Marjan Junçaj kryetarë i komunës së Tuzit

Nënkryetari i Këshillit Rinor të DPS-së së Tuzit Marjan Junçaj ka shumë gjasa të jetë kryetari i komunës së Tuzit, mëson portali Malesia.org nga burime ende jozyrtare.

Junçaj përndryshe është Këshilltarë në Ministrinë e Financave të Malit të Zi.

Vendin e nënkryetarit do ta ketë Partia boshnjake, ndërsa Unioni Demokratik i Shqiptarëve do të mbajë kryetarin e Kuvendit.

Pushtetin në komunën e Tuzit, Komunë e Kryeqytetit, do ta vazhdojnë partnerët e deritashëm, DPS-ja, Partia boshnjake dhe UDSH-ja, së bashku edhe me Socialdemokratët.

Në zgjedhjet lokale të 26 nëntorit, DPS-ja ka fituar 14 mandate, Partia boshnjake 3, UDSH 2 dhe Socialdemokratët 1 mandat. /MALESIA.ORG/

 • Kosove Rexha Bala

  Pse po heshtni! pse nuk po uroni! pse nuk po shkruani decka?, sepakti mos dini me shkrua mbare, shkruani mbrasht! mos u beni gjeloza. Marjani ka merita, ka pas edhe a. i tij, i ndieri, D.

  • Bashkimi Kombtar

   Po kosove Rexha po flasim po kun kje ky njeri ci deri me sot nuk u ndigjua se asht gjall besa as sot e mrapa sasht gjadh me ate parti sa te don det fitoj se ajo parti e komun nuk asht e malesis por e podgoricec ni fjal popudhore kosovart e perdorin (fol e rruej vo voja lesh ska )don me than jaty nuk ka gja te mir per malesin as malsort per arsye te pes gjasht vetve qe e humben malsin malesort pacin vetin ne qaf per vota ci I dhan tash por sasht hera e pare e mos ti kjajn kujt se tieter merit nuk meriton se kan dasht ka nji gjukanovic me pas ne ship tek e kan e va q..t n…n
   tung

 • Gjergji

  KRB dhe fisi i Juncaj duhet me ken krenar se te paret ju ne Malesi e udheheqni ni komun ne kuader te Podgoricet.Vet po ja uroj keti djalit te Prekajve detyren e pashoq qe ky e ka marre.Tash pumpa e benzines nuk ka me pas probleme me DPS nuk kan me i marre taksa pa mas, e ti KRB kur te shkosh ne ate komune ske nevoj me prit neper koridore se dokumentin ke me pas gati pa hi mire mren.

 • Sinqerisht

  Nese vertet zgjedhet ne krye te komunes une vertet do ta uroj kete te ri ne postin e kryetarit te Malesise . Marjani eshte shkolluar ne Londer dhe jam i bindur se kjo gje do ti ndihmoje atij qe Malesise tia sjelle nje eksperience te re ne mënyren e te udhehequrit. Dua te besoj se Marjani do te dal nga veshja partiake dhe te jete nje perfaqesues i te gjithe malsorëve pa dallime politike apo fetare. Te them te verteten mua sme pelqen ngjyrimi i tij partiak, por poashtu dua te them se as liderat e veshur nen ngjyrimet kombetare nuk kane dhene asnje rezultat, perkundrazi , as qe jane dalluar nga ata te DPS apo partive tjera qytetare. Uroj qe sa me pare per Malesine dhe malesoret te filloje nje ere e re per te miren e femijeve tane, situata e tanishme na e mori frymen….

  • edmondi

   Dmth Marjani assht njelloj i pranueshem, njelloj i mire. sa nje pjese tjeter e rinise malsore qe per ndonje pune te mire e per nje grusht pushtet nuk pranuan te jene pjese e struktures se DPS-se ?! Dmth po i barazojme te gjithe – ata qe gjate ketyre 30 viteve ia lepine prapanicen ketij pushtetit, ata qe vjellen e keqperdoren mjetet tona nen siglen e DPS-se, me ata qe i rezistuan ndershmerisht kesaj katrahure qe po zgjate qe 30 vjet?! Jo more zotni, aspak nuk qenke i SINQERTE, sepse e bardha dhe e zeza asku e askurre nuk do te jene te barabarta!

   • Shqiptari

    Faleminderit edmond qe ju pergjigje Sinqerisht-it se duket se edhe ky po knaqet me te arriturat e DPS-it.
    Kuku kuku kuku per ne kur te gjithe, si idiotat si te ndershmit I fshijme me nji fshise

    • Halja

     Nuk e di a u knaq me kto komente KRB? Pse jo, ne njanen ane rogjaku, ne tjetren ane, do t’ja choj nga USA s’paku nje doze te vogel te rregjimit te xhaxhit E. Dhe kshtu do te dij te udheheq Malesine me doren e hekurt, kjo simas imagjinates se KRB sepse ne realitet kurr se ka njoft.

    • Sinqerisht

     Shqiptari,
     ta kesh te qarte se kurrr e jeten time as qe jam knaqur as qe do te knaqem me te arriturat e DPS-it , siç po thua ti.
     Por poashtu ta dish se askurr nuk kam votua as qe do te votoj per DPS apo çfardo subjekti joshqiptare.
     Por poashtu ta dish se edhe me veprimtarine e partive shqiptare jam shume i zgenjyer dhe per disa vite as qe kam dal ne votime. Kesaj here dola me shprese se po behet diçka per kete Malesi te gjunjezuar, por prap rezultati ishte aj qe e merituam.
     Une po te pyes ty.. a ka far dallimi mes UDSH-s dhe DPS-s perveç se njera parti e ashtuquajtur shqiptare e tjetra qytetare ?!
     Si ma spjegon faktin se ASH e ka perfaqesuesin e vet ne Ministrine e arsimit e nen hunden e te cilit diskriminohen nxenesit shqiptare dhe asnje reagim nuk ka…
     Si ma spjegon faktin se rreth 100 nxenes shqiptare e bojkotuan mesimin ne gjysemvjetorin e pare ne Tuz e per kete problem asnje subjekt shqiptare nuk e tha snje fjale… Problemi ende vazhdon!!!

     Edhe une do te doja te ishte ashtu si po thoni ju , por per fat te keq nuk eshte ashtu. Une spo flas per deshira , siç po flisni ju, por per situaten reale.. Dhe situata reale ne Malesi eshte per faqe te zeze!
     Dhe ata te rinje qe vertete do te meritonin dhe i duhen Malesise nuk jane ne loje per te kandiduar per kryetar te komunes..
     Une sbesoj se ka ne DPS, UDSH apo Parti Boshnjake me te mire se Marjanin, edhe pse un as qe e njoh, por duke ditur se ka studjua ne Londer dua te besoj se sdo pranoje te jete loder e DPS dhe e Kerkanoviqit, siç ishin paraadhesit e tij…
     nese ti din se ka me te mire Ok..

   • Sinqerisht

    JO zotri , ate as qe e mendoj as qe e them se jane te njejte, Por ata te rinje qe po thua ti nuk mund te jene tash per tash ne krye te komunes.. Per rrethanat momentale, prej me te kqinjeve zgjedh me pak te keqin.. Dhe ne kete rast Marjani, si nje i ri i shkolluar ne Londer mund te jete nje risi per Malesine.. Dr Abedini eshte njeri i mire por per politike ska lidhje dhe as qe e pyet kush. Ligjin ne komunen e Tuzit e bene Kerkanoviqi, nje njeri injorant me shkolle te mesme i cili, siç perflitet , koheve te fundit ka blere nje diplome ne Sarajeve.
    Dhe zotri une po te them se edhe ata shqiptare qe kane udheheqe ne Malesi nuk kane sjelle asnje rezultat pozitiv, perkundrazi pas kuintave jane rrestuar me DPS per interesa personale.. Dhe une nga zgenjimi po e them kete edhe pse nuk e kam aspak te lehte ta thom por ky eshte realiteti i hidhur ne Malesi..
    Dhe po e perseris , ne keto rrethana te momentit mendoj se Marjani eshte me shpresdhenesi edhe pse jam i vetedijshem se ska shume hapsire per te vepruar jasht stadiumit te DPS..

 • Halja

  Po kuj po i intereson ka ka Marjani daja? Ajo qe na intereson asht qe asht i afermi i Kosova Rexha Bales, i cili po kqyr me e largue nga vetja e me jua lane dajave.

 • Rapsha

  Hm Kosove rezhe bala
  Po na ofendon pa njohur se kush jemi
  Mos gjyko para se te Kete resultate te Mira apo te
  Keqija
  Gjyko ata na Kane da malesine dy pjes en shqiperi e male te zi
  Edhe pse ke para emrit kosove nuk to te thote se to do te luftoshe
  Per shqiptare ma shame se ne
  Tung

  • Gruda

   Marjani eshte nje djale shume i mire, i shkolluar, vetem e keqja eshte se me mendim tim eshte ne nje parti te gabuar per nje Shqiptar.
   Te ishte fati per te e per ne ta kishte nje parti te vetme do te kishte shume sukses, dhe ater mendoja edhe un se do te ishte zgjellja e tij per kryetar me e mira zgjedhje per te gjith.

   • Zefi

    Si ti Gruda po don parti tjeter a po te duken se jan paka , per ner me muj te tana partit Shqiptare i baj i parti te vetme me ni emen qe me ju pershtat Malsis, per ket djalin qe behet fjal per ta nuk e njo por sa ashte ne parti te armikut kuvet puna vet per ta.