Abonohu tek Lajme

Lajme

Presidenti Nishani nderon prijësin legjendar Dedë Gjon Lulit me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”

Presidenti Nishani nderon prijësin legjendar Dedë Gjon Lulit me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në Pallatin e Brigadave ku ishin të pranishëm drejtues të njësive vendore, përfaqësues të Malësisë së Madhe, studiues, historianë, miq nga Kosova dhe nga… Lexo më shumë »

Inaugurohet shtatorja e Dedë Gjon Lulit në Tiranë (e plotësuar)

Inaugurohet shtatorja e Dedë Gjon Lulit në Tiranë (e plotësuar)

Tiranë, 27.11.2015 – Heroi Dedë Gjon Luli është nderuar sot me një shtatore në qendër të Tiranës, në afërsi të Muzeut Historik Kombëtar. Përurimi i shtatores të Heroit të Malësisë së… Lexo më shumë »

Takohën në Ulqin FORCA, UDSH dhe LD në MZ dega e Malësisë

Takohën në Ulqin FORCA, UDSH dhe LD në MZ dega e Malësisë

Dje në Ulqin (më 25.11.2015) është mbajtur një takim pune në mes kryetarëve të partive FORCA, UDSH dhe LD në MZ dega e Malësisë ku pas takimit eshte dalë me një kumtesë… Lexo më shumë »

Abonohu tek Kulturë

Kulturë

Abonohu tek Sport

Sport

Abonohu tek Të Ndryshme

Të Ndryshme