List/Grid

Arkivi Mujorë: Tetor 2017

Tre lista shqiptare për zgjedhjet lokale në Tuz/Malësi

Tre lista shqiptare për zgjedhjet lokale në Tuz/Malësi


Sot në mesnatë skadon afati ligjor i dorëzimit të listave zgjedhore për zgjedhjet lokale në Malësi, të cilat do të zhvillohen më 26 nëntor. Për zgjedhjet lokale të Komunës së… Lexo më shumë »


Ambasada shqiptare në Podgoricë mirëpret marrëveshjen e subjekteve politike shqiptare për bashkëpunim pas zgjedhjeve lokale

Ambasada shqiptare në Podgoricë mirëpret marrëveshjen e subjekteve politike shqiptare për bashkëpunim pas zgjedhjeve lokale


  Në redaksinë tonë kemi fituar një deklaratë për medie të Ambasadës së Shqipërisë në Mal të Zi, përmes të cilës përshëndetet marrëveshja e arritur në mes subjekteve politike shqiptare të… Lexo më shumë »


Ish këshilltari i LD, Prel Ujkaj i bashkohet ASH

Ish këshilltari i LD, Prel Ujkaj i bashkohet ASH


Të nderuar qytetarë, Pas dorëheqjes sime, revoltit të shprehur ndaj padrejtësive, punës konstante të sinqertë dhe takimeve çdoditore formale dhe joformale për unifikim të faktorit Shqiptarë, parimisht në Malësinë tonë… Lexo më shumë »


Subjektet politike në Malësi nuk konfirmojnë formimin e koalicionit për zgjedhjet lokale

Subjektet politike në Malësi nuk konfirmojnë formimin e koalicionit për zgjedhjet lokale


Në edicionin e sotëm të lajmeve të Top Channel u transmetua lajmi se katër subjektet politike që veprojnë në Malësi, kanë nënshkruar koalicion për dalje të përbashkët në zgjedhjet lokale… Lexo më shumë »


Pllumaj: “Më falni që jam malësor, shqiptar që jetoj në Mal të Zi”

Pllumaj: “Më falni që jam malësor, shqiptar që jetoj në Mal të Zi”


Reagim publik ndaj Ministrisë së Arsimit në Shqipëri Është hera e parë që shkruaj në mënyrë publike, jo nga gëzimi, por thjesht nga zhgënjimi ndaj padrejtësisë nga Ministria e Arsimit… Lexo më shumë »


David Dreshaj në “Kënga Magjike” (Video)

David Dreshaj në “Kënga Magjike” (Video)


Këngëtari i ri nga Malësia David Dreshaj në festivalin “Kënga Magjike” në Tiranë


Dritan Abazoviq akuzon rëndë DPS-në

Dritan Abazoviq akuzon rëndë DPS-në


Lideri dhe Deputeti i Lëvizjes Qytetare Ura, Dritan Abazoviq, gjatë emisionit Studio e Hapur në TV Boin, foli për zgjedhjet lokale që do mbahen në Komunën e Tuzit, komunë në… Lexo më shumë »


Klinika e Dr. Zef Prela Lucaj në Michigan ka qënë bujare si “Shtëpia e Malësorit “

Klinika e Dr. Zef Prela Lucaj në Michigan ka qënë bujare si “Shtëpia e Malësorit “


Këmbanat e kishës filluan të binin që herët në mëngjez. E Hëna e datës 23 Tetor 2017 do të mbahet mend për shume vite e do të kujtohet gjithmonë nga… Lexo më shumë »


Këshilli i prindërve autorizon avokatin për nisjen e procesit gjyqësorë ndaj IPSHF “Mahmut Lekiq”

Këshilli i prindërve autorizon avokatin për nisjen e procesit gjyqësorë ndaj IPSHF “Mahmut Lekiq”


Vazhdon diskrimini i nxënësve shqiptar në shkollën fillore “Mahmut Lekiq” në Tuz. Lexoni kumtesën e Këshillit të prindërve: Njoftim mbi gjendjen aktuale në IPSHF “M.Lekiq”në Tuz. Diskriminimi ndaj nxënësve shqiptarë… Lexo më shumë »


Lucë Junçaj: Garen politike kunder DPS-së, nuk mund ta udheheqin eksponentat e qeverisë

Lucë Junçaj: Garen politike kunder DPS-së, nuk mund ta udheheqin eksponentat e qeverisë


Nga Lucë Junçaj Të nderuar miq, Për hir të vërtetës më duhet të reagoj për të patëvërtetat që shkruhen në shkresen e Ash. Së pari, LDSH-ja duke u nisur nga… Lexo më shumë »