Ndeshje miqësore në mes Malësisë dhe Diasporës, organizuar nga Klubi i futbollit “Malësia 2010”

 

Më 25 dhjetor 2017, në fushën e futbollit në Vuksanlekaj, Klubi i futbollit “Malësia 2010”, në bashkëpunim me diasporën shqiptare, për të parën herë në Malësi, organizoi ndeshje miqësore në mes ekipit të Malësisë dhe atij të Diasporës, ku morën pjesë trajnerë këngëtarë dher afarist të ndryshem nga Malësia dhe Diaspora.

Organizaotrë të ndeshjes ishin trajneri i KF “Malësia 2010”, David Camaj dhe nënkryetari Shoqatës Malësia e Madhe nga New Yorku Agron-Goci Lulgjuraj.

Ndeshjen e përcollën një numer i konsiderueshem qytetarësh nga vendi dhe diaspora.

Rezultati  gjate ndeshjes ishte  në barazim 2 me 2, ndërsa  rezultati në penallti përfundoi me fitoren e ekipit nga Diaspora.

David Camaj në emer të Klubit Malesia, bëri ndarjen e disa mirnjohjeve për disa përkrahes të ketij klubi nga Malesia dhe Diaspora.

Ishte ky një rast i mirë për shoqërim në mes të bashkvendasve tonë  që jetojnë në mërgim, të cilët kaluan disa çaste të këndshme së bashku.

Ky ishte një organizim i qelluar dhe shpresojmë dhe dëshirojmë që në të ardhmen të bëhet tradicional, çka ishte edhe mesazh i organizatorëve. 

Albert Camaj

 • Martin Uli

  Urime e Sukses klubit Malsija me Sportista ne krye me Kryetarin Organizatorin Trajnerin tash 10 vite David Camaj ci po ushtron Rinin e Malsis ci disa sportista kan korr sukses ne karieren e luejn ne klube te njoftuna professionale ci kan nanshkrue kontrata me shum Lek. Ky Artist David Camaj meriton ni Respekt e perkrahje nga Malsort e Malsis nga Diaspora nga Biznismenat e Malsis se kjo gjys Komunet nuk e perkrah Klubin Malsia. Ci me ligj e meriton perkrahjen financiare se kjo Komun e ka buxhetin por se paska per Malsor. Falemderoj Klubin Malsia ne krye me Tranjerin David Camaj per Respekt ci me dhan ne Stadiumin e VUKSANLEKS ⚽️

 • Shqiptari

  A thua kaq shpejt e harroj Davidi ndihmen materiale dhe morale qe i dha, tash i ndjeri Prel Sinishtaj. A thua sa kushton shtypja edhe e nji mirenjohjeje qe do ishte shum me vend te i ndahej edhe Preles, pas vdekjes.
  Me ket (mos)veprim po frigohem se do zbehet ndihma nga diaspora.

  • Rrok

   mos u gut he burr se davidi cdo dit i falenderon e nda mirnjohje, e me sa di vet edhe te ndjerit Prel Sinishtaj. Po Davidi asht 1 njeri me
   100 pune e nuk asht institucion e mundet edhe me gabua