List/Grid

Arkivi Mujorë: Nëntor 2017

Përfaqësuesë të komuniteteve fetare të Ulqinit së bashku në tubimin “Të ruajmë harmoninë ndërfetare”

Përfaqësuesë të komuniteteve fetare të Ulqinit së bashku në tubimin “Të ruajmë harmoninë ndërfetare”


Të shtunën, me 2 dhjetor, në Galerinë e Qendrës për kulturë në Ulqin, me fillim në ora 19:30, do të mbahet tubimi “Të ruajmë harmoninë ndërfetare”. Në këtë tubim do… Lexo më shumë »


Gjonaj: Malazezimi i votave shqiptare rrezikon shuarjen e shqiptarëve si etnitet

Gjonaj: Malazezimi i votave shqiptare rrezikon shuarjen e shqiptarëve si etnitet


Nga Gjekë Gjonaj Të dielën e shkuar përfunduan edhe një palë zgjedhje lakale në Malësi – Tuz.  Me votën e qytetarëve të atjeshëm me shumicë shqiptare partitë shqiptare, sipas konfirmimit… Lexo më shumë »


DPS së shpejti fillon bisedimet për formimin e pushtetit në Tuz

DPS së shpejti fillon bisedimet për formimin e pushtetit në Tuz


Bisedimet për formimin e pushtetit lokal në Tuz pritet të fillojnë pasi që Komisioni i Zgjedhjeve të paraqes rezultatet zyrtare të Zgjedhjeve lokale të mbajtura të dielën në Malësi. DPS-ja,… Lexo më shumë »


Ambasada e Shqipërisë në Podgoricë, pritje për festën e Flamurit

Ambasada e Shqipërisë në Podgoricë, pritje për festën e Flamurit


Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Podgoricë organizoi pritjen me rastin e Ditës së Flamurit dhe 105-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Në këtë eveniment morri pjesë Nënkryetari i Parlamentit të Malit… Lexo më shumë »


Ivanaj : Krenar me ata që rezistuan

Ivanaj : Krenar me ata që rezistuan


Te nderuar qytetare te Malesise, Zgjedhjet e 26 nentorit edhe nje here treguan se ne Mal te Zi, fjala demokraci, vote e lire, egziston vetem ne leter. Votat u shiten… Lexo më shumë »


LDSH: Me konsenzus drejt jetesimit të marreveshjes

LDSH: Me konsenzus drejt jetesimit të marreveshjes


Të nderuar qytetarë dhe qytetare të Malësisë, Duke i uruar çdo shqiptari 28 Nëntorin, këtë Ditë të shenjtë për kombin shqiptar, ju përkujtojmë sakrificat e mëdha të të parëve tonë,… Lexo më shumë »


Meta: Ju uroj Festën Kombëtare me poezinë e një nxënëseje nga Medvegja

Meta: Ju uroj Festën Kombëtare me poezinë e një nxënëseje nga Medvegja


“Gëzuar Ditën e Flamurit për të gjithë shqiptarët!” – Kështu ka uruar sot, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’ia përcjellë urimin… Lexo më shumë »


Nikollë Nikprelaj, këngë dedikuar politikanëve tonë (video)

Nikollë Nikprelaj, këngë dedikuar politikanëve tonë (video)


Këngëtari i mirënjohur nga Malësia Nikollë Nikprelaj i zhgënjyer nga rezultatet e partive politike shqiptare në Zgjedhjet lokale në Malësi, ua dedikon këtë këngë:


UDSH nuk përjashton mundësinë e koalicionit me DPS-në

UDSH nuk përjashton mundësinë e koalicionit me DPS-në


Në zgjedhjet lokale në Malësi të zhvilluara të dielën, DPS-ja ka fituar numrin më të madh të votave, duke siguruar 15 nga 32 mandate të mundshme. Megjithatë për krijimin e… Lexo më shumë »


Alternativa Shqiptare: Ky rezultat, nuk na kënaqë aspak

Alternativa Shqiptare: Ky rezultat, nuk na kënaqë aspak


Të nderuar qytetarë të Malësisë, Pas zgjedhjeve lokale të 26 Nëntorit, Alternativa Shqiptare, pas gjithë atyre presioneve dhe manipulimeve që u ushtruan ndaj qytetarëve shqiptarë, nga mekanizma të ndryshëm të… Lexo më shumë »