List/Grid

Tag Arkivi: Edi Rama

Takimi Haradinaj-Rama: Do të shembim kufirin me Kosovën

Takimi Haradinaj-Rama: Do të shembim kufirin me Kosovën


Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj  ka zhvilluar një vizitë në Shqipëri. Në takimin me homologun e tij  në Shqipëri, Edi Rama u përcollën mesazhe të rëndësishme. Dy kryeministrat premtuan se… Lexo më shumë »


Rama prezanton Qeverinë. Kabinet më i vogël, 50% femra

Rama prezanton Qeverinë. Kabinet më i vogël, 50% femra


Siç paralajmëroi Top Channel pak ditë më parë, Edi Rama prezantoi një qeveri të vogël, me 14 portofole gjithsej, përfshirë edhe atë te kryeministrit, nga 21 të mandatit të parë…. Lexo më shumë »


Edi Rama me kostum, kravatë dhe atlete të bardha në Samitin e Triestës

Edi Rama me kostum, kravatë dhe atlete të bardha në Samitin e Triestës


Me kostum klasik, kravatë dhe atlete të bardha sportive, ishte kjo veshja e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës në Samitin e Triestës. Edhe këtë herë Rama tërhoqi vëmendjen e medieve… Lexo më shumë »


Thaçi përkrahë deklaratën e Ramës. Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

Thaçi përkrahë deklaratën e Ramës. Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme


Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti… Lexo më shumë »


Kryeminstri i Shqipërisë, Edi Rama, në vizitë në MZ – Injoron Tuzin-Malësinë

Kryeminstri i Shqipërisë, Edi Rama, në vizitë në MZ – Injoron Tuzin-Malësinë


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,  ishte  sot  në vizitë zyrtare në Mal të Zi, ku u prit me nderimet më të larta shtetërore nga Kryeministri i Malit të Zi, Dusko… Lexo më shumë »


Rama: Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni i dashur President!

Rama: Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni i dashur President!


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një postimi në profilin e tij zyrtarë në Facebook ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i cili vendosi… Lexo më shumë »


Rama, Athinës e Dules: Himara shqiptare. Hiqni ligjin e Luftës

Rama, Athinës e Dules: Himara shqiptare. Hiqni ligjin e Luftës


Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot nga foltorja e Kuvendit, kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule. Në fjalën e tij Rama ka dhënë sqarime rreth postimit të bërë për Akropolin… Lexo më shumë »


Edi Rama: Himara njihet dhe është veç shqiptare

Edi Rama: Himara njihet dhe është veç shqiptare


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë një deklaratë të fortë, duke thënë se Athina ka qenë  dikur qytet shqipfolës, kjo duk u bazuar në dokumenta dhe dëshmi autentike. Në… Lexo më shumë »


Edi Rama në Zonën e Debatit (VIDEO)

Edi Rama në Zonën e Debatit (VIDEO)


A e bëri heroin apo tradhtarin Edi Rama me rastin e vizitave në Serbi? Çfarë thotë ai për akuzat se në Beograd foli për diçka që nuk i takon? Cili… Lexo më shumë »


Rama në Beograd: Sa më shpejt Serbia ta njohë Kosovën, aq më mirë për të gjithë

Rama në Beograd: Sa më shpejt Serbia ta njohë Kosovën, aq më mirë për të gjithë


Në Samitin e Beogradit për Sigurinë, kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij serb Aleksandar Vuçiq debatuan për Kosovën. Në fillim, Vuçiq u ankua se Bashkimi Evropian po bënte shumë… Lexo më shumë »