List/Grid

Arkivi Ditorë: 20:09

Ramush Haradinaj kandidat për kryeministër i koalicionit (PDK-LB-AAK – Nisma)

Ramush Haradinaj kandidat për kryeministër i koalicionit (PDK-LB-AAK – Nisma)


Ish Komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëheri edhe Kryetar i AAK-së Ramush Haradinaj, është kandidat për kryeministër i koalicionit PDK-LB-AAK dhe Nismës për Kosovën. Lajmin e ka bërë të… Lexo më shumë »


Lajmerim: Peticion për përkrahjen morale të TV Boin

Lajmerim: Peticion për përkrahjen morale të TV Boin


TV Boin është televizioni i parë dhe i vetmi i pavarur në gjuhën shqipe në Mal të Zi. Që më 28 Nëntor të vitit 2001 TV Boin është në shërbim të… Lexo më shumë »


E pabesueshme: Federata malazeze e futbollit nis procedurë disiplinore ndaj Otrantit për shkak të flamurit shqiptar

E pabesueshme: Federata malazeze e futbollit nis procedurë disiplinore ndaj Otrantit për shkak të flamurit shqiptar


Flamuri shqiptar nuk sanksionohet në stadiumet e Spanjës, Italisë, Gjermanisë, por sanksionohet në trojet shqiptare në MZ? Komisioni për gara pranë Federatës malazeze të futbollit do të nis procedurat disiplinore… Lexo më shumë »


Këtë fundjavë organizohet “Dita e Rumisë 2017” – Programi

Këtë fundjavë organizohet “Dita e Rumisë 2017” – Programi


Kësaj fundjave, me 20 dhe 21 maj, Shoqata e bjeshkatarëve ”Rumia” nga Ulqini organizon për të gjashtin vit me radhë manifestimin tradicional gjithëpopullor ”Dita e Rumisë 2017”. Qëllimi kryesor i… Lexo më shumë »


Dënimi i Dr. Nail Dragës dhe farsa e “shtetit ligjor” malazez!

Dënimi i Dr. Nail Dragës dhe farsa e “shtetit ligjor” malazez!


Dënimi me burg me afat prej 6 muajsh i ish drejtorit të Qendrës së Kulturës në Ulqin, Dr. Nail Dragës me akuzën e ” keqpërdorimit të pozitës zyrtare”, është një… Lexo më shumë »