Me rastin e festës së Shën Gjonit u mbajt Logu tradicional në Vitojë

 

Më 29 gusht 2017, nën organizimin e Shoqërisë Kulturore Artistike “Rapsha”, u mbajt logu tashmë tradiconal, në Vitojë, me rastin e festës së Shën Gjonit.

Në këtë manifestim kulturor, morën pjesë qytetarë të shumtë nga vendi dhe Diaspora, të cilët kaluan çaste të këndshme së bashku, duke kënduar dhe vallëzuar nën përcjelljen muzikore të këngëtares së njohur Marija Lajçaj dhe Dj Buqi.

Ky manifestim ishte një rast i mirë për takimin lamtumirës me diasporen, e cila kësaj vere ishte prezente në Malesi në numër impozant.

Ishte ky organizimi i radhës i SH.K.A “Rapsha”, pas mbajtjes së Festivalit Mbarkombëtarë “Rapsha 2017”.

Albert Camaj

Tags: 
 • Sytki Ndrecaj

  Gjithmonë vetëm gëzime, festa e bashkime pafsha për gjithë bashkëmalësorët e familjet tona në gjithë trevën tonë të nderuar Malësi e Madhe. Jemi treva më unikale në gjithë Kombin Shqiptarë që festat fetare e krahinore, gëzimet familjare e fisnore i kalojmë së bashku pa dallim. Janë pikërisht këto vyrtyte që na i lanë të parët tanë e që po i trashëgojmë në çdo brez që e bënë ” Malësinë e Madhe-Nderi i Kombit “. E lumtur dhe e bashkuar qofsh kurdoherë Malësia e Madhe. Gëzuar Shën Gjonin ( Shnjonin e Hotit ). Me respekt Sytki Ndrecaj Koplik, Malësi e Madhe.

  • Kosove Rexha Bala

   Edhe Ju me familje, miq, shoke e dashamire qe keni, qofshi gjitmone te gezuar. Shume faleminderit nga ana juaj per perkrahje dhe ngritje te voltazhit dhe perforcimit te moralit tone ne token tone te okupuar

 • Kosove Rexha Bala

  Edhe Ju me familje miq e shoke qofshi gjithmone te gezuar. Faleminderit per ngritjen e voltazhit dhe perforcimit te moralit tone ne token tone te okupuar.