Klitschko me mesazh nga Kievi, falënderon Shqipërinë për mbështetjen


Kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitschko përmes një video mesazhi nga kryeqyteti i Ukrainës ka falënderuar Shqipërinë dhe qytetarët e saj për mbështetjen.

Klitschko ka falënderuar edhe kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

“Të dashur qytetarë të Shqipërisë! E dashur Tiranë! I dashur miku dhe kolegu im, Erion! Së pari, dua t’ju falënderoj për strehimin e refugjatëve nga Ukraina, sidomos të fëmijëve tanë. E çmojmë shumë mbështetjen tuaj politike dhe ndërkombëtare. Ndihma juaj është shumë e rëndësishme për ne në këto çaste kritike”, ka thënë Klitschko.

Në videon e publikuar nga Veliaj, Klitschko thotë se nuk do e harrojnë kurrë kush janë miqtë e vërtetë të Ukrainës.