Ministri Dukaj takohet me Papa Françeskun

Ministri i Administrates Publike Marash Dukaj, është duke qendruar në vizitë zyrtare në Republikën e Italisë,

Ai mori pjesë në audiencën e përgjithshme të udhëhequr nga kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku.

“Pas ceremonisë, e cila u mbajt në sallën Pali VI, pata rastin të flas me Papa Françeskun. Me atë rast i dhurova Papës një dhuratë simbolike dhe e ftova të vizitojë Malin e Zi”, deklaroi Dukaj.

Malesia.org