Shkolla e futbollit Deçiq zuri vendin e dytë në turneun nderkombetar në Kolashin

Shkolla e futbollit Deçiq zuri vendin en dytë në turneun nderkombetar i cili u mbajt ne Kollashin Kup 2021 nga data 26-29 gusht.

Gjenerata 2011 arriti në finale duke mposht kundershtaret e grupit Borac 4-2,Brskovo 9-0 dhe Partizan te Beogradit 0-2. Në gjysem finale u ndeshem me skuadren e Serdar ku fituam me rezultat 2-0. Ne finalen më të bukur nder te gjitha gjeneratat luajtem me Partizanin e Beogradit me rezultat 2-2 ndersa ne penallti kampioni i Serbis arriti fitore duke shenuar 2 gola.

Lojtari dhe golashenuesi ma i mire i ketij turneu me 12 gola nder te cilet dy i shenoj ne finale, u shpall Aleksander Gjokaj lojtar i Kf Deçiq.

Ky ishte sukses tjeter i rradhes per shkollen e futbollit Deçiq te cilet treguan nje loj te shkelqyer dhe sjellje shembullore e profesionale ne kete turne.
Goli ma i bukur i turneut ishte i Aleksander Gjokaj ne finale kunder Partizanit.

Leon Dukaj