Zgjedhjet lokale: Debati publik në TV Boin

Më 18.09.2017, në Televizionin Boin, u mbajt debat publik për e Zgjedhjet Lokale në Malësi.

Të pranishëm në këtë debat ishin; nga Unioni Demokratik i Shqiptarëve, bartësi i listës Fadil Kajoshaj, nga Alternativa Shqiptare, bartësi i listës Nik Gjeloshaj, nga Lidhja Demokratike Shqiptare, bartës i listës Ivan Ivanaj, Partia Socialiste popullore (SNP)prezent ishte bartësi i listës Kolë Lulgjuraj, nga Partia Demokratike e Socialistëve (DPS), ishte bartësi i listës Halil Dukoviq dhe nga Mali i Zi Demokratik bartësi i listës Shtjefen Camaj. 

Tags: , , , , , , , , , , , ,
 • ora

  Ktu ashte; me kap njanin e mej sjell tjetrit!

  • Shpres koti

   Dhe ku ti marrim tjert? Per ne asnjeri nuk kje i mire. Edhe tjeret kurdo te vin ne post, per ne skan me ke te mire. Jemi na ashtu!

 • Referenti

  Ne kete afate j’u parashtruan provimit Kol Lulgjuraj dhe Shtjefen Camaj dhe u notuan me te njejten note; tyrpi i Malesise, kurese Halit Dukoviq u vleresua me note; kanceri i Malesise.
  Tre kandidateve tjer j’u shty provimi mbas zgjedhjeve.

 • RodRopit

  e more djali i came sa sjellje tbukur paske. i thua burrit 50 e kusur vjec pshile gojen.
  Shtjefen ne kyt emision kallzove munges kulturet edhe duhet me te ardh tyrp te sjellesh ashtu para kamerave.
  Kola i Locit del me krenari e mashtron malsort. Partia jote kol votov kudra komunet 2 her. en vitin 1998 edhe en vitin 2008 votove kunder. tash kem me pa cka keni me ba me 2018.
  Nuk keni vjej me u da SNP se te dy part i keni met isoj. Kundra kosovet, kundra natos dhe kundra shqiptarve.

  • dishepulli

   Sikur ta dija se pse e keni ne fokus te sulmeve Shtjefen Camajn ju te ASH-se ? A thua e keni per agjende qe te sulmoni partite opozitare? Ahh po, se pata harruar gati, ju jeni pjese e qeverise, dhe sic duket, i jeni bashkangjitur Gjukanoviqit me fushaten brutale te baltosjes dhe shkaterrimit politik e fizik te Demokrateve!! Ju jeni nje ZERO e madhee!!

   • realiteti

    O vllazen e motra njeta kandidat ikemi, pran njeta jan perfaqesuesit tan ne Malesi..Po hajdeni ti votojm kta nji her deri sa ti gjejm do tjer ma te mir,,por aman tani e keni rastin historik me votua per njato tri parti shqiptare ne Malesi..drejt ne FITORE

    • Dashamiri

     Eee sikur t’ishin do tjere ma te mire!!!! Por tjere ska! Prandaj sgjidh e merr! Njanin votoje! Sado i keq qe tjete, ma i mire ashte se cdo njani prej atyne tjerve!