List/Grid

Arkivi Ditorë: 23:33

Rama: Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni i dashur President!

Rama: Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni i dashur President!


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një postimi në profilin e tij zyrtarë në Facebook ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i cili vendosi… Lexo më shumë »


Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini në Podgoricë

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini në Podgoricë


Përfaqësuesja e Lartë e çështjeve të jashtme dhe politikave të sigurisë në BE, Federica Mogherini ,e nisi valën e vizitave të saj në rajon, i cili e sjell në Mal… Lexo më shumë »


Komandot shqiptare do të luftojnë kundër ISIS në Irak

Komandot shqiptare do të luftojnë kundër ISIS në Irak


Shqipëria do të dërgojë në Irak, një njësi ushtarake operacionale, një togë e cila do marrë pjesë në operacionet tokësore kundër militantëve të organizatës terroriste ISIS. Ministrja e Mbrojtjes Mimi… Lexo më shumë »