Shqipëria hakmerret, e mund Izraelin 3:0 në shtëpi

Shqipëria i është hakmarrë Izraelit për humbjen në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin Rusia 2018, duke e mposhtur me rezultat të njëjtë si mysafir.

Armando Sadiku realizoi dy gola dhe një tjetër e shënoi Ledian Memushaj për fitoren 0 me 3.

Në tabelë dy ekipet kanë nga nëntë pikë, ndërsa Shqipëria është e treta, me shtatë pikë prapa Spanjës dhe Italisë.

sadiiikUUUUUUUU by brilche

sadiiikUUUUUUUU by brilche

Arm@nd0 S@d1ku – I s r 0-2… by 87taras