Nikollë Nikprelaj, këngë dedikuar politikanëve tonë (video)

Këngëtari i mirënjohur nga Malësia Nikollë Nikprelaj i zhgënjyer nga rezultatet e partive politike shqiptare në Zgjedhjet lokale në Malësi, ua dedikon këtë këngë:

Tags: 
 • Sinqerisht

  Zemra te kendofte Nikolle Nikprelaj, por teper e bute per liderucat tane, se prap skan me e kuptua se u eshte zhyte veshi ne tul!!!

 • RodRopit

  shtir a me ke ma komtar se ky ci kton per pare.
  more nikolla n ti edhe kur kton nuk ban duete e jo ma me ke en politik ku duhet me veprua en shum fusha me shum njerz.
  kshtu ci rrij b.. s….. e hiqu vajtimesh

  • Camaj

   Normal se Nikolla jeton nga muzika e ky asht profesioni i tij, chi na nderon krejt Malsin me ata cka ban. E ti dmth po e barazon me ata chi kishte me u dasht me perfaqsua interesin kolektiv e jo personal. Por taman ashtu asht, se politikant ton jan aty per inter te vet, dhe jetojn nga ajo pun.
   Taman e ke paraqit nivelin e politikanve ton me ket shembull.

 • Samirja

  Nikolle kqyr merru me cimilim, se vetem aty je i mire. Ke nise mu ba si Linda Morina, e kjo nuk te ka hije. Partite shqiptare, nuk ja te ashtuquajtuna, por me program e aktivitet jane shqiptare. Pse partite tjera kane pushtet me premtua e me ba ma shume, asht i ceshtje qe ti Nikolle, nuk e kupton.

 • Luka

  Te lumte ajo goje Nikoll Nikprelaj, se ata meritojn shum ma keq

  • Samirja

   Po pse metitojne Luk? Sa mire e paski di ti e Nikolla rezultatin e zgjedhjeve? Po, po e paski di sepse para zgjedhjeve e keni shkrua tekstin dhe normalisht: votoni DPS-in, mandej partite shqiptare kan faj. Pse Nikolla nuk e bani i katk para zgjedhjeve, me i thirre malsort me i votua parite shqiptare!? Hiqnju bre ktyne gjanave se kjo kang asht me perfitua ne korriz te Malsise. Marre me u ardhe.

   • Linda Morina

    Ta lumsha Sajmire! Kollaj asht me u ba patriot me fjale e chifteli, por lypen vepra. E dijm tan se kush jemi prandej s’kem pse shitemi per dikan tjeter. Ke ba nje krahasim te mire sa i perket chiftelis dhe Lindes.

 • NY-NY

  Vetem partite jane fajtore. Populli qe ka votue per DPS nuk asht fajtor. Ne nuk kem votue per DPS per interes. “Pshtyj perpjet se te bje ne fytyre”!

  • votuesi

   Pun m…t edhe puna jote, po cka bane per mos me ardh deri te kjo situate.E paske pas thur vajtimin shum ma heret se casht dit rezultati,pse se ndihmove ndonjanen parti,po ti se hape gojen pa ti mbush xhepat me euro.

 • ARBËRI

  Ma’j keq ishe kënë ti Nikollë po të kishe pas rast!

 • Malsori

  Vaji i burrit asht kenga. T’lumt Nikollë Nikprelaj.

  • Samirja

   Kam respekt per artistin, por ksaj here ia paska fut kot. Dhe jo vetem
   Kot, por isha tyrpnua me dsl publikisht me ket berllok

   • Peci prej Gurrecit

    Une te gjitha keto kritika ndaj Nikolles i shoh si “idhnoju gomarit e bjeri samarit” (te kerkoj ndjese per kete krahasim Nikolle). Ne vend qe te vejme gishtin ne krye, ne kerkojme te gjejme fajtorin kujdestar. Por edhe kjo dukuri nuk asht e re per ne ne Malesi! Sa i perket kontributit te Tij, vogesite si imja e ndonjerit tjeter ketu do te duhej ti neverisin te gjithe dashamiresit e mirefillte te Malesise kur guxojme te insinuojme se si Nikolla e paska lehte me kange e cifteli dhe s’paska dhane kontributin e vet. Duket se kujtesat tona jane te shkurta (s’ka nevoje Nikolla t’ja numroj une te bemat e Tij kjofte edhe vec ato te kanges), e ndoshta qellimet tona jo edhe aq dashamirese kur leshohena ne keso aventurash helmuese!