Shoqata “Malësia e Madhe” – Grumbullim fondesh për të ndihmuar Malësinë

Shoqata “Malësia e Madhe” në Detroit organizon mbrëmje për grumbullim fondesh për të ndihmuar Malësinë.

Mbrëmja do të zhvillohet në Kishën e Shën Palit në Rochester Hills, të dielën, më 19 shkurt, më fillim në ora 7:00pm.

 

Tags: ,
 • Niko

  Nuk e kuptoj se si ja lejojne vetes me dale me shkrime qe duken si me i pas shkrua analfabetat??? Nese nuk dini me shkrua shqip, ju duhet me gjet njerez qe dine shkrim-leximin se ne kete menyre ju po nencmoni Shoqaten dhe veprimtarin e saje te shenjte.

  • NY-NY

   Niko – nuk asht ne pyetje drejteshkrimi por qellimi i mire i mergimtarve. Cdo here i dalin ne ndihme Malesise, jo pse u tepron pasunia, por deshira qe te ndhihmojne. Tung!

  • Shqiptari

   Niko, nuke po dij a e ke emnin shqip a nashke.
   Nese nuk e din, njekta shoket qe udheheqin me shoqaten (pervec Luket, e edhe aj ka shkua ne Amerik i ri) kan lind ose shkua ne Amerik femi, jane rrit e edukuar prej Avokat, Inxhinjer e Magjister.
   Mose ja u kqyr gabimet ne drejteshkrim se pasha perendin ma shum bajne gabime ne drejteshkrim ne universitet te Tiranes e Prishtines, se ma ne te folun mos dvet.
   Dashte Zoti e punojn mir per te mir te Malsis, se kto tjerat ja u falim.
   Ni ije en Amerik nepe nji dollar e hjeku marrinave

   • Niko

    Une e ceka ne koment “veprimtarine e tyre te shenjte”. Kjo eshte nje kritike qellim mire. Nuk thash se te gjithe duhet ta dine shkrimin shqip, por se pakut komunikatat te jene nivel te duhur sepse ato i lexojne nga qarqe te ndryshme shqiptare, dhe “njohja ” e pare me shoqaten behet pikrisht permes ketyre komunikatave.

    • oka

     Shume ne rregulle je Niko!