List/Grid

Arkivi Mujorë: Mars 2017

Toleranca fetare tek shqiptarët

Toleranca fetare tek shqiptarët


Nga Qani Osmani Shqiptarët janë ndër popujtë më të vjetër jo vetëm të gadishullit Ballkanik por edhe të Evropës. Ata janë një ndër popujt me shumë probleme, si ekonomike dhe… Lexo më shumë »


Policia malazeze ndalon kalimin e shtetasve shqiptarë

Policia malazeze ndalon kalimin e shtetasve shqiptarë


Policia malazeze nuk ka lejuar kalimin 100 shtetasve shqiptarë në pikën kufitare të Muriqanit këtë të enjte. Shumë prej tyre nga zona e Shkodrës tregojnë jashtë kamerave se autoritetet malazeze… Lexo më shumë »


Komedia për të rinj “Makaronat e shejtanit” në QKI “Malësia” në Tuz

Komedia për të rinj “Makaronat e shejtanit” në QKI “Malësia” në Tuz


Të premten me 31. Mars 2017 në ora 20:00 në Qendrën kulturo-informative „Malësia” në Tuz do të shfaqet komedia për të rinj “Makaronat e shejtanit” e autorit Lazer Lumezi, interpretuar… Lexo më shumë »


Shoqata “Atdhetare Malesia e Madhe” nga Detroiti do të ndajnë 25 bursa për studentët nga Malësia

Shoqata “Atdhetare Malesia e Madhe” nga Detroiti do të ndajnë 25 bursa për studentët nga MalësiaRruga Ulqin-Krythë : Nimanbegu dyshon në neglizhencën e partnerit të vet në koalicionin qeveritarë?

Rruga Ulqin-Krythë : Nimanbegu dyshon në neglizhencën e partnerit të vet në koalicionin qeveritarë?


Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi , si dhe deputeti i Koalicionit “Shqiptarët të vëndosur” ( FORCA-UDSH, ASH), Genci Nimanbegu, në seancën e djeshme të Kuvendit të MZ, i… Lexo më shumë »


Varrezat e Malësisë pa përkujdesje institucionale

Varrezat e Malësisë pa përkujdesje institucionale


Nga Gjekë Gjonaj Anembanë Malësisë, në Tuz, Hot, Grudë, Triesh e Kojë gjenden disa lokacione të varrezave katolike dhe myslimane. Varrezat e besimtarëve myslimanë janë më pak të mirëmbajtura derisa… Lexo më shumë »


PD: Cungu e ka fyer dhe nënçmuar Presidentin Nishani,  për shkak të këtij skandali Cungu mban pergjegjësi politike dhe morale

PD: Cungu e ka fyer dhe nënçmuar Presidentin Nishani, për shkak të këtij skandali Cungu mban pergjegjësi politike dhe morale


Partia Demokratike, si parti nacionale, e ka mbështetur propozimin e kryetarit aktual të Komunës së Ulqinit dhe liderit të Forcës Nazif Cungu që Presidenti i Republikës së Shqipërisë z. Bujar… Lexo më shumë »


Camaj: Kur Nika flet për manipulime, sigurisht rrin para pasqyret

Camaj: Kur Nika flet për manipulime, sigurisht rrin para pasqyret


Në redaksinë tonë mbërriti reagimi i Funksionarit të LD, Nikollë camaj, i cili reagon në deklaratën e Zëvendës-kryetarit të ASH-së, Nik Gjeloshaj.  Lexoni reagimin e Camaj REAGIM NDAJ ATYRE QË ME… Lexo më shumë »


Gjeloshaj: Politikanëve të tillë u ka kaluar koha

Gjeloshaj: Politikanëve të tillë u ka kaluar koha


Zëvendës-kryetari i Alternativës Shqiptare Nik Gjeloshaj në një postim në faqen e tij në facebook, ka reaguar ndaj deklaratës së Nikollë Camajt në lidhje me statusin e komunës së Tuzit…. Lexo më shumë »


Shoqata “Malesia e Madhe” nga NY do të ndajnë tridhjetetre bursa për studentët nga Malësia

Shoqata “Malesia e Madhe” nga NY do të ndajnë tridhjetetre bursa për studentët nga Malësia


Shoqata “Malesia e Madhe” nga NY, ka bërë përzgjidhen e studentëve nga Malësia që do të shpërblehen me bursë për vitin akademik 2016/2017. Për këtë vit akademik bursat kanë pëfituar… Lexo më shumë »