LDSH: ASH ndali çakejtë!

Duke u dakorduar me qendrimin e bartësit të listës së ASH-së, Nikë Gjeloshaj, që të „mos bini fli e manipulimeve, populizmave të atyre që flasin keq për subjektet shqiptare“, e ftojmë ASH-në dhe Nik Gjeloshin që të ndalë ata që në emër të tyre s’po bëjnë gjë tjetër vetëm po derdhin vrer mbi subjektin e vetëm opozitar shqiptar, LDSH-në.
Ne, edhe kësaj radhe po e kapërcejmë pa i komentuar shpifjet e tyre dhe shkrimet paushale, pa asnjë të vëretet brenda (të cilat do t’u japim rastin që t’i dëshmojnë në gjyq), sepse duam të besojmë se të tillët vetëm janë inflitruar edhe brenda radhave të ASH-së, për të dezorjentuar zgjedhësit dhe për të vështirësuar realizimin e marrëveshjes së nënshkruar, e cila do të duhej që të na obligonte që të gjithëve njëlloj.
Siç shihet, PDS nuk është duke u marrur shumë me ne në teren, sepse punën më së miri po ia kryejnë vazalët e inflitruar bërenda ASH-së. Duke qenë se, për ne i vetmi rival politik mbetet PDS-ja, gatishmeria jonë për të qeverisur Malësinë me subjketet e tjera nacionale nuk do të bihet në pyetje për shkak të shkarravinave të disa dezertorëve politik. LDSH ka potencial demokratik, kurse lista e saj, me njerëz të pjekur, dinjitoz e të ngritur, kurse profesionalisht të pergatitur, garanton përfaqësim të denjë dhe është më se e bindur se e gjithë kjo do të vërehet dhe vlerësohet edhe nga votuesit.
Prandaj, për të ruajtur harmoninë midis trupit të ardhshëm që do të qeverisë Malësinë, kërkojmë nga ju, që nëse nuk keni mundësi për t’i ndalur, së paku të distancoheni nga dukuritë e këtilla, pasi që ata po shkruajnë dhe po veprojnë nën ombrellën e ASH-së.
Shtabi zgjedhor i LDSH

Tags: , ,
 • Bontoni i Malesorit.

  Me vjen shume keq qe me duhet te shprehem keshtu, por keso beteje te paftyre e te permutshme qe bejne nje grusht shqipetare ndermjet veti nuk kam mundur as ta imagjinoj qe e has ne bontonin e malesoreve.
  Turp ju qofte o gjallesa vertikale, se per fuqite e zotesite tuaja qe kini, nuk mundeni ta ngritni nje mize nga muti, pervec nese ia hani hisen!
  Le ta gjejne veten ketu ata te paftyret…!

  • realiteti

   O Bantoni..ska ma ndera burrnija dhe karakteri qe e kan simbolizua Malesorin neper shekuj po shkojn duke ra dita dites, kur i she se cka bajn nje grushte malesor atje ne malesi, por edhe ne diaspor sjan ma te mir hice, ske cka thua kurrkujte tjeter..Dikur Malesoret konsideroheshin si ajka e kombit shqiptar, i niesham neper kosov e shqiperi ka thonin kur u lindte nje djal ishalla me bahet si nje Malesor..Jo jo jo ma kan kalua ato dite e shefe more lum miku se cka bajne, 12000 Malsore te ndam ne 9 parti politike, duke pa ketu edhe ato parti pushtetare malazeze, sepse ketu ka shqiptar sa te duash ne ato lista..ne ven qe te mundohen me marre ndonje vot nga DPS keta luftojn njani tjetrin me nje fjalor dhe gjuhe te vrazhde..po leni keto marrina e delni para elektoratit dhe kerkonje voten per malesin jo per veten, pra duhen 17 keshilltar ne parlamentin komunal qe Malesia te flasin shqip, te ket kryetarin dhe kryeparlamentarin nga Malsoret, e jo keni me pas gjithcka ne gjuhen e shkieve,, pra dikur dikush do te pyesin kush e humbi malsin, dhe ata jeni ju liderat e Malesis..leni keto shpifje, e akuza e tridhime te dhoje dhojshme kunder njani tjetrit se spo lodhet kushe tani kushe ashte ne te drejte apo jo, tani duhet ti merrni ato vota nga ata te partive ne pushtet te DPS,,dhe tjereve dhe keshtu ta arrini nje qellim te shnjte per ato troje..Koha ka ardhur qe ta mbydhni gojen kunder njani tjetrit NO COMENT..pra mos comentoni gjithecka,, se keshtu e don armiku me ju pa te percare,,dhe te humbur dhe jo bashke dhe te fituar..
   Fishta thonte per inad te dreqit dhe te shqiptareve vet zoti do ta bajne Shqipnin, edhe ju keni ra ne ate situat te tidhe qe vetem zoti ndoshta do te na shpetojn dhe do te fitojn Malesia..ndoshta perseri per inadin e shkjaut gjakatar malesori do te ju votojne..qe te mesoni mende..Rrnofte Malesia Heroike qe neper shekuj ka luftua dhe ka jetu me nder dhe dinitet, qe ato troje te mbeten shqiptare brez mbas brezit..dhe tani e kemi kohen ta tregojm veten se nese edhe kjo shanse na kalon,,vone e bela skurre ma sna vjen nga dera..ju pershendet i brengosuri

   • Sinqerisht

    Plotesisht pajtohem me Ju te dyve me ato qe nenvizuan ne komentet tuaja,,,,,