Malësi e Madhe – Babë e bir humbën jetën gjatë përmbytjeve


Pjetër Rushaj (48 vjeç) dhe djalit të tij Jason, vetëm 14 vjeç humbën jetën tragjikisht mesditën e 20 nëntorit 2022 në vendin e quajtur “Grykë Lugje”, në njësinë administrative Shkrel, Malësi e Madhe.

Makina në të cilën udhëtonin babai me djalin dhe vajzën e tij u rrëmbyrn nga ujërat e përroit të Thatë. Vajza e familjes Rushaj mundi të dalë  nga uji në kohë e ndihmuar nga një banorë i zones. Ndërkaq babë e bir u morën nga rrjedha.

Trupat e tyre janë gjetur vetëm paraditen e së hënës, pas disa orë kërkimesh.

Shprehim ngushëllime të sinqerta familjes Rushaj!

/MALESIA.ORG/