List/Grid

Tag Arkivi: Hashim Thaçi

Thaçi kërkon nga Meta nënshtetësi shqiptare për qytetarët e Kosovës (Video)

Thaçi kërkon nga Meta nënshtetësi shqiptare për qytetarët e Kosovës (Video)


Debati mbi demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, i cili mban peng dhe liberalizimin e vizave të Kosovës, sollën që Presidenti Ilir Meta, në vizitën e tij zyrtare në… Lexo më shumë »


Thaçi përkrahë deklaratën e Ramës. Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

Thaçi përkrahë deklaratën e Ramës. Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme


Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti… Lexo më shumë »


Ferhat Dinosha ambasadori i parë i M.Z. në Kosovë

Ferhat Dinosha ambasadori i parë i M.Z. në Kosovë


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pranuar kredencialet të ambasadorit të Malit të Zi, Ferhat Dinosha. Deri tash Podgorica kishte refuzuar dërgimin e një ambasadori në Kosovë, derisa kishte… Lexo më shumë »


Hashim Thaçi: Nuk ka komb kosovar, shqiptarët kudo që jetojnë janë shqiptarë!

Hashim Thaçi: Nuk ka komb kosovar, shqiptarët kudo që jetojnë janë shqiptarë!


“Nuk ka komb kosovar, shqiptarët kudo që jetojnë janë shqiptarë”, tha Thaçi. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se Kosova ka identitet shtetëror, por identitet kosovar nuk ka dhe… Lexo më shumë »


Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shpallet qytetar nderi i Shkodrës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shpallet qytetar nderi i Shkodrës


Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shpallur sot qytetar nderi i Bashkisë së Shkodrës. Sipas një njoftimi nga Presidenca, me propozimin e të parës së Shkodrës, Voltana Ademi,… Lexo më shumë »


Thaçi: Jam kërcënuar nga lideri i Shtetit Islamik

Thaçi: Jam kërcënuar nga lideri i Shtetit Islamik


Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka marrë kërcënime me vdekje nga udhëheqësi i grupit militant Shteti Islamik (IS), për shkak të kundërshtimeve të tij ndaj… Lexo më shumë »


Paralajmërohen ankesa kundër vendimit “Qytetarë Nderi” të Ulqinit për Ramën dhe Thaçin

Paralajmërohen ankesa kundër vendimit “Qytetarë Nderi” të Ulqinit për Ramën dhe Thaçin


Pas ndarjes të mirënjohjeve “Qytetarë Nderi” të Ulqinit, kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës dhe zëvendëskryeministrit të Kosovës Hashim Thaçit, këshilltarët e Partisë Socialiste Popullore (SNP) dhe Frontit Demokratik, Andrija Cetkovic… Lexo më shumë »


Rama dhe Thaçi Qytetarë Nderi të Ulqinit

Rama dhe Thaçi Qytetarë Nderi të Ulqinit


Komuna e Ulqinit ka shpallur qytetarë nderi kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën dhe zëvendëskryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ceremonisë i parapriu një takim katërpalësh në mes të kryeministrit të Shqipërisë… Lexo më shumë »


Abazoviq: Mirënjohjet Ramës dhe Thaçit vendimeve diskutabile

Abazoviq: Mirënjohjet Ramës dhe Thaçit vendimeve diskutabile


Vendimin për mirënjohjet “Qytetarë Nderi” të Ulqinit për Ramën dhe Thaçin, deputeti i pavarur Dritan Abazoviq e ka vlerësuar si vendim diskutabil. Në ditën e Komunës së Ulqinit, kryetari i… Lexo më shumë »


Thaçi dhe Rama qytetarë nderi të Ulqinit

Thaçi dhe Rama qytetarë nderi të Ulqinit


Në seancën solemne për Ditën e Komunës së Ulqinit, më 4 prill, me ftesë të kryetarit të Komunës Fatmir Gjeka, do të marrin pjesë krerët e Malit të Zi, ambasadorët… Lexo më shumë »