List/Grid

Arkivi Ditorë: 17:46

Hendbollistja Suzana Ujkaj nga Malësia i bashkohet klubit të Istogut

Hendbollistja Suzana Ujkaj nga Malësia i bashkohet klubit të Istogut


Hendbollistja Suzana Ujkaj nga Malësia, javën e kaluar i është bashkuar “KH Istog” në kampionatin e Kosovës. “Ndjehem shumë e lumtur dhe njëkohësisht e privilegjuar që jam pjesë e KH… Lexo më shumë »


Udhëheqësit të Ansamblit Shqiponja, Agron Pllumaj, pas një viti i dorëzohen çmimet e fituara në Bullgari

Udhëheqësit të Ansamblit Shqiponja, Agron Pllumaj, pas një viti i dorëzohen çmimet e fituara në Bullgari


Ansambli Shqiponja nga Tuzi vitin e kaluar kishte marrë pjesë në festivalin botërorë të zhvilluar në Bullgari, ku kishte fituar tri medalje të arta dhe çmimin kryesorë të Festivalit. Ndërkaq,… Lexo më shumë »


Romela Begaj, medalje ari në Botërorin e Peshëngritjes

Romela Begaj, medalje ari në Botërorin e Peshëngritjes


Spektakël jashtëzakonshëm i peshëngritjes shqiptare me Romela Begajn në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sportistja shqiptare që garon në peshën deri në 69… Lexo më shumë »