List/Grid

Arkivi Mujorë: Shtator 2017

LDSH, fton subjektet politike shqiptare për një qeverisje shqip

LDSH, fton subjektet politike shqiptare për një qeverisje shqip


  Lidhja Demokratike Shqiptare në kumtesën e sotme zbardhë qëndrimet e veta, lidhur me pohimet se nuk do të bashkëpunoj me subjketet e tjera poltike  shqiptare. Në kumtesë ajo shprehet e… Lexo më shumë »


Zeneli: Çështja e Komunës së Tuzit dhe lobimi i Diasporës shqiptare në SHBA

Zeneli: Çështja e Komunës së Tuzit dhe lobimi i Diasporës shqiptare në SHBA


( Si e ndërgjegjësoj,vite me radhë, Diaspora Shqiptare çështjen e Komunës së Tuzit ? ) Me 27 Prill 2017, Kuvendi i Malit të Zi,me shumicë votash aprovoj Ligjin për organizimin… Lexo më shumë »


Takimi Haradinaj-Rama: Do të shembim kufirin me Kosovën

Takimi Haradinaj-Rama: Do të shembim kufirin me Kosovën


Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj  ka zhvilluar një vizitë në Shqipëri. Në takimin me homologun e tij  në Shqipëri, Edi Rama u përcollën mesazhe të rëndësishme. Dy kryeministrat premtuan se… Lexo më shumë »


Intervistë me muzikantin e njohur Samir Beqaj

Intervistë me muzikantin e njohur Samir Beqaj


Samiri u rrit me dashuri për muzikën dhe këngën. Sot vazhdon të njëjtin pasion. MALESIA.ORG – Intervistën tonë do ta fillojmë si zakonisht. Do të kthehemi tek fëmijëria juaj… Samir… Lexo më shumë »


Pacolli bën bashkë partitë shqiptare të Malit të Zi

Pacolli bën bashkë partitë shqiptare të Malit të Zi


Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka mbledhur sot në një takim në Podgoricë përfaqësuesit e partive politike shqiptare. Në një takim të përbashkët, Pacolli ka folur… Lexo më shumë »


Ministri i jashtëm i Malit të Zi ia thotë në sy Pacollit: Demarkacioni është punë e kryer

Ministri i jashtëm i Malit të Zi ia thotë në sy Pacollit: Demarkacioni është punë e kryer


Ka përfunduar takimi mes shefave të diplomacive të Kosovës dhe Malit të Zi, Behgjet Pacolli dhe Sërxhan Darmanoviq. Padyshim se në këtë takim nuk kishte si të mos diskutohet për… Lexo më shumë »


Koreanët kënaqen publikun malësor

Koreanët kënaqen publikun malësor


 Më 25 shtator 2017, në QKI “Malesia”, në Tuz, nën organizimin e Federatës së Taekwondos së Malit të Zi, Komitetit Olimpik dhe klubeve të Taekwondose nga Malesia, u mbajt manifestimi… Lexo më shumë »


Situata në shkollën fillore mbetet e pandryshuar edhe përkundër bojkotit!

Situata në shkollën fillore mbetet e pandryshuar edhe përkundër bojkotit!


Këshilli i prindërve i IPSHF ” Mahmut Lekiq”     KUMTESË PËR OPINJON   Situata në shkollen fillore ne Tuz mbetet e pandryshuar edhe pas nje javë bojkoti të pjesshëm dhe kjo falë… Lexo më shumë »


Shënohet 1 vjetori i vdekjes së Akademik Gjelosh Gjokaj

Shënohet 1 vjetori i vdekjes së Akademik Gjelosh Gjokaj


Me organizim të familjes dhe me prezencë të shumë dashamirëve të piktorit Gjelosh Gjokaj dhe të veprës së tij, ndër të cilët Ambasadoret e Republikës së Shqipërisë dhe Kosovës, Ernal… Lexo më shumë »


Cungu: PDS do të kenë përkrahjen tonë nëse respekton marrveshjen

Cungu: PDS do të kenë përkrahjen tonë nëse respekton marrveshjen


 Në të perditshmen “Vijesti” , të ditës së sotme, në tekstin e Samir Adroviq, kryetari i Komunës së Ulqinit dhe Lideri i Forcës, u shpreh se kandidati i PDS-së, për… Lexo më shumë »