Futbollisti i Deçiqit, Kristjan Vulaj, nënshkruan me Vllazninë e Shkodrës


Futbollisti i Deçiqit, Kristjan Vulaj, tashmë do të luajë pë Vllazninë e Shkodrës, pasi që siç njoftojnë nga klubi shkodran, ata kanë nënshkruar kontraten me futbollistin nga Malësia.

Vulaj është mesfushor me tipare sulmuese, ndërkaq, siç mësojmë jozyrtarisht, ai do të ketë lojtari më i shtrënjtë te ekipi i Vllaznisë.

Kristjan Vulaj, 24 vjeçarë, ishte ndër lojtarët kryesorë të KF Deçiq, dhe ndër golashënuesit më të mirë në Ligën e parë të Malit të Zi.

/MALESIA.ORG/