Kajoshaj: Do të negociojmë me DPS-në për formimin e pushtetit në Malësi

Bartësi i listës zgjedhore të Unionit Demokratik të Shqiptarëve (UDSH) në zgjedhjet në Malësi Fadil Kajoshaj tha se kjo parti do të negociojë me DPS-në për formimin e pushtetit në Malësi.

„Ata (DPS) shprehen vullnetin që të vazhdojnë bashkëpunimin me partnerët tradicional, ndërsa këto partnerë jemi ne – UDSH“, tha Kajoshaj për „Vijesti“.

Sipas fjalëve të tija, kushtet e UDSH-së janë ruajtja e dygjuhësisë në të gjitha institucionet dhe punësimi proporcional, por jo në baza partiake.

Kajoshaj nuk tha se a do të ketë bisedime me Alternativën Shqiptare, e cila kërkoi takimin e përfaqësuesve të partive nacionale shqiptare në Malësi.

Tags: , ,
 • Vrojtuesi

  Ti e paç faqen e zeze more z…!

 • Kosove Rexha Bala

  Fadil Kajoshaj e dhe UDSH, jane kellire dhe mbeturina papastertie te Ferat Dinoshes. Udheheqesia e asaj organizate tradhtare jane nje uje i qelbur e i turbullt , porsi kafshe kerbishtore, kerrusen, kerbythen e germuqen para shkjaut duke i marre nderin vatanit e duke na turperuar para gjithkuj. O Fadil Kajoshi turpi te mbulofte! si e ndien veten kur del ne Tuz e te shikojne shqiptaret

  • Lujza

   Fadili se ka problem si kan me kqyr shqiptart, randesi ka per ta te kqyrin mire boshnjakt e “Karabushkos”

 • RodRopit

  rrespektoje nenshkrimin o f…
  iher merru vesh me subjektet nacionale ater me tjert