Tërmet i fuqishëm godet Durrësin, ndjehet në Malësi – Dëme të shumta materiale në Durrës (video)

Dëme të shumta materiale janë shënuar në disa ndërtesa në Durrës. Nuk ka ende konfirmime në viktima njerëzore.

Një tërmet i fuqishëm ka goditur vendin tonë në orën 03:54.

Tërmeti ishte me magnitutë të Rihterit 6,2.

Epiqendra e tërmetit ishte 9km në veri të Durrësit.

Dridhjet e forta u ndjenë në Shqipëri, Kosovë, Mal të Zi, Maqedoni Lindore, Bosnjë dhe Kroaci. /MALESIA.ORG/