshnjak per interesa fetare perpara malsi mose u dorzoni forca ashte en popull e jo ne individual te pa bes

 17. Ka g’jasa muslimant nuk kenkan Malesor.,siç po thon disa,se ma po duon me Boshnjak se me ne.Po ti a edhe t’dytënher duon mena tradhtua,a si????

  • Kukavica. Kush këhin pot tradhton ,ti e shokt tu jeni kanceri i malsorve. Pamvarsisht nga besimi .

   • Gabim jeni Beqaj, Kurravica nuk ka tradhtue kurrkanin se ka te njejtin besim qe e kishin te paret para 2000 vjetve, ata qe tradhtuen lypi gjetit

    • Mos je ka thua chi duhet me ken i krishtërë per me ken shqiptar ?!! Edhe te part e tu kan tradhtua qysh ma heret, nen sundimin Rromak. Ni ke doj vjet shkoll e din se Iliret sjan ken as musliman as të krishtërë.
     Sidoqoft,njerzit veç en vënde te mbrapametuna vlersojne tjetrin se në çka beson.
     Kqyri ato berre se pot tresin .choban

 18. Kalkulime te rregulluara mire nga pushteti malazias, ata e din mire se do te fitojn ne votata e ardheshme ne Majin qe po vjen.Partit dhe kualicjoni shqiptar se bashku ne OPOZIT, me e keqja esht se UDSH..apo ma mire me i thane Unioni Demokratik i Shkijeve, se bashku me M>GJ dhe listen per Tuzin po e ndajne Malsin edhe ne menyra fetare. Shifni se keta se bashku me boshnjaket u thone votueve te vet me votua Gjukanoviqin, kurse partit tjera e me perberje me shumice te fes katolike do te votojn per partit shqiptare, dhe keshtu do te ndahen votat shume keqas ne Malsi(si vota katolike dhe muslimane), dhe kjo esht e rrezikshme shume, pore realiteti esht keshtu..Marre e faqe e zez bolle, pore ske ci bane ksaj pune,,eshte fakt i kryer..

 19. HAJDE GEZUAR M NUK DI META PERMEND EMRIN NDRYSHE FAQEN E ZEZ E TRADHTIN E MALSIS PO SI KE FYTYR ME DALE PARA MALESORVE!!! NUK CUDITENA SHUM SE KINI TRADHTUA KA HER TYRP TYRP TYRP TYRP TYRP DJAL MBAS DJALIT ME SHOK TU.!!!!!!!!

 20. të runi vetin në Diasporë (“Shoqata Malësia e Madhe”), sepse vëllai i tij, R është tu me punuar me depërtuar Shoqatën me ideologji DPS-it! TYRP!

  • Martin mos rrej se aj ne shoqat aspak nuk eshte edhe mos u ban fanatik me rrena tua edhe te shokve tu .
   nuk po i dal zot R por ti askurr nuk munesh me kjen si aj .TYRP per ty dhe rrenat tua

   • Kush jeni ju? R është një forcë shkatërruese në Shoqata “Malesia e Madhe”! Mos fol për diçka që nuk e din. Të vetmet fanatikë janë ai dhe vëllai i tij. Molla nuk bie shumë larg nga pema

 21. M Gj tere jeten e tij ka qene sharllatan dhe injorant sa qe as ai nuk din as cka flet as cka vepron,person pa busolle … Ky eshte nje njeri me dy sy e asgje me shume…Njeri pa qendrim dhe pa formim , “intelektual” i zbet sikur ta kishte prekur verdhza qe ne barkun e nenes .. Pesha e tij ne politike e ne jeten e perditshme e ZERO dhe vetem ZERO e madhe e asgje me shume… as familja e tij nuk votojne per te…. Na e marrt ………… e mallkofte Zoti e Nena shqiptari dhe mos l ……….. e ata qe veprojne e mendojne si ky injorant i …….

 22. kur partit shqiptare nuk arrijn me u ba bashk ater asht normal se ne fund e kqyrin interesin personal ka se e kan ate mundesi prej votuesve se vet

  • Islam Gruda:
   Edhe per ket, ke arsyetim?
   Jo jo s’besoj se mundet dikush qe eshte me shpirt malsorit,me e arsyetua ket gjest te ketij shpirt tradhtarit!
   O gjenet nuk jane limonada jo?

   • un nuk pe arsetoj M por na noshta si dim se si kan shkua punt me unitet ci deshten me ba ather nese skan arrit me ba unitet ata ci sjan patriot te vertet kthehen kollajt se ata ci kan ndijenja komtare apin dorheqje dhe u kerrkojn falje votuesve e keshtu

    • Islam Gruda, pajtohem me ty, nese nuk munden te bejne koalicion apo te realizojne ate qe u kane premtua votuesve, eshte shume njerzore me u kerkua falje dhe me dhene dorheqje… Por jo besa se te gjithe jane legena dhe interesxhinj per xhepat plot e asgje me shume…. E vrafti zoti aty ku i dhemb me se shumti….

     • Une vetem mundem me konstatue se ka gabue, kurse madhkimin nuk e due per kurrkan, bile trupi me rrenqethet edhe vech me lexue. Gjygji i takon Zotit e vetem Atij e jo neve, sepse te gjith pa perjashtim jemi mkatar….

    • Islam Gruda
     Per here te pare po pajtohem me mendimet tua,me padyshim ne sinqeritetin tend,ndaj çeshtjes kombetare.

 23. Nji nder tradhetaret e medhenj permendet edhe Norvegjezi Vidkun Quisling. Ne vitin 1933, formoj nje parti politike. Ne vitin 1940, nacistet okupuan Norvegjine. Ne kete kohe Quisling formoj nje parti politike. U ba kinese udheheqes I popullit. Ne te vertete nuk e pyetete askush asnje send. Ishte puppet I nacisteve. Pas kapitullumit te Gjermanise ne 8 maj 1945, Quisling u arrestua me 9 maj dhe u pushkatua ne tetor te vitit 1945. Te gjith e dime cka don te thote Quisling. Te tradhetosh kombin tende. Nuk ke nevoje ne shtepine tende, ne katundin tand, ne Malesine tande me e ba zot shpijet as Boshnjakun as Malazezin. Nuk don te thote se e don dikend nese e urren vetevehten. Barem deri teni ma teper se 50 intelektual nga Shqipnija dhe Kosova me kan pyet cka u ba me UDSH -ne Malesi dhe Ulqin. U…

 24. se vazhdojne marshin e tyrpit. Ju bashkangjit edhe M Gj. Qe heren e fundit mbledhi 201 vote. Nga plakat e Malesise. A jeni parti shqiptare. A thua I nevoitet SHBA dhe BE qe Djukanovic te fitoje ne Malesi. TYRP!!! Po e shofin te gjith shqiptaret e Ballkanit.

 25. o shum ipaska malsia …… me shit veten te
  anmiku e me shit malsin tyrp tyrp tyrp
  mos …. por huptu fara si kalit te verll

  • po kti ma hije i ka me der te VC-se se ene komune te tuzit po ky taman da si izbjeglic

 26. po edhe ti m na hine dps besa ti skishe vet kune si pike e pare skishe kurre fare edukatet kur kijet ne boine tv qeshe jarin e tjetrin ska di cka shkrua jari e tjetri Hajte te milli se MALSIS shoqi yte si dohet gja mose perfaqso shqiptaret pore hupe atje

 27. ti M GJ ke vojte sikur ni …. ci ene shpi te vet fjetun e kurr nuk … ka e kure delte ne kojshi sju pshilte goja tue … kot me fjal tjera e kane quajte ……… keshtu ke vojte elle ti thafte krahi se ti me 201 ci ke pa ne zgjelljet e funit nuk cone kotar ajo pune pore ke pa munsi me u bashkua partive shqiptare e kishe marre respekt ne malsi se boshnjaket e malazezet nuk te njohin trysh vetem si sheptor ju disa se kuptoni se kure nuk ini per veti ku u besojn te huajit conju prej gjumit e mose fjeni tan jeten

 28. PO ku je atdhetari i diaspres ne Detroit R Gj ,,, apo e sheh se cfar vellau ke ,turperoju me te e me shoket si ai..Nese nuk distancohesh nga ai atehere kot na shet patriotizem,Po ti R.Gj do te duhet ta shperblesh vellan t. M GJ me shat b.g.. sh

 29. Nuk eshte per tju çuditur keti M, se ky eshte nipi i atyre asqervet qe luftuan kundra malsorvet ne Deçiq.
  Pra keta e kan ne gjak t.

 30. Faleminerës prej Zotit çi po vin xgijedhjet se tash kameu pa se kush asht kush e kush asht me kân.Tash kameu kallzua toleranca fetare,a jem Malësor a Boshnjak.

 31. Javash shoke e mos u nxitni ne konkluzione te pathemelta. R Gj gjere ne kete moment eshte GJOKS i hapur i shqiptarit, patriot i pa njollosur. Ne kemi zanat te keqe, me zi presim me gjua rastin, me ndjek dike e dicka per ta gjetur e per ta kapur ne befasi. Vec godasim njenitjetrin,a dini se R Gj e kemi shok dhe shok te mire. Une nuk besoj kurre se R Gj i bene marshalla punes se keqe e kujdoqofte, as nuk i ulet ne gjunje as do i beje bene gosti kurre armikut shkja. Nganjehere vellau te behet shkjau, Smajl Martini nderoj Malsine dhe mbare kombin, dersa S B lepinte sahanat e Turqise dhe Malit te Zi. Mehmet Shpendi i Shales shkroi histori me gjak dhe ra shehit per Komb Shqiptar kurse djali i tij bante ne koke shishakun e Malit Zi e keshtu me radhe………

  • Une nuk po jap konkluzione por pres nga veprimtari R Gj te distancohet nga vellau tradhtar M Gj , i cili as qe meriton te komentohet sepse eshte njeri pa asnje vlere si morale ashtu edhe politiko-intelektuyale…Pra nje trup me dy sy edhe ata ia ka verbua DPS dhe boshnjako-…
   Une duke e njohur R Gj pres nga ai te distancohet nga ky ……. sahanlupires dhe madje ti jap ndeshkimin e merituar kesaj …… qe pervec mbiemrit asgje shqiptare nuk ka….

 32. Ti mustakuqi ishe edhe per M gjithmone sikur per te vllane po a sheh ku te duelen. Po per D A a po na thue nojsen, apor ke thane “historikisht” boll.

 33. A shfryjuni mllanin he fanatik se vetem forconi lidhjet tona mes vetit, keni mbet pakic dhe si te tille do tju trajtojme. Ska musliman qe ju nuk shpallet tradhetare. a dini sa e zejn kryet ata per ju, zerooo edhe ata me bisht.
  ju keni interesat e tuaja nga vatikani me konkordate, kurse udsh sbashku me Mgj interesat qe jane ne perputhje me politiken zyrtare ne kosove dhe shqiperi.
  kot shani e kot fyeni por vetem tregoni vetedijen kulturen dhe qellimet tuaja.
  Mgj e kan sha edhe muslimant kur ka perkrah alternativen si syt skam desht mja pa. atij ja lumsha dhe miresevjen aty ku e ka vendin.
  te lumt MGj. vetem vazhdon se ke tan shoqnin pas.
  mos te kishe vlere skin me kercye kta gjelat pa krye, te lumt te lumt te lumt e zoti te ruajt ty me tane familje kudo qe je se na gzove tanve qe…

 34. Ua kam pas than se rrezultati do jet.
  Udhs me LT do kene shumicen ne Malesi.
  Kjo eshte plotesisht legjitime cka bere M>GJ dhe eshte normale qe opozita ( e qe tegjithe ne nivel qendror jane me dps) te kundershtojne hapat e konkurenteve, por po teproni ne fyerje.
  Me keto ju vetem largoni edhe ate mundesi te vogel qe na ka mbet per bashkim.
  Ne politik nuk ka miqesi as koalicion te perhershem.
  Ju qe dje e lavderuat ate dhe ju qe e shate, vetem keni drrua pozicionet e ky djalosh po dine te bej politik.
  Kjo eshte nje situat e thjesht per ta kuptuar dhe veprim i paster politik.
  une nuk do ngutem ne kritika le te shohim se si do vijojne punet post zgjedhore.
  te fala nga Luan Dinosha

 35. Do ishte mire qe diaspora te sponsoroje disa persona dhe te shkojne ne Afrike e ta gjejne nje person , pa hequr keq per ta zgjedhur e ta bjen ne Melesi dhe ta votojme te gjithe, se po ju betohem se me i mire se keta qe i kemi, he mos i pacim , kishte me kene.. Keshtu i ka ardhe koha ketij vendi , lidera ka sa qej ne kasapnice por dreqin dy leke nuk ia viejn sa i perket ceshtjes shqiptare…

 36. Zotni “Vetekorrigjimi” une per vellain e R. GJ. nuk kam thene askurr, askund, asgje. Per here te pare ne jeten time M. e kam degjue e pa ne ato debate per komune, te publikuara ne Portalin Malsia.org para dy muajve.Prandaj apsolutisht nuk e kam konsiderue, pa, quajt as gjykua ne nje ane apo nje tjeter. Sa per te nderuarin vellain e tij R. GJ. te gjithe shqiptaret e Detroitit qe e njohin, kane pikepamje dhe veshtrim te larte, duke u nisur pasur parasysh se eshte tregue gjithehere me vemendje, i sjellshem, i rrespektueshem dhe me nderime karshi nesh dhe kauzes se shtrejt kombetare. Degjoj me keqardhje per sjelljet e vellait te tij. Sa per D. A. qe po me akuzon, hamadreq nuk dij se kush eshte as per kend e ke fjalen!?

 37. Une se pse po e futni R.Gj ne ket proces me te vellain. Me te vertet M.GJ esht vellai i tije pore pajtohem me Gjelosh Mustakuqin se per ceshtje kombetare deri tani R..Gj ka dhan kontributin e vete, si para gjate luftes dhe mbas luftes ne Kosove. Poashtu per Malsi sa here qe eshte kerkua nga aje ndihme e kemi pasure, si me te holla ashtu me prezencen e tije. Gjate demonstratave per lirimin e te burgosurve ne male te zi, gjate Fluturimit te Shqiponjes, aje ka ken gjitheher aktiv neper protesta dhe angazhime maximale per te ndihmuar lirimin e tyre, tani pse vellau e bani ket marri, ne sduhet me ja vjerre mbi gozhde R…pore vetem M..prandaj keni pake arsye dhe kujdes…

 38. Jooooooo me dps moj M….Po Ti e UDSH keni muj en koalicion bashk pa dps,pasi nuk doni me partija tjera Shqiptare,ater LD,IQ,ASH etj.kan muj me Formua koalicionin e dyt te partive shqiptare,e mas zgjelljeve se bashku me ken shumic ne Malsi e me zhduk DPS,pasi keni dasht me u da muslimanat ni an e katolikt ne tjetren(megjithse eshte tyrp me u nda)….Zotin en ndihme…Rrnoft MALSIA pa shkijeni…

  • Fikret- me befasoi pozitivisht komenti yt! Dhe me vjen mire kur e shoh sinqeritetin tek ti… Por sikur te mos mjaftonin percarjet qe po i shkaktojne politikanet tone, ne ketu po jemi deshmitare edhe te percarjeve te nxitura nga komentues si puna e ‘Dinoshjanit’, i cili me patyrpesine dhe cinizmin me te madh u drejtohet vellezerve katolik me fjalet ‘pakice’, ‘nuk do te pyeteni per asgje!’ etj etj… Pyetem nese vertete mendimin e Dinoshjanit e ndajne ehe tjere dinoshjanë te besimit mysliman, apo mos ndoshta i lartpermenduri eshte edhe nje tjeter ‘pyjkë’ e pushtetit!?

 39. Po ky burri ma ilodhun smund te jet tjetri, por mos harroni se as kta tjeret pervec A L sjan fort ma te mire se kjo ……, dhe ju garantoje se as vllazrit e ti nuk jane ma te mire se ky!

  • per ti njohish nijerzit kan pas than pleqt duhet me hager ni thes me krup bashk, si do qoft nuk jan nijerz te kqi as nuk asht e verrtet se jan tan vellazrit e ti isoj se as ni shpi en malesi vellazrit sjan isoj por kan diferenc te madhe ne mes te jari tjetrit nese jan 4 ose 5 vllazen, jam ne ameriken e veriut e vellau I ti R GJ vec kohen ci e ka shpenzua per ceshtjet kombetare leje kontributin se ma shum ka ba se sa 90% te malsis, prandaj pa I njof nijerzit ju lutem mos I komentoni se nuk asht mir as bukur, M ka gabua ksaj here noshta vjen koha e permirsohet por nje gur nuk ban mur

 40. Thon asht imir pershok por ikeq perveti M GJ asht imir perveti e ikeq per Nalsin ku buri asht ishitun me dekada sasht sot epara her ishkon per rod tkite ba dichka ndrushe asht meu chudit por ujku qimen e ndron por vesin jo te lumt M GJ shkjeve si ti ulupen

 41. Nje person me nofken Dinoshian nuk pritoj aspak t’i quaj katoliket fanatik ku bile edhe i kercnoj per te ardhmen e tyre, gjoja se ata(muslimanet) jane te fortit se jane shumice,e per katoliket nuk ka vende ne kete shqiptarizem. Nese ky i ka percjell shkrimet e meparshme eshte lehte te vertetohet se Mu nuk ashte kritikue-sha bile as gadi sa katoliket Ni Ge, Fr Lu, Va Si e tjere. Gjynah te vjen kur ndegjon vllaun Malesor te shprehet keshtu. M po e kritikoj- shaj edhe une, por jo si musliman, por per vepren e tije. Nuk e di a e ka sha kush me shume Ferhatin per te njejten gja se Mu. Kjo te vret!!!!! Dinoshian te lutem mendo me shume para se te folesh ose shkruash dicka, se nuk ashte mire te shtjesh ngatrresa ne mes vllezerve.

 42. Mua nuk me ke gezua as nuk me ke idhenua M.GJ. Prej 201 plakash qe ti kan dhene votat, 199 kan vdeke. Ose nuk jane te afta te shkojne te votojne. Vetem te marr si shembull. Qe tan jeten ma cave b. me shumice dhe pakice. Po ti nuk e ke shumicen as ne familjen tande.
  Me vjen keq qe ije vellau i burrit te ndershem R.GJ. Por ashtu e kan malazezet. Dikush cetnik dikush partizan. E ti e ka marre zakonin e tyne. Malazezeve musliman apo ortodoks. Kan me te dale mbi koke. O shqiptaret nuk kan komb te krishtene dhe as muslimano MGJ. Recepti i serbeve, malazezeve dhe boshnjakeve nuk perdoret tek shqiptaret. Shqiptaret nuk kan komb boshnjak ose si duikur musliman. Gjithkush po te kupton. Nuk te ka than as Shqipnija as Kosova qe DPS dhe Boshnjaket te marrin pushtetin ne Malesi. Mire the Fikreti.

 43. Ti “Malesia ne mes SHkodres dhe Podgorices”, aferim, pirodha te qoft, fjalet tua nuk i luan as topi.

 44. Dinoshja, Luan Dinosha…
  Ju jeni ………… se F, dhe …. si ai pa dallim feje e ideja… Por ajo qe po me brene me shume, ju po mundoheni te percani shqipatret fetarisht dhe vetem ne ate menyre te fitoni votat, ashtu sic ka ka bere edhe kanceri i shekullit per shqiptaret ne Mal te Zi f. D….. Une dua te besoj dhe shpresoj se dinoshjanet dhe vellezrit shqiptare te besimit islam do te din tua tregojne vendin sa me shpejt ju mbeturinave te kombit .. Per kete kam kerkuar edhe nga aktivisti ne diaspore R Gj, sepse ky do ishte nje grusht per MGj, per UDSH dhe per te gjithe ata me qendrime antishqiptare, e qe fatkeqesisht liderat i kemi per faqe tane te zeze…

 45. Po si nuk jeni fanatik po ma fanatik as papa në Rrom me ata ….. e vet nuk asht po na e çat kryet kallxoni dikuj çi nuk u njeh se na u plakëm me prapametunin e juve zorane,andjelko kqyrvani Vetëm ëmnat çi keni çisto shqip pa greshka tyrp për ju pastronie shpin e juve ater lehni per kojshi se ju gjithmon malsia va ka pa sherrin demek patriota krejt rrena jeni keni me dek ashtu

 46. Bylbyle na trego si burrat a je bylbyl apo bylbylojce. Emri Zoran vertet se nuk eshte emer shqiptare, e ky emri Muhamed a ashte emer shqiptare.
  Sa i perket vellait te Mu….. R. , besoni se nuk ashte ma i mir se M asnje milimeter.
  E njof shume mire Ai mund te rrej diasporen, por une qe e njof ju tregoje se eshte i njejte si M.!

 47. Per kan e pate fjalen ti “bilbil” pervech Papes “fanatik” hahaha. Po ti nuk i permende do tjere pejgambera te “vertet”. Te vjetrit nuk jane kene te marre chi kan thane: marrja rrin po i zoti nuk e len !

 48. Sami Frashëri, para mëse një shekulli, tha: Sot, shumë Shqipëtarë, nëntëdhetë për qint, munt të themi, s’janë Shqipëtarë as me mënt as me zemrë; kombin’ e tyre e gjuhënë s’e duanë as e nderojnë; s’duan të këndojn’ e të shkruajnë në gjuhët të tyre, edhe shumë kanë turp edhe të flasin shqip! (Sami Frashëri, “Shqipëria ç’ka qenë, ç’është e
  ç’do të bëhet”,
  Rilindja, Prishtinë 1978, f. 103).

 49. M Gj, po cka te gjeti bir, po a ishe shqipetare demek i forte po cka u ba, a por ishe u bluem Ishe me ne ne demostrate ne Washington, ishe per komunene e PAVARUR 100%. Po tash cka u ba? A te bane peracion po? Te ka fute Feri ne grigjen e tij e bane cka done me ty. Shume gjana jeni more M me shok por jo shqipetare, kaher e keni ndrrua ju kombin e tjerat. Sju bene pershtypje tradhetia. Mjer Malesia me ju e shoket tuaj.

 50. Sa per fanatizem ju Dinosh e Milesh jeni master te atij fenomeni, ju per arabi e Bosen fiki e koriteni. Jeni rob te islamizmit te huaj por per fat te keq islamizmi shqipetar sju pelqen cka ju bene te humbur pergjithmone.

  • ooo Gjergjo per shembull nese je ti I keq nuk mund ta thom se tan familen e ke te keqe prandaj muc me than disa dinoshjan dhe mileshjan e jo ju dinosh e milesh se e ke gabim per mendimin tem me sa I njoh vet dinoshjant por mos bani percamje se ka dinoshjan ci as en famile tande nuk ke ma te mir

 51. Per mendimin tim z.M.Gj muar nje vendim te gabura, por me te demshem per malesi jeni te gjithe ju qe po flisni me kete gjuhen e urrejtje, percarese sesa vendimi i M.Gj. Te gjithe ju qe po perdorni kete gjuhe urrejtje vetes se vete po ia ngrkoni nje pikepyetje te madhe, mos te them te dyshimte. z.M. gj rrijedh prej nje familje te mire , per cdo respekt. Nese njeriu nuk din ta kontrolloje veten e vet, atehere pse vlen. Mua as termi vella nuk me pelqen; pasi ne jemi edhe me afer sesa vellezer, jemi pjese e nje trungu, cka pa cilen do pjese te trungut malesia dhe shqiptari nuk do mund te ishte ajo qe eshte.Ata qe e duan malesine nuk e perdorin kete gjuhe urrejtje,percarese. Ata qe e duan malesin emund te shprehin mosknaqesi politike, me nje fjalor e i ka hije…

  • Pse ka ke ti Rrok ma afer se vllaun se nuk e kam te njoftun ate tjetrin term……

 52. Çka me than!!!! Ska njeri çka me than se kot porse vetem çudira dalen xhdo dit!!!!!!????? Sa her që mëndoj per ket politik vij xhdo her në përfundim kuj ti besoj me kanë me fol ??? Kuj ti besoj ?? Kush do të punoj drejt( deri në fund)kur do të na e kthej shpinden?? Kur folin mir për vënd ton më bëjn të them me vehte çka don ky se disi nuk po mundem të besoj se do te maj fjalen dhe der kur???!!!!në kët rast tani mund të folim se dam për vendin ton të na e kthejn shpinden ,por sasht i pari as i mrami se do të dalën edhe ma të çuditshëm por ndoshta mshefen ende,ende nuk kan dalë por do të dalën se kjo pun e ka mnyren e shkall shkall krejt meniher nuk dalën sepse prej dirigjentve nuk guxojn.si vënd i vogël që është Malsia e në gojë të harushës që jan është me të vertet shum vështir te…

 53. Se kush eshte fanatik kete do ta deshmoje koha, historia, kombi e zoti… Kush eshte fanatik e kunder kombit te vet e mallkofte cdo gje qe eshte pergjegjese per kete… Pra jo vetem koken por edhe femijet e farefisin … Mos kurse o komb e o zot per te godituir me mallkimin tend cdo kend qe eshte kunder ceshtjes kombetare,,, katolik apo mysliman qofshin ata…. Bilbilit, Dinoshjanit dhe luan dinosha do ju thoja bashkonju ne koalicion UDSH , lista per tuzin taliban dhe me boshnjaket dhe formoni nje sek taliban se se shpejti do ju jepet penicilini i duher o fundrrina te kombin dhe lulet e talibanizmit//// Ditet tuaja jane te numruara, kete e them se ineksioni du ju jepet nga vet shqiptaret islam dhe kete do ta keni brenda pak ditesh…Flm zotit qe jeni pakice o flliqesira te kombit,…

 54. Bilbil plotsisht pajtohem me ty.Edhe Pala tjeter ka qen ne negociata me te ashtuquajturen dps.nese do te Ishin me faktor se m .dps do ti zgjidhte ata dhe do shkonin me gjith qejf bashke.

 55. Kam nigjua se tan katolikt u terbuan se aleati i tyre dikur zuri mend e u bashkua me shqiptare te verrtet e mos me i dhan voten NC e V c e lidhje e pa lidhje qe shkojne me frontasha. Qysh sot ty m te kam idol dhe te rri afer e vec perpara ti. Fanatikt skan vend ne malesine tone.

  • O lugu, bani gati plachkat pra n’se nuk kan vend fanatiket…..

 56. Duke shprehur idinjat per fjalorin dhe botekuptimin i disa forumisteve, te cilet edhe kete teme po e shfrytezojne per te shfry primitivizmin e vet, dua tju terhjeki vemendjen vetem ne nje element. Tema per UDSH ka 35 komente e kjo mbi 60. Kjo deshmon se Muhamedi me sjellje qe ka pas me pare, e nga familja qe vjen i ka befasua te gjithe. Muhamed, se ke pas vendin aty asesi. Je shit per pak e jo si feri qe asht shite per shume. Teper lire shkove o Muhamedi…

 57. Të lumt Z. M kjo tregon se je person që vlen dhe ke vlera, kjo çfarë po ndollë sot me keto dhoj fyerjesh që janë drejtuar ty dhe familjes tënde, poashtu tregon se shoqërija jonë është e renduar me paragjykime fetare dhe se kwe bere nje veprim shumë me vendë e kata zotërinje letë kritikojnë lidert e tyre katolik ASH në qeveri IQme force në qeveri Lidhja demokratike disa herë ne koalicion ne plave ne pushtet lokal si dhe z. NC i cili eshte ai qe udheheq ne hije me fyerjet ndaj Muhamedit ishte Zv per informim tëgjitha keto tregojne se këta kane probleme serioze dhe urrejne çdo gjë qe nuk ështe katolik e ështe i lidhur me dps. Z M ti marrshin te ligat keta lugat dhe ec ti perpara e mos i merr aq seriozisht këto kritika, se qe nga sot, ke perkrahjen time me krejt shoqerine dhe te…

  • Uliks e kam tije me vesh te mi NC ka e mbron m.gj sa e saher, e ka ia vlereson shume qendrimin per fluturimin e shqiponjes e boll pom cudit ky shkrim yti, apor mendon se i ctohen votat tue e paraqit se po e kundershton N. Per shume gjana mund te kritikojme N por jo per fanatik fetar, po ni i vije kjo pue m.gj ater en dasht edhe pse personalsht mendoj se m.gj ka gabua edhe si aktivist edhe si pinjoll i jaj familje shqiptare me za. Mendoj se sasht mire te keqperdorim edhe kete gabim per me ba ndasi vetare, se jemi vellazen e ashtu thot gjithku edhe m.gj

 58. Valla ky pejgamberi ska ba bukur, opsss ja gabova profesjonin po me tradhtoi emni….

 59. Me kujtohet M nje dite pasi kishte fituar fyerje te renda nga disa pjestar musliman, vetem se kishte mbrojtur katolikt ne kohen e fluturimit te shqiponjes e ne ate kohe ai u thoshte se jemi vellezen i trup qe sdahet. Ai ishte kuq e zhezharit i thac cka te ka gjet, ai tha duan me na nda. Me kujtohet kur po ata katolik e qiten prej punet e ishte plot idhnim, e dveta po tash he vllaznit tu, ai prap i kem vllazen. para 4 vjetve kur partit shqiptare bisedonin per koalicione m se kishin ftua, e dveta ku i ke vllaznit tu katolik, prap ai thot i kem vllazen.kur ishte rasti ne dinosh m ka hi ne mes dhe thirrte largohuni e lshoni det kalojne se jem vllazen. Kurse dje tye nej ne kafe e dveta m a i lexove komentet e vllazneve tu? a dini cka me tha> i veti ka shkon…

 60. “Ulfix” ke te drejte. Edhe une po te bashkangjitem. Te lumte M qe u lidhe me Boshnjak e DPS. Katoliket nuk jane shqiptare. Kuislinget gjithmone gjejne arsyetime.
  Deri sa ja grehen qafen. I ke korit Gjo…. Ata burrat e Malesise. Mire u tha Fikreti. Perse nuk dilni ne zgjellje se bashku me UDSH. Atehere te merrni aqe sa te fitoni. Jo se po i kemi te tjeret burra te mire. Por ne M kemi pase pak shprese.

 61. R Gj. (Vllau i M. Gj.) është duke bërë të njëjtën gjë në Detroit. Ai është tu me futur ideologjinë Sllave në organizatë duke mbështetur vëllanë e tij, tu me legjitimuar veprimet e vellaues tij.

 62. Edhe vete kam pase mendime pozitive per MGj deri dikun para dy viteve, a ater ne bised me mue nuk tregou ate tolerance e “dashuri” vllazenore sikur po e paraqitni ju ketu, bile ma shume ngjante ne nianesi sesa ashtu si po thue ti “vllaznit”

 63. Me te vertete ju shikoni vetem anet negative,por fat te keq an negative nuk ka sepse m.gj bani zgjedhjen e duhur.v.gj e kompania e tij as se e kishin ne mendje per bashkimin e partive shqiptare,ndoshta e kishin por ne plan b apo edhe me larg.Synimi i v.gj. ishte qe te shkonte me front me armikun serb…serbet mund ta perdorin per disa vota per te fituar podgoricen..pra kta patriotat qe po shajne e qe po shkojne me partin per nje bashkim serbo-malazez por prap se prap do ja linit barren tjeter kujt…tyrp e marre.

 64. Tradhetaret nuk kan as komb e as fe
  Gjithmone kan gezua per nje kohe te shkurte
  Edhe nese nuk i don bashkekombasit barem duaji si kojshi.
  Jemi ngi me perralla. U tha Fikreti. Nuk ishte nevoja as serbet e as malazezet te merrnin pushtetin ne Tuz. Mund ta merrni se bashku partite shqiptare. Si dne Uliqin. Kur me ndihmen e Kosoves e Shqipenise e qiten DPS dhe UDSH ne nokaut. Nokautet e medhej do te vijne ma vone. Prej tyne nuk do te kete sherim.

 65. Unifikimo jato rrena leji atje ku banon se e njoh m.gj e di mir cfar ka ba e ka vuaj per katolik qe e kan tradhtua tana hert. Ju keni humb m duket e besa edhe mundesine me pas shumicen jata u dhimb juve. Une nuk e di at musliman qe jeton ne malsi qe atij nuk ja jep doren e i thon te lumt m. Per ju as mos ta caj kryet. Por gezohuni se e keni aty se i vetmi ka me u munua me va punesua katolikt edhe pse keni flliq dheun me fyerje.se ska musliman qe mundet me fye kshtu se duhet me ken pa shpirt.

  • Kur lexoj komentin tend, te Dinoshjanit dhe te disa tjereve (qe kalojne madje edhe ne kercenim), fitoj pershtypjen se katoliket ne Malesi i kane ditet e nUmeruara, dhe se kunder tyre jane vënë ne levizje pushteti i perkrahur nga vellezerit muslimane!? Madje kercenimi shkon aq larg sa qe katolikeve u behet e ‘ditur’ se nuk do arrijne kurre te marrin pjese ne qeverisje lokale, nuk do te kene mundesi ne punesim…?!! Hejjj a jeni ne vete o njerez!? A e dini se kjo eshte SKANDALOZE!?? Dua ta di a eshte ky mendini i shumices muslimane, apor vec i disa te verbuareve si puna e ketyre nofkave te lartecekura!??

Comments are closed.