E pabesueshme: Federata malazeze e futbollit nis procedurë disiplinore ndaj Otrantit për shkak të flamurit shqiptar

Flamuri shqiptar nuk sanksionohet në stadiumet e Spanjës, Italisë, Gjermanisë, por sanksionohet në trojet shqiptare në MZ?

Komisioni për gara pranë Federatës malazeze të futbollit do të nis procedurat disiplinore kundër ekipit të futbollit Otrant Olimpik nga Ulqini për shkak të organizimit të dobët të ndeshjes së javës së fundit kundër Ibrit nga Rozhaja.

Organizimi i dobët sipas këtij komisioni ka të bëjë në pjesë e shpalosjes së flamurit shqiptar në shkallët e stadiumit gjatë ndeshjes në fjalë.

E gjitha kjo ka nisur nga delegati i takimit të ndeshjes të cilit i ka ra në sy flamuri shqiptar tek shikuesit e Ulqinit dhe i njëjti mënjeherë pas ndeshjes e ka paraqitur këtë rast nëpërmes formularit përkatës të ndeshjes. Nuk dihet se si dë të jetë epilogu i gjithë kësaj.

Përveç kësaj, ekipi nga Ulqini është dënuar me 300, 00 euro për shkak të kartonave të fituar nga lojtaret gjatë ndeshjes kundër Ibrit.

Në lojën në fjalë, ulqinakët fituan në një nga ndeshjet më të mira dhe më të rëndësishme të tyre për këtë vit.

Tags: , ,
  • NY-NY

    Sikur te kishin shpalos flamurin e Italise, apo Mexico, nuk do tu kishte ra ne sy. Ngjyra Kuq e Zi u pengon shum, jane alergjik ndaj saje!

  • Lishahi

    Nuk do të kalojë kohë e gjatë!kur as ne shtëpi e as ambjente private nuk do të lejohet flamuri i Shqiptarëve. Këtu nuk duhet fajosur malazezët por:Shqiptarët që i dhanê voten. Fajtor në këto raste dhe diskriminime janë deputetët shqiptarë të cilët janë pjesë e administrates anti-shqiptare në Mal të Zi. Deputetët e ashtuquajtur nuk marrin guximin me u ankua te organet kompetente dhe zyret nderkombëtare por mesa duket deputetët shqiptare janë ma tepër pë interrsa prsonale se për popullin e Malsisë dhe ato troje.