Sulmohet me bombë ambasada amerikane në Podgoricë, konfirmohet një i vdekur

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Podgoricë, u sulmua me bombë.

Ambasada u sulmua pak minuta pas mesnate, ndërsa konfirmohet një i vdekur.

Siç mësojmë jozyrtarisht, një person identiteti i të cilit nuk dihet, ka vdekur dhe dyshohet se është sulmuesi që hodhi bombën në ambasadë.

Mendohet se sulmuesi pasi që hodhi bombën në ambasadë, me një bombë tjetër bëri vetvrasje. /MALESIA.ORG/