Edi Rama me kostum, kravatë dhe atlete të bardha në Samitin e Triestës

Me kostum klasik, kravatë dhe atlete të bardha sportive, ishte kjo veshja e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës në Samitin e Triestës.

Edhe këtë herë Rama tërhoqi vëmendjen e medieve dhe opinionit. Reagimet janë të shumta, disa e kritikojnë për mosrespektim të kodit të veshjes formale, ndërsa të tjerët e admirojnë për stilin e veçantë.

Rama ishte në qendër të vëmendjes për shkak të stilit edhe në muajin maj në takim të lartë me përfaqësuesen e lartë të BE-së për politikë të Jashtme, Federica Mogherinin, pjesë të cilit takim ishin edhe kryeministrat e Ballkanit Perëndimor.

Ai kishte veshur një fanellë në vend të këmishës dhe atlete sportive në vend të këpucëve. /MALESIA.ORG/

Tags: 
  • Vapa

    O Zot i madh, chfare krahasimit. Po me chka dreqin po ti gejet Edvini psikopati heroit te gjalle te kosoves? Lexo pak burri i dheut ater komento se gazite. Ku don me krahasua trimnine dhe patriotizmin e Ramushit me ket halen chi e la mrapa at popull te shkret chi vuejn shumica nga vorfnija. Nuk jane te rastesishme 300 000 aplikime per viza amerikane, te kishi mire aty nuk kishin me lyp me dale, nuk kishim dale as na tjeret. S’paku na kem ik nga padrejtesit e shkijeve. Po ata prej udheheqsise se poshter te cilet ti po i luvdon