Deçiqi vazhdon pa humbje, barazon 2-2 me Buduqnostin

Deçiqi vazhdon pa asnjë humbje edhe pas gjiros së 5-të të Ligës së parë të Malit të Zi.

Sot në stadiumin e Tuzit, Deçiqi barazoi kundër Buduqnostit të Podgoricës më rezultat 2-2.

Buduqnosti shënoi dy gola në pjesën e parë, përmes Kordic në minutën e 20-të dhe Djukanovic në minutën e 34-të.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 0-2 për Buduqnost.

Ndërkaq, në pjesën e dytë ekipi jonë dominoi krejtësisht lojën.

Ishte Damir Kojasheviq i cili shënoi golin e parë për Deçiq, në minutën e 61-të.

Ndërsa golin e barazimit, në një mënyrë shumë atraktive, të shënuar me thembër, e shënoi sulmuesi Ilir Camaj në minutën e 72-të.

Djemtë tonë patën edhe mundësi tjera për të shënuar, por mbeti ky rezultati përfundimtarë.

Momentalisht Deçiqi renditet i treti në Ligën elitare të Malit të Zi. /MALESIA.ORG/