Florin Krasniqi çdo ditë urohet nga banorët e Ulqinit për blerjen e Kullës së Balshajve

Florin Krasniqi në vitin 2016 ka blerë kullën në kalanë e Ulqinit për 1.5 milion euro

Kjo kullë në kalanë e Ulqinit është pronë e anëtarit të Vetëvendosjes, Florin Krasniqi. Fjalët e para, ndoshta ju duken drejt kontekstit negativ, por jo.

Kjo është vepër patriotike, pasi Florini shpenzoi 1.5 milion euro, duke mos lejuar që kjo trashëgimi e shqiptarëve të bie në duart e biznismenëve rus, transmeton ina.

Florin Krasniqi çdo ditë urohet nga banorët e Ulqinit për këtë gjest madhor.

Tags: , ,
 • Omer

  Ne kete shekull ky asht patriotizem ne plot kuptimin e fjales. Kete shembull duhet ndjekur mergimtaret tone milioner, se pakut me blerjen e shtepive qe cdo dite i blejne boshnjakt nga veriu i MZ dhe na vendosen ne zemer te Malesise.
  Sot nuk do te kishim “karabushko polen” e vazhdojne te perhapen ne rrethina te Tuzit, ne Vrane, ne Koderbudan etj.

 • MarkCV

  Ky hotel deri vjet e kishte edhe emrin Dvorac Balsica, e sot sic po e shoh ne disa fotografi qe i gjeta ne internet e paska emrin Kulla e Balshajve.
  Florinit dhe familjes se tij ja baft zoti jeten flori

 • NY-NY

  Edhe une e bleva sot nji sandvich qe mos te bjene ne duer te tjeter kujt! Mos e abuzoni fjalen “patriotizem”.

  • Gjon

   thafte krahi se zdike ma shum se me hager sendvich

   • NY-NY

    Kulla ka qene cdo here ne duer te shqiptarve. Kane shqiptaret shum hotele ne Ulqin (shyqyr qe i kane), edhe ma shum pachin. Kane cdo kund ne bote, jo per patriotezem, por per nevoja ekonomike.
    Gjon – ha bar se asht bio (organic) and ndoshta t’a pastron zemren!

    • Gjon

     “njeri” chi asht injorant e gjeloz kshtu flet e mendon.
     Omeri e Marku shum mir e kan sqarua, por kujt mej than???
     ti ha bar por sta pastron as zemren e prishun as rradaken e chprazt

     • Gjokaj

      oh Gjon… ky NY-NY eshte gjeloz, injorant dhe reziku i kombit shqiptar. Sa permendet i shqiptar per veper te mir kti i kruahet bytha e nuk munet pa shkrua diçka negativ per ta. Ne gjith komenta e ti ky gjithmon i ule shqiptart qe kan bere vepera te mira.

     • NY-NY

      Gjokaj – njerzit e vegjel si une nuk jane rreziku i kurrkujt e aq ma pak i kombit. Ti nuk done me e pranue relaitetin, por flete ata cka te pelqen. Vazhdo dhe rrnofsh sa malet.

  • Florini

   Ti zotni flet kshtu, per ata se ti as shoket tu nuk e keni ble nje pellembe toke ne Malesi!
   Ti po perqesh me kete patriotizem sepse ti e shoket tu kurre nuk e moret guximin qe ta investoni 1$ ne hapjen e ndonje biznesi ne kete Malesi te gjore! Nese ti nuk mundesh e nuk don, mos i perqesh te tjeret qe investojne aty ku akoma frymohet shqip!

   • NY-NY

    Florini – une nuk e akuzova se ka ble shtepi ne Ulqin, por patriot ashtu jane te gjith ata qe kane mundsi me ble. Sikur dikush tjeter te kishte ofrue me shum cka thue se kishte ba shitesi. Z. Krasniqi e gezoft dhe inshalla perparon dhe e blen krejt Ulqinin, por pozita e shqiptarve ne mal te zi nuk ndryshon me ate. Kulla ka qene cdo here prone private. Ne fund te fundit Z. Krasniqi asht borxhli i qytetarve te Kosoves se rrogen e merr prej tax-paguesve Kosovar.
    Tung!
    P.S. A mendon se sikur te ishim ne gjendje me ble ne Malesi/Guci//Ulqin, etj., nuk do te veproshim?

 • Kosove Rexha Bala

  Mos ta perziejme hallallin me haramin!
  Hallduperia e satraplleku i Hashim Thaqit te hakerruar e me vellezer qe po u rrjedhe goja leng nga pasuria e fituar poshtersisht nga djersa e gjaku i kosovareve, po shesin edhe oborre e Cakorre shqiptare Malit Zi. Pra vepra patriotike e Albin Kurtit me Vetevendosjen dhe Florin Krasniqit qe ruan Kulla e Kala Shqiptare, jane SHQIPONJA qe simbolizojne lirine.

  • NY-NY

   KRB – respekt per komentet tua (you make sense), por a thue se Z. Krasniqi me rroge deputeti e ka ble Kullen?
   Tung!

   • Realiteti

    Zoteri Florin Krasniqi ka nje biznis ne New York tash 30 vite me radhe..merret me mbulsen e catijave te shtepive te medha ne New York me rrethe..Ky ka ba miljona dollaresh te cilat po i investon ne Kosove dhe tani edhe ne Ulqin.I lumte per ket veper te mire, per profitete e tija, por dhe per interesa kombetare..Nuk munde te themi se e ka ba vetem per patriotizem(se aje sikur te dinte se humet aty sdo te investonte), por megjithate esht shum mire dhe shkon ne favorin e forcimit kombetarizmit dhe nacionalizmit shqiptar, sepse esht sigurisht ma mir qe e ka ble ky vellau jon, se dikush i huaji,,Ruse, Serbe,Grek apo Malazias..Prandaj urime edhe Florimit edhe te gjithe atyre qe djesen dhe dollarin e fituar ne Amerik shkojn dhe e 10 fishojn ne vendelindjet tona ne Ballkan..Urime Florimit,Ekremit,Harrit,Rrustemit,Besimit e shum biznismeneve shqiptar qe nga Amerika shkojn dhe investojn ne truadhin shqiptar dhe shumefishojne pasurit e veta..poashtu shtijen ne pune shum te rije shqiptar ne ato troje..